Jump to content
Sign in to follow this  
RassXenon

Magus

Recommended Posts

Mõru šokolaad on tõesti mõistliku koguse juures kasulik, viimases ajakiri Üks numbris soovitati seda kasutada koos tavalise (ilma suhkru ja piimata) teega, samas Mars-Snickers-Twix-Bounty-id kuuluvad eelmainitud klassi "Ei idane ega ka mädane" kuigi neil vist parim enne kuupäev eksisteerib ei välista see nende ebakvaliteetsust.

Kui rääkida tavalise lauasuhkru kasulikkusest (loe: kahjulikkusest), võiks välja tuua juba siit foorumist läbi jooksnud lehekülje kus on selle kohta mõningaid fakte üles märgitud http://www.hps-online.com/foodprof1.htm

See on täitsa tõsijutt, et kui toitumine korras ei tohiks ka magusaisu olla. Mina sõin üsna müstilistes kogustes magusat ja toitumine oli üldse üsna jube. Otsustasin sellega tegeleda ja õppisin normaalselt toituma ning hakkasin trennis rohkem käima. Magusaisu on läinud ja kuigi plaanisin ka omale mõne aja möödudes tumedat šokolaadi lubada, ei ole selle järele mingit soovi olnud enam.

Kusjuures omal ajal sai Mustamäe Gümnaasiumis küll väga hästi süüa.

Mõru šokolaad on tõesti mõistliku koguse juures kasulik, viimases ajakiri Üks numbris soovitati seda kasutada koos tavalise (ilma suhkru ja piimata) teega, samas Mars-Snickers-Twix-Bounty-id kuuluvad eelmainitud klassi "Ei idane ega ka mädane" kuigi neil vist parim enne kuupäev eksisteerib ei välista see nende ebakvaliteetsust.

Kui rääkida tavalise lauasuhkru kasulikkusest (loe: kahjulikkusest), võiks välja tuua juba siit foorumist läbi jooksnud lehekülje kus on selle kohta mõningaid fakte üles märgitud http://www.hps-online.com/foodprof1.htm

Ilus...

Link kuulub n8 "poliitiliselt ebakorrektsete" hulka.

Ma ei usu, et kellelegi meeldiks info, et tegelikult enamus meist on lihtsalt suhkrunarkarid :P

Ma ei tea mis värk on, toitumiskava järgin ja ikka on koguaeg õudne magusaisu, ma ainult magusat sööks kui võimalik oleks.Varem pole nii olnud just nüüd kui rasva korralikult põletama hakkasin ja toidukava järgima on NIIII hull magusaisu et hulluks võib minna ! praegu hakkas ka suu vett jooksma :P

Ma ei tea mis värk on, toitumiskava järgin ja ikka on koguaeg õudne magusaisu, ma ainult magusat sööks kui võimalik oleks.Varem pole nii olnud just nüüd kui rasva korralikult põletama hakkasin ja toidukava järgima on NIIII hull magusaisu et hulluks võib minna ! praegu hakkas ka suu vett jooksma :P

Kui kellelgi on probleeme alkoholiga, siis vaadake, kui raske tal on sellest s6ltuvusest v2lja tulla.

Kui keegi on krooniline suitsetaja, kui raske on tal sellest loobuda...ja te arvate, et suhkruga l2heb asi teisiti?

Kui minul tekib jube magusaisu,siis lahustan klaasis vees 2-3 lusikat dekstroosi ja joon ära, magusaisu kaob :P

Kui minul tekib jube magusaisu,siis lahustan klaasis vees 2-3 lusikat dekstroosi ja joon ära, magusaisu kaob :P

...ei ole s**as6ber :P

S88n, mis on s88k.

...ei ole s**as6ber :P

S88n, mis on s88k.

Igaühe vaba valik :P

Mina olen küll väga maias vaatamata sellele, et toitun korralikult ja muidu tervislikult. Iga päev söön ikka mitu korda magusat (kohukesed, šokolaad, batoonikesed, küpsised, koogid või šokolaadisefiir). Tean, et söön magusat natuke rohkem kui vaja, aga ilma ka ei saa. Samas suhkrut kohvi-teega üldse ei kasuta. Lihtsalt lepin selle väikse pahega ja kõik. Vaimse töö tegemine pidi ka tekitama vajaduse magusa järele: selle väite teaduslikkust ei tea täpselt hinnata, aga praktikas on mul see nii küll, et pingelise tööga kaasneb suurem magusa isu.

Mina olen küll väga maias vaatamata sellele, et toitun korralikult ja muidu tervislikult. Iga päev söön ikka mitu korda magusat (kohukesed, šokolaad, batoonikesed, küpsised, koogid või šokolaadisefiir). Tean, et söön magusat natuke rohkem kui vaja, aga ilma ka ei saa. Samas suhkrut kohvi-teega üldse ei kasuta. Lihtsalt lepin selle väikse pahega ja kõik. Vaimse töö tegemine pidi ka tekitama vajaduse magusa järele: selle väite teaduslikkust ei tea täpselt hinnata, aga praktikas on mul see nii küll, et pingelise tööga kaasneb suurem magusa isu.

Kahju sinust kohe, kui selline menüü on "korralik ja muidu tervislik".

Kusjuures, vaimne töö tekitab tõepoolest palju suurema magusaisu. Ise olen üliõpilane ja ettevõtja, mõlemad on valdkonnad, kus on vaja väga palju mõelda, magusaisu tekib ikka väga tihedasti, kuigi söön võimasalt: palju rasvu ja ja palju valke. :P Varem, kui käisin keskkoolis ja vaimne koormus oli kordi väiksem,siis sellist asja ei olnud :P

Kusjuures, vaimne töö tekitab tõepoolest palju suurema magusaisu. Ise olen üliõpilane ja ettevõtja, mõlemad on valdkonnad, kus on vaja väga palju mõelda, magusaisu tekib ikka väga tihedasti, kuigi söön võimasalt: palju rasvu ja ja palju valke. :P Varem, kui käisin keskkoolis ja vaimne koormus oli kordi väiksem,siis sellist asja ei olnud :P

Organism oli lihtsalt rohkem tasakaalus, l2hete vanemaks...v2site... Insuliinieritus muutub.

R22gime sellest 30 aasta p2rast...

Ma arvan, et vaimne töö ei ole süüdi. Süüdi oled sina ise. Ma teen ka vaimset tööd hommikust õhtuni ja vahel ka öösel, aga mingit magusaisu mul küll ei ole.

Ma arvan, et vaimne töö ei ole süüdi. Süüdi oled sina ise. Ma teen ka vaimset tööd hommikust õhtuni ja vahel ka öösel, aga mingit magusaisu mul küll ei ole.

See on sama, mis ytelda, et alkohoolik on syydi, et ta tsyklisse kukub.

Olen elu aeg hirmus maiasmokk olnud- sellist asja pole kunagi, et magusaisu poleks, loomulikult ei aja ma endale hunnikute kaupa magusat päevast päeva sisse. Enamasti jalutan kommiriiulist poes ikka mööda, aga paar korda nädalas luban endale üht teist ikka :P Minu puhul ei olene magusaisu ilmselt küll toitumisest, mõned on lihtsalt suuremad magusaarmastajad kui teised :P

Ei ole siis?

nagu oleks... S6ltuvus millestki ebatervislikust on asi, mida ei soovi ka vaenlasele mitte.

Minu arvamus on, et magusaisu on suures osas siiski kinni toitumises, sest kui inimesel on kõht täis ei punni ta endale niisama magusat sisse. Enamasti antakse "kiusatusele" järele just siis kui pole mõnest toidukorrast vajalikku energiat kätte saadud. Olen seda praktikas kogenud oma sõbra peal, kes toitus VÄGA ebatervislikult, sõi hunnikutes komme ja toidukordi oli headel päevadel vaid kaks, kuid peale toitumises tehtud korrektuure lõpetas ta iseenesest maiustuste ületarvitamise.

Edited by Always 110%

Minul on ka jube magusaisu. Õhtul peale trenni, kui olen ära söönud pean kindlasti shokolaadi ka sööma või midagi muud magusat. Söön 4 korda päevas 30-40% süsivesikud ja ülejäänud valk ning rasv. Kas kroomi tabletid aitaksid?

Tegelikult vaatasin oma päevast menüüd natuke rangema pilguga küll peale Aile ja Rotteri kommentaare. Tõsi ta on, et see magus, mis mu päevamenüüsse mahub tõstab rasvade osakaalu päevamenüüs liiga suureks. Pean toitainete osakaalus muutuse tegema süsivesikute kasuks, sest see aitaks konstruktiivselt kaasa sooritusvõimele. Ehk siis tuleb šokolaadi asemel süüa rosinaid :D

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.