Jump to content
Sign in to follow this  
disabled

Võitluskunstid

Recommended Posts

Trennis võib küll õppida, reaalses olukorras,kus röövel võib reaalselt ka päästikule vajutada ja su teise ilma saata, käivad asjad kahjuks hoopis teiste reeglite järgi, lisandub üks väga tugev tegur: surmahirm :rolleyes:

Funktsionaalsest psühholoogiast oled midagi kuulnud? Hirmude tagasihoidmist on võimalik treenida. Näiteks Richard Grannon on üks enesekaitse treener, kes tegeleb ka funktsionaalse psühholoogiaga. Tüüp on tugevate foobiate all ise varem kannatanud ja tundub teavat, millest räägib.

Funktsionaalsest psühholoogiast oled midagi kuulnud? Hirmude tagasihoidmist on võimalik treenida. Näiteks Richard Grannon on üks enesekaitse treener, kes tegeleb ka funktsionaalse psühholoogiaga. Tüüp on tugevate foobiate all ise varem kannatanud ja tundub teavat, millest räägib.

Aga kas see ei ole juba hirmu ja foobia märk kui mehe elu peamiseks sisuks on enesekaitse? Jube võib ikka nii elada olla kui sa muust ei mõtle kui et kuidas tänaval mitte peksa saada...igaühele oma muidugi.

Aga kas see ei ole juba hirmu ja foobia märk kui mehe elu peamiseks sisuks on enesekaitse? Jube võib ikka nii elada olla kui sa muust ei mõtle kui et kuidas tänaval mitte peksa saada...igaühele oma muidugi.

Ega selline elu poleks jah eriti lõbus:D Siin on asi selles, et foobia pole mitte tagajärg, vaid sellele eelnev põhjus. Mis mehest sa räägid, Richiest? No tüüp on bouncer Liverpoolis olnud pikalt, seal on vähe teine kontekst asjal. Ostusta ise:

http://www.youtube.com/watch?v=bJLwyykwYpg

http://www.streetfightsecrets.com/

Ma nüüd ei ütle, et ta on mingi kõige kõvem õpetaja, aga selle "surmahirm"uga tuli mulle see tüüp lihtsalt meelde.

Mõtlesin siin ka natuke seda, et kui sa oled näiteks Raamatupidaja Nõmmelt, kellele meeldib aiandus ja jalutamine ning siis ühel päeval sõidab su elust üle hirm peksa saada ja sa pead sellega intensiivselt tegelema hakkama, külastades enesekaitsetreeninguid ja hirmukoolitusi. Viimased on tõenäoliselt veel suurema paranoia põhjustajad. Ütlemata kurb elu. Kui sa oled väljaviskaja baaris, siis on treenimine füüsiliseks konfliktiks siiski palju loomulikum.

Minu kiviaja arusaam on, et iga mees võiks elus natuke maadlust ja poksi nuusutada ja siis polegi vaja mingeid paranoilisi enesekaitsekursuseid. Läbi spordi jääb külge ka oskus enda eest seista. Ma räägin siin algtõdede õppimisest, mitte sellest, et kõik mehed peaksid oma elust 20 aastat poksima ja maadlema. Modernne mees loomulikult seda arvamust ei jaga. Tema tegeleb lilleseade ja alasti joogaga ning küünistaks meeleldi mul näo lõhki nii lolli arusaama peale.

Jajah, täits nõus. Lisaks lihtsalt seda, et tänaval kakeldes, eeldatavasti enda või oma sõprade kaitsmisel, tuleb muidugi räpasemate võtete tundmine ka kasuks. C-grip, haedbutt, pre-emptive strike jne. Samas ma olen veendunud, et enda psühholoogiline ja vaimne arendamine ja tugevamaks muutmine, tulevad ka igatpidi kasuks ja mitte ainult vägivaldsetes olukordades. See peaks nagu lahutamatu osa elust olema minu arust.

Minu kiviaja arusaam on, et iga mees võiks elus natuke maadlust ja poksi nuusutada ja siis polegi vaja mingeid paranoilisi enesekaitsekursuseid. Läbi spordi jääb külge ka oskus enda eest seista. Ma räägin siin algtõdede õppimisest, mitte sellest, et kõik mehed peaksid oma elust 20 aastat poksima ja maadlema. Modernne mees loomulikult seda arvamust ei jaga. Tema tegeleb lilleseade ja alasti joogaga ning küünistaks meeleldi mul näo lõhki nii lolli arusaama peale.

Olen sinuga igati nõus, mis puutub sellesse,et mees peaks oskama enesekaitse algtõdesid.

Modernse mehega on jälle selline asi,et nii arvad ta kuni saab ükskord tänaval mõne narkari käest haledalt peksa, siis hakkab ta tõenäoliselt hoopis realistlikult asja vaatama. :rolleyes:

Akido on kõige kõvem võitluskunst sellele lihtsalt vastu ei saa, kui oled meister loomulikult sellel alal :rolleyes: .

Stiiven siigal mõllab :( Edited by Kratos

Akido on kõige kõvem võitluskunst sellele lihtsalt vastu ei saa, kui oled meister loomulikult sellel alal :rolleyes: .

Stiiven siigal mõllab :(

Ma looan, et sa ikka mõtled seda irooniana eks:)

Ma lihtsalt tahan kommenteerida kahte asja:)

Esiteks mul on väga hea meel, et teadlikkus MMA'st on levinud:)

Teiseks soovitaksin kõigil mõelda MMA'st mitte kui võitluskunstist. MMA on spordiala. AGA selleks, et seda harrastada tuleb harjutada -vastupanuga- nii püstivõitlust löökidega, lähivõitlust, heiteid, mahaviimisi ja selle kaitset, maasvõitlust.

Ja SEE on kõige parem ja toimivam pakett.

"Stiil" tähenduses "võitluskunstistiil" ei oma minu arust sisulist mõtet. Stiil on see, mille iga võitleja enda jaoks ise välja kujundab - kes võitleb rohkem püsti, kes maas, kes rõhub kätetööle, kes rohkem lähivõitluse domineerimisele, kes kiirusele, kes jõule, kes strateegiale jne. See on minu arvates "stiil". Aga oluline on see, et teadmised ja oskused peavad olema olemas igast võitlusdistantsist. Ja harjutama peab seda erineva (ja progresseeruva) vastupanuga.

Ja hetkel minu arvates ainus ala kus seda tehakse, on sportlik vabavõitlus (MMA).

Lihtsalt mõtlemisainet:)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.