Jump to content
MissMurder

15a paks neiu.

Recommended Posts

Ja see on küll puhas müüt, su keha põletas sul rasva siis ka, kui sa seda lauset trükkisid.

Miks see müüt on? Loe ikka lauses kõik sõnad kokku. :)

Keha hakkab ROHKEM rasva põletama alates 30 minutist...

Loomulikult, kui glükogeenivarud on ammendunud intensiivse töö tulemusel, hakkab keha rohkem rasva energia saamiseks põletama.

Endal sul on signatuuriks "Kui püstitada eesmärk, siis väljaspool reaalsuspiire." :D Natuke rohkem optimismi... Ma ei usu, et ta baasainevahetus nii suur on, tavalised kalkulaatorid annavad baasainevahetuse normaalkaalus oleva inimese kohta :) Ega see 80kg tal lihas ei ole, mis oleks energeetiliselt aktiivne kude, ülekaaluliste inimeste puhul minuteada tuleb arvestada nende rasvavaba massi rohkem.Muidugi ma ei arva, et tal nüüd päris ~60-kilose baasainevahetus on, aga ma usun, et ~1500kcal on tegelikule lähemal, kui 1650kcal.Ja isegi, kui 1500 on liiga väike arv, siis see tuleks katse-eksituse meetodil ajapikku välja.Niikuinii ei soovitata toitumises üleöö drastilisi muutusi teha.

Kas sa ikka tead, mis on PAV?

Kas sa ikka tead, mis on PAV?

Uhh, PAV :) Number on sul sama, mis seesama fitness.ee baasainevahetuse kalkulaator annab.Aga ilmselt mõtlesid sa puhkeoleku ainevahetust? Ja see siin arvutatakse iganenud valemi järgi, mis ei võta arvesse tänapäeval üha kasvavat ülekaalulisust.Ta on sobilik ainult madala rasvaprotsendi korral.Tänapäeval kasutatakse Katch-McArdle'i valemit, mis võtab arvesse ainult rasvavaba kehamassi.Valem oleks siis:

370+(21.6*rasvavaba kehamass) ning kogu päevase energiavajaduse saamiseks korrutatakse aktiivsuse tasemega, mis on number 1,2 ja 1,9 vahel, vastavalt inimese päevasele füüsilisele aktiivsusele.

Mis antud juhul annaks tulemuseks midagi 1450 ja 1666 vahel.

Lõpetage see tülitsemine ära. Ma nigunii ei saa aru millest jutt on. Parem rääkige nii, et ma saaks ka aru. Lihtsalt ma tahaks ka aru saada :)

BAV on Baasainevahetus, mille mille kalorinormi peab inimorganism päevajooksul kätte saama, et üldse elus püsida(nii mulle öeldi :D )

BAV on Baasainevahetus, mille mille kalorinormi peab inimorganism päevajooksul kätte saama, et üldse elus püsida(nii mulle öeldi :) )

Okei, mida iganes. Mina aru ei saa. :/

BAV on Baasainevahetus, mille mille kalorinormi peab inimorganism päevajooksul kätte saama, et üldse elus püsida(nii mulle öeldi :) )

Täpse definitsiooni järgi on see energiakogus, mille organism kulutab mõõduka temperatuuriga keskkonnas ning juhul, kui seedetegevust ei toimu.Võib ka öelda, energiakogus, mille organism kulutaks, kui sa vedeleksid kogu päeva voodis.

Täpse definitsiooni järgi on see energiakogus, mille organism kulutab mõõduka temperatuuriga keskkonnas ning juhul, kui seedetegevust ei toimu.Võib ka öelda, energiakogus, mille organism kulutaks, kui sa vedeleksid kogu päeva voodis.

PAV on siis ehk põhiainevahetus mille hulgas ka 7% BAV'st, mis kulub seedetegevuseks?

Olgu. Nii, nüüd mul on üks väike küsimus. Kas oleks kasu midagi, kui ma kõnniks täna maha umbes 10 km rahulikus tempos ? Ja homme mingi 7 km?

Oleks.

Olgu. Nii, nüüd mul on üks väike küsimus. Kas oleks kasu midagi, kui ma kõnniks täna maha umbes 10 km rahulikus tempos ? Ja homme mingi 7 km?

Igasugune liikumine on hea aga pane tähele, et sa sööd piisavalt ja väga alakaloraazi ei jääks.

Uhh, PAV :) Number on sul sama, mis seesama fitness.ee baasainevahetuse kalkulaator annab.Aga ilmselt mõtlesid sa puhkeoleku ainevahetust? Ja see siin arvutatakse iganenud valemi järgi, mis ei võta arvesse tänapäeval üha kasvavat ülekaalulisust.Ta on sobilik ainult madala rasvaprotsendi korral.Tänapäeval kasutatakse Katch-McArdle'i valemit, mis võtab arvesse ainult rasvavaba kehamassi.Valem oleks siis:

370+(21.6*rasvavaba kehamass) ning kogu päevase energiavajaduse saamiseks korrutatakse aktiivsuse tasemega, mis on number 1,2 ja 1,9 vahel, vastavalt inimese päevasele füüsilisele aktiivsusele.

Mis antud juhul annaks tulemuseks midagi 1450 ja 1666 vahel.

Mis nendest täpsematest valemitest kasu on, kui puudub võimalus sinna täpseid arve kirjutada.

Kle neiu mõrvaja, kirjuta parem välja oma päeva TÄPNE menüü, mida sa JÄLGISID. Mitte see, mida praegu jälgid või hakkad jälgima. Ütleme selline nädala-paari tagune toitumine. Ehk milline nägi välja su keskimine päev just toitumist silmas pidades. Sealt saab su kaloraazi välja arvutada ja hakata tegema edaspidiseid järeldusi, sest Argole "truuks" sa ei kavatse vist jääda ja teda usaldada. :)

Siis oleks täpselt teada, mis on su tegelik kaloraaz, mida tuleks vaikselt kohandada.

Muidu juhtub varsti see, et jooksed ema juurde ja karjud: " Appi-appi ... poisid läksid fitness.ee foorumis minu pärast kaklema!"

Ja räägi emaga, mida siin räägid - ja ta ostab sulle kindad!

Kle neiu mõrvaja, kirjuta parem välja oma päeva TÄPNE menüü, mida sa JÄLGISID. Mitte see, mida praegu jälgid või hakkad jälgima. Ütleme selline nädala-paari tagune toitumine. Ehk milline nägi välja su keskimine päev just toitumist silmas pidades. Sealt saab su kaloraazi välja arvutada ja hakata tegema edaspidiseid järeldusi, sest Argole "truuks" sa ei kavatse vist jääda ja teda usaldada. :)

Siis oleks täpselt teada, mis on su tegelik kaloraaz, mida tuleks vaikselt kohandada.

Muidu juhtub varsti see, et jooksed ema juurde ja karjud: " Appi-appi ... poisid läksid fitness.ee foorumis minu pärast kaklema!"

Ja räägi emaga, mida siin räägid - ja ta ostab sulle kindad!

Ma ei jälgind midagi. Sõin siis, kui tahtsin. Hommikul ei söönud midagi. Koolis sõin lõunaks kartulisalatit umbes 100-200g. Ja õhtul, kui isu oli siis sõin liha/kana ja kartulit. Vahel ka riisi kanaga. ja muidugi sõin ka õhtuti mandariine ja söön siiamaani.

Ma ei saa üleüldse aru, miks siin arutatakse kalorite hulka, mida ta päevas tarbima peaks. Kas neiu on härra Aderilt muidu toitumiskava kätte saanud? Ma arvan, et las see tema toitumise kordasättimine jääb siiski Argo teha ja tema peaks seda lihtsalt järgima, nii lihtne see ongi.

Ma ei saa üleüldse aru, miks siin arutatakse kalorite hulka, mida ta päevas tarbima peaks. Kas neiu on härra Aderilt muidu toitumiskava kätte saanud? Ma arvan, et las see tema toitumise kordasättimine jääb siiski Argo teha ja tema peaks seda lihtsalt järgima, nii lihtne see ongi.

Ei ole. :/ Kolmapäev tellisin ja ootan nüüd.

Ka mina ei saa päris hästi aru,mida siin juba 8 lehekülge arutatakse.

Preili tegi õige liigutuse ja tellis endale toitumiskava.Nüüd tuleb too lihtsalt ära oodata ja siis läheb asi veelgi lihtsamaks:

toitumiskava tuleb JÄRGIDA.

20 kg kehakaalu kaotada - no see on täiesti reaalne.25% kehakaalust - SFW?!Mina kaotasin ~50% kehakaalust ja olen elus ja tunnen end paremini kui 5(10;15;25;35) aastat tagasi.Teatud probleemid on tingitud vaid liigsest kiirustamisest,et ei jätkunud mõistust omal ajal nõu küsida ja kava tellida.

Tglt;20kg aastas - see on ju tsipa alla 100g nädalas.

Nüüd paar nõuannet inimeselt,kes ise analoogilises(tglt palju 'ullemas) olukorras olnud:

1.Toitumiskava TULEB järgida.Iga hinna eest.Sest paisab,et geneetiline kalduvus rasvumiseks sul on.

2.Unusta ära võimalus,et võid kunagi süüa nagu tahad ja mida tahad,et sul on mingi tähtajaline dieet.

Kehakaalul on sel juhul halb komme kiiresti taastuda.Geneetika ...

3.Igasugune liigutamine on parem kui mitte liigutamine.

Ujumine on hea.Joosta sul ei soovita;jalutamine - miks mitte.

Koju soovitaks muretseda koju ntx veloergomeeter;loodetavasti vanemate rahakott võimaldab.

Mina teeks 3x nädalas ratast 45 min. + ujumine - mainisid,et saad korra nädalas ujumas käia.Kui ujud tihedamini,võiks ratast vähemaks võtta.

Mingi 3-4 kuu pärast peaksid olema suuteline ka HIITi tegema.

Jalutuskäigud peale selle.

Jõusaali soovitaks ainult sel juhul,kui hakkad treenima mingi konkreetse kava järgi;isetegevust kohe üldse ei soovita.

Muidugi,kui ikka suudad oma häbist jagu saada.Trennikava võid kasvõi siitsamast tellida - ntx hr.Ader'i käest,et mõlemad kavad oleks ühe ja sama inimese koostatud.

btw,kui end liigutad ja toitumiskava jälgid,siis olen kindel,et sügiseks ei ole sul jõusaali minekul enam mingeid häbi-probleeme, :)

Rääkisid,et oled valmis kõigeks - seega,

comple promissum!!

Edited by daemonium

Preili tegi õige liigutuse ja tellis endale toitumiskava.Nüüd tuleb too lihtsalt ära oodata ja siis läheb asi veelgi lihtsamaks:

20 kg kehakaalu kaotada - no see on täiesti reaalne.25% kehakaalust - SFW?!Mina kaotasin ~50% kehakaalust ja olen elus ja tunnen end paremini kui 5(10;15;25;35) aastat tagasi.Teatud probleemid on tingitud vaid liigsest kiirustamisest,et ei jätkunud mõistust omal ajal nõu küsida ja kava tellida.

Sa arvad, et ma kirjutan ainult seda, mida ma ylikoolis 6ppinud olen... :D

Oled veendunud, et amenorrhoea on ainult 30 kg kaaluvate naiste p2rusmaa? :)

Samas...Lugedes hetke toidutarbimise kirjeldust tuleb tunnistada, et v6imalus on minna ainult paremuse suunas.

Nüüd paar nõuannet inimeselt,kes ise analoogilises(tglt palju 'ullemas) olukorras olnud:

1.Toitumiskava TULEB järgida.Iga hinna eest.Sest paisab,et geneetiline kalduvus rasvumiseks sul on.

2.Unusta ära võimalus,et võid kunagi süüa nagu tahad ja mida tahad,et sul on mingi tähtajaline dieet.

Kehakaalul on sel juhul halb komme kiiresti taastuda.Geneetika ...

3.Igasugune liigutamine on parem kui mitte liigutamine.

Ujumine on hea.Joosta sul ei soovita;jalutamine - miks mitte.

Koju soovitaks muretseda koju ntx veloergomeeter;loodetavasti vanemate rahakott võimaldab.

Mina teeks 3x nädalas ratast 45 min. + ujumine - mainisid,et saad korra nädalas ujumas käia.Kui ujud tihedamini,võiks ratast vähemaks võtta.

Mingi 3-4 kuu pärast peaksid olema suuteline ka HIITi tegema.

Jalutuskäigud peale selle.

Jõusaali soovitaks ainult sel juhul,kui hakkad treenima mingi konkreetse kava järgi;isetegevust kohe üldse ei soovita.

Muidugi,kui ikka suudad oma häbist jagu saada.Trennikava võid kasvõi siitsamast tellida - ntx hr.Ader'i käest,et mõlemad kavad oleks ühe ja sama inimese koostatud.

btw,kui end liigutad ja toitumiskava jälgid,siis olen kindel,et sügiseks ei ole sul jõusaali minekul enam mingeid häbi-probleeme, :)

Rääkisid,et oled valmis kõigeks - seega,

comple promissum!!

Oeh, eks ma proovin seda järgida, kui ma just jälle kõike toitu välja ei oksenda. Aga ennem pean selle kava ära ootama. :D

Aitäh heade nõuannete eest.

Oeh, eks ma proovin seda järgida, kui ma just jälle kõike toitu välja ei oksenda. Aga ennem pean selle kava ära ootama. :D

Aitäh heade nõuannete eest.

Buliimia nervosa??? :)

Lugedes sinu blogi..siis ära muretse. Vaikselt tasapisi toidukordade suurust tõstes harjud ära. Esialgu võid hommikuti midagi lahjemat süüa..puuvilja-juurvilja, hiljem juba lisad jogurtit jne. Algus on alati raske, kuna keha pole harjunud. :)

Lugedes sinu blogi..siis ära muretse. Vaikselt tasapisi toidukordade suurust tõstes harjud ära. Esialgu võid hommikuti midagi lahjemat süüa..puuvilja-juurvilja, hiljem juba lisad jogurtit jne. Algus on alati raske, kuna keha pole harjunud. :)

Olgu. Eks homme proovin muud süüa.

ei usu. ma ei oksenda ju nimelt ega söö ka lahtisteid.

Halvasti toitumise tagaj2rg on see nii v6i naa. Hakka ennast harjutama v2ikeste toidukogustega iga 3-4 tunni j2rel. V6imalikult naturaalsed ja h2sti seeditavad toiduained...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.