Jump to content
Sign in to follow this  
cyff

Jõusaalis käimine FORAMEN OVALE ajal?

Recommended Posts

Äkki on keegi tark spordiarst või mõni inimene sellise südame probleemiga nagu foramen ovale kursis. Tänu sellele keelati mul jõusaalis käimine ära. Seega olekski küsimus, et kas mitte mingil moel ei tohi raskusi tõsta? Keelati ka äkkliigutused ära ning sukeldumine ja mägironimine. Tahaks ikka jõusaali käia. Ehk leidub mõni treeningsuund, mis pole nii ohtlik südamele.

Foramen ovalest siis nii palju, et vatsakeste vahel on 3mm auk, mis osadel inimestel kinni ei kasva.

Info

Äkki on keegi tark spordiarst või mõni inimene sellise südame probleemiga nagu foramen ovale kursis. Tänu sellele keelati mul jõusaalis käimine ära. Seega olekski küsimus, et kas mitte mingil moel ei tohi raskusi tõsta? Keelati ka äkkliigutused ära ning sukeldumine ja mägironimine. Tahaks ikka jõusaali käia. Ehk leidub mõni treeningsuund, mis pole nii ohtlik südamele.

Foramen ovalest siis nii palju, et vatsakeste vahel on 3mm auk, mis osadel inimestel kinni ei kasva.

Info

Diagnoosi nii yldisest teadaandmisest ei ole meil abi. Variatsioone on kyllaga.

Oma kogemusest v6in 8elda, et arstid reeglina keelavad 2ra k6ik v6imaliku (mind taheti 13-14 aastaselt grupi peale panna...ema ei olnud n6us).

J6usaalis v6ib teha igasugust treeningut. Erineva intensiivsusastmega ja erinevas mahus.

Kunagi alustasin ma 10 min aeroobika tunnis osalemisega :) Rohkem ei j6udnud...

2ra p6e, kui sa ei saa. Tee v2hem.

Isegi liigutuste imiteerimisest on kasu.

Isegi liigutuste m6ttelisest ettekujutamisest on kasu.

Edited by Aile

Info

Kas peale PFO on veel südamega mingeid kaebusi?

Endal pole kaebusi ning suudan jõusaalis väga intensiivselt teha ning pole hullu. Äkkliigutuste kohapealt, siis ka seda, et mängin võrkpalli ning meeldib ka oda visata. Minu arust need peaksid siis ka ju ohtlikud olema, aga neid lubatakse rahumeeli teha. Ainult jõusaal on nagu see suurim kurjajuur hetkel. Ei saa nagu aru ning tahaks ikka kindlust juurde saada, et saaks ikka trenni teha.

Selle sünnipärase PFO'ga olen nüüd kursis, aga sooviksin teada rohkem treenimise kui sellise kohta. Kui suur on näiteks risk rinnalt surudes infarkti saada. Kui hull see treenimine PFO ajal on. Probleen on selles, et tahaks rahumeeli jõusaalis käia ning suureks kasvada.

Selle sünnipärase PFO'ga olen nüüd kursis, aga sooviksin teada rohkem treenimise kui sellise kohta. Kui suur on näiteks risk rinnalt surudes infarkti saada. Kui hull see treenimine PFO ajal on. Probleen on selles, et tahaks rahumeeli jõusaalis käia ning suureks kasvada.

Rinnalt surumisel ja rinnalt surumisel on vahe.

Mingi lisa lihaskilo p2rast ei maksa kyll eluga riskima hakata. Elu on ilus! Vahest on seda j6usaalist raske m2rgata :)

In about 30% of adults the foramen ovale does not close completely, but remains as a small patent foramen ovale

seega arsti järgi ei tohiks 30% inimestest jõusaalis käia?

Edited by Reemix

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.