Jump to content
Amarillo

Kurgumandlid

Recommended Posts

Mul suht kehvasti seis, täna 8sas päev, alla võtnud olen 3,5kg.

Valu hakkab vaikselt kaduma kuid, kui söön/joon midagi (puding,jogurt) siis lööb sellise terava valu sisse. Ei tea mida teha, enne igat söömist valuvaigisti võtta :/ ?

Mul suht kehvasti seis, täna 8sas päev, alla võtnud olen 3,5kg.

Valu hakkab vaikselt kaduma kuid, kui söön/joon midagi (puding,jogurt) siis lööb sellise terava valu sisse. Ei tea mida teha, enne igat söömist valuvaigisti võtta :/ ?

See valu täiesti normaalne 8 päeva kohta, võib isegi täiesti väljakannatamatu tunduda, vähemalt minul oli nii. Mina tegin nii, et tund enne sööki läks valuvaigisti sisse- lahustuv, halvemal juhul ka küünal :) sest tabletti oli võimatu neelata, siis sai kuidagimoodi söödud. Sa ei pea ainult jogurteid ja pudingeid sööma, on olemas igasuguseid toredaid püreesuppe, mis ka külmalt väga hästi maitsevad , www.toidutare.ee -st leiad kindlasti midagi head :) Head paranemist!

See on muidugi väga huvitav, et inimesel on välja kujunenud mingi organ, mida tal üldse vaja ei ole. Miks ta siis välja arenes?

Ei ole küll arsti teadmised, aga niipalju on meelde jäänud et mingi ülesanne tal on, AGA iga kord, kui mandlites on põletik, siis kude armistub ja nende tööülesanne väheneb. Lõpuks juhtub nii et nad ei toimi enam üldse, toimub kudede vahetumine ja nad hakkavad muid organeid kahjustama( mingid mürkained tekivad vms). Kuskilt artiklist on meelde jäänud, et tegu on põhjamaa inimese jaoks jäänukiga nagu ussripik. Mandlid on mõeldud toimima soojas keskkonnas. Külma elukohaga inimestele pöörduvad nad nende endi vastu.

Ise käisin operatsioonil eelmine teisipäev ja praegu on täitsa OK, lõpetasin valuvaigistite võtmise ja söön rahulikult tavatoitu, olgugi et väike hirm on ja see tõttu närin korralikult läbi. Mul oli üldse kahtlane, alguses oli selline mõte, kas nad ikka lõigati är, ainult neelata oli valus. Aga peeglist vaadates olid kadunud. Ma olen väga õnnelik, et nii kergelt on läinud, PTÜI-PTÜI-PTÜI!

Kaua peale lõikust v6ix aktiivselt juba trenni teha?

Oleneb kuida paraneb, endal tehti ka eelmine teisip, kuid süüa on veel valus!

Arst ütles et 3dast nädalast võiks vaikselt tegema hakkata, ja kuu aja pärast peaksid juba rahus rauda tõstma saama.

Soovitav trenni mitte teha ja lasta mandlid võimalikult kiiresti ära lõigata. Mul endal lõppes sama asi südamelihastepõletikuga, praeguseks olen 2,5 aastat terve püsinud aga oht on iga hetk taas haigestuda ja see ei ole mitte meeldiv.

Ma pean end ka ette valmistama selleks opiks. Lükkasin märtsikuusse, oleksin saanud muidu varem, kuid väike värin ikkagi sees. Mul liigesed haiged ja seetõttu asi juba kriitiline.

Söömata olekuks tuleks end ette valmistada. Ilma trennita aga suudan vbla esimesed paar päeva, mitte kauem.

Edited by kuuliks

Ma pean end ka ette valmistama selleks opiks. Lükkasin märtsikuusse, oleksin saanud muidu varem, kuid väike värin ikkagi sees. Mul liigesed haiged ja seetõttu asi juba kriitiline.

Söömata olekuks tuleks end ette valmistada. Ilma trennita aga suudan vbla esimesed paar päeva, mitte kauem.

Tahaks näha kuidas pärast teist päeva trenni lähed ^^

Kõik kellel mandlid lõikamata - tormake kohe.

4-5 aastat mandlid mädased ja põletikulised. Ilmselt sellest tingituna põlvevalud ja muu jama.

Käisin opil - hommikul 8 läksin õhtul 5 sain välja.

3 päeva jogurtit. Neljandal päeval valuvaigistitega segi suur praad (ei jaksanud enam nälgida)

kokku 2 nädalat ebameeldivat tunnet.

Kurk terve, nohu kadunud, ja minu kõige suuremaks üllatuseks ei ole põlved enam valutanud ptui ptui ptui

tundub nagu cosmodiski reklaam aga jutt jumala õige :)

4-5 aastat mandlid mädased ja põletikulised. Ilmselt sellest tingituna põlvevalud ja muu jama.

3 päeva jogurtit. Neljandal päeval valuvaigistitega segi suur praad (ei jaksanud enam nälgida)

Kurk terve, nohu kadunud, ja minu kõige suuremaks üllatuseks ei ole põlved enam valutanud ptui ptui ptui

tundub nagu cosmodiski reklaam aga jutt jumala õige ;)

Sul oli isegi pikalt :) Ma sain peale nädalat juba ilma igasuguste valudeta süüa :lol:

Sul oli isegi pikalt :) Ma sain peale nädalat juba ilma igasuguste valudeta süüa ;)

no teine nädal oli tunduvalt valutum aga mingist valu puudumisest küll ei saanud kahjuks rääkida.

Tuttav oli nii tark, et pani kartulikrõpse kolmandal päeval - arva ära kas haav tuli lahti v ei ? :lol:

no teine nädal oli tunduvalt valutum aga mingist valu puudumisest küll ei saanud kahjuks rääkida.

Tuttav oli nii tark, et pani kartulikrõpse kolmandal päeval - arva ära kas haav tuli lahti v ei ? :P

xD ei tea :D

Ma sõin 3ndal päeval võileibu läbi valu :D Ei suutnud seda piima neelata. Endal haav lahti ei tulnud :D

Mul võeti vist 2 aastat tagasi välja. Elu peale seda palju parem. Väga harva haige, rõvedat angiini ei saa enam.

Haiglas olin vist 3 päeva. Esimene nädal sõin ainult vedelat toitu, sh hästi vedel kartulipuder jms. Kurk oli väga tundlik. Rääkida oli isegi valus.

Aga 100% oli väärt!

Mul lõigati ära novembris, paranemine võttis ka 2 nädalat! Esimene nädal oli ikka väga hull, ei saanud peale vedelate pudrude ja jogurti midagi süüa. Praegu olek hea ei kahetse! :D

tundub nagu cosmodiski reklaam aga jutt jumala õige :D

Minul pole aga angiini mitte iial olnud nagu paljudel, kel mandlid põletikus ja mädased. Hoopis liigesed haiged (autoimmuunne haigus) juba kuskil 7-8 aastat ja mina lugesin, et liigesevaludele (mitte haigusele) võib leevenduse saada, kui see alles algusjärgus, kuid kas mina abi saan, pole kindel.

Elu näidanud, et pole mina abi saanud siiani ühestki abistavast meetodist. Ka ninavaheseina op ei teinud asja paremaks kuigivõrd.

Mandlid väga põletikus ja liigesehaigusega võib seos olla, kuigi ennem olid mul liigesed haiged kui mandlid põletikku jäid. Ei mina aru saa, mulle tundub nagu mu organism töötaks kuidagi tagurpidi, et see, mis peaks olema enne, on hoopis pärast. :D

Minul pole aga angiini mitte iial olnud nagu paljudel, kel mandlid põletikus ja mädased. Hoopis liigesed haiged (autoimmuunne haigus) juba kuskil 7-8 aastat ja mina lugesin, et liigesevaludele (mitte haigusele) võib leevenduse saada, kui see alles algusjärgus, kuid kas mina abi saan, pole kindel.

Elu näidanud, et pole mina abi saanud siiani ühestki abistavast meetodist. Ka ninavaheseina op ei teinud asja paremaks kuigivõrd.

Mandlid väga põletikus ja liigesehaigusega võib seos olla, kuigi ennem olid mul liigesed haiged kui mandlid põletikku jäid. Ei mina aru saa, mulle tundub nagu mu organism töötaks kuidagi tagurpidi, et see, mis peaks olema enne, on hoopis pärast. :D

Sama siin. Nii liigesed kui mandlid haiged. Kunagi ammu pidin ka opile minema , et mandlitest lahti saada ..aga see jäi mingitel arusaamatutel põhjustel ära. Vahepeal ei olnudki enam midagi tunda ...kuid nüüd mõne aasta möödudes hakkasid puusad ja põlved valu tegema ja ka mandlid on mädased ja põletikus.

Sama siin. Nii liigesed kui mandlid haiged. Kunagi ammu pidin ka opile minema , et mandlitest lahti saada ..aga see jäi mingitel arusaamatutel põhjustel ära. Vahepeal ei olnudki enam midagi tunda ...kuid nüüd mõne aasta möödudes hakkasid puusad ja põlved valu tegema ja ka mandlid on mädased ja põletikus.

Aga kuidas sa soovid? Eemaldada? Isegi kui liigesed haiged pole, siis mädased mandlid ka ilma selleta head ei tee.

Aga kuidas sa soovid? Eemaldada? Isegi kui liigesed haiged pole, siis mädased mandlid ka ilma selleta head ei tee.

Sooviksin ikka , et nad terved oleksid:D aga arvatavasti tuleb lasta nad eemaldada...hakkavad elukvaliteeti langetama....viimasel ajaltulevad igasugused väiksemad tõved ka kergemini külge...nagu ka täna. Peale kooli mõnus palavik jälle.(Y)*

Sooviksin ikka , et nad terved oleksid:D aga arvatavasti tuleb lasta nad eemaldada...hakkavad elukvaliteeti langetama....viimasel ajaltulevad igasugused väiksemad tõved ka kergemini külge...nagu ka täna. Peale kooli mõnus palavik jälle.(Y)*

No siis küll. Mina ei tea üldse, mis on angiin, pole iial olnud, kui muud asjad välja arvata. Huvitav, kuidas siis trenni tegemisega saab?

Mnu isiklik soovitus on väiksemagi mandli põletiku korral need ära lõigata. Mul lõigati need üle poole aasta tagasi välja (pika hilinemisega kuna arstid ei osanud leida põhjust mu 3 aastat kestnud palavikule) ja võin öelda omast kogemusest et see võib ikka väga palju kurja teha. Mul on siiamaani palavik ning kehv enesetunne ja ka ägedad liigesevaegused. Kogenud kirurg kes mul need ära lõikas (dr solovjof) nimetas neid mürgisteks mädakottideks mida meie kliimas pole inimesel absoluutselt vaja ning juba esimeste probleemide ilmnemisel tuleks need kohe ära lõigata.

Dr. Solovjov. Mul ka tema. Tean teda juba 20 aastat. Igati usaldusväärne, imetlen seda arsti.

Kellegil veel nii, et hommikul ärgates kurk valus ? (arvan et mandlid, 1 pool tavaliselt) Täna oli nii, et neelata oli raske,häiriv, eitea millest see tulla võib :S haige pole vms.. köha jms ei ole mul mitu aastat olnud.

Kellegil veel nii, et hommikul ärgates kurk valus ? (arvan et mandlid, 1 pool tavaliselt) Täna oli nii, et neelata oli raske,häiriv, eitea millest see tulla võib :S haige pole vms.. köha jms ei ole mul mitu aastat olnud.

Milline küte sul kodus eksisteerib? Ehk sellest.

Milline küte sul kodus eksisteerib? Ehk sellest.

aga võta näpust, nüüd arenes sellest põletik, 1 mandel õnneks, aga süüa ikkagi raske.

ahiküte muidu.

keegi oskab mingit efektiivset ravi soovitada ? arst soovitas mingit angilor'i ja saialille teed.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.