Jump to content
Sign in to follow this  
disabled

Võitluskunstid

Recommended Posts

tavaliselt ei kasuta ma mingit aikidot ega midagi taolist, jalad rusikad ja vahel ka nukid!

kiirem tee trellideni... way to go..

Ise olen tegelenud karate ja tai chiga. Need ok. Kendosse oleks ka veel äärepealt läinud, sest neil on lahe outfit :D

Aga kõige paremad on ikkagi seks-poks-murumängud :D

Kus seda viimast võitluskunsti õppida saab ?B)

ma usun ,et nii kiirete kätega jõuab ka nii mõndagi korda saata :D

meie Tallinna treener, Priit Mihkelson tegeles sellega mingi aeg päris süviti ja tema praegune seisukoht on - it doesnt work..

Teatud asjad siiski on mõõdetavad kui panna paika reeglid mille järgi mõõta. Treeningmeetodite ja tehnikate efektiivsust saab ju ometigi mõõta.

Kui üks harjutab oma silmamunaga naela seina löömist ja teine haamriga, siis seal on vahe. Üks on tunduvalt lihtsamini õpitav ja teostatav. Samuti on vahe võitlema õppimise meetoditel. Kui võitlustrenn on selline, kus sparringuharjutusi ja sparri ei tehta, siis tõenäoliselt selles trennis võitlema ei õpita. Räägitagu palju tahes, et iga võitluskunst on tore jne

Ok, jäägu sulle su arvamus, loodan, et saad seda omal nahal kunagi tunda :P Väike vihje sulle siis, pakun , et see vana on selle alaga juba nii kaua tegelenud, et ta mäletagi kuna ta alustas

Haha :)

Mulle hullult meeldib ja tahaks ise samuti õppida Capoeirat, seda on nii ilus vaadata, graatsilised liigutused ja kõik on nii sujuv, kuigi praktilise poole pealt ei ole sellest mingit erilist tolku. Et kui valida funktsionaalsuse poole pealt, siis juba MMA.

MMA tundub jh kõige parem, endalgi plaanis minna baaskursusele veebruaris. Youtube-s on lõpmatult videoid,kus MMA-kas teeb ära mõnele väga kõrgel tasemel võitluskunsti oskajale.

Aga üks asi millest ma aru ei saa- milleks vaja lüüa tellist puruks käega ,kui on olemas kuvalda? :) V-o effektne vaadata, aga praktiline otstarve sellel puudub

MMA on väga hea, kui vastane pole relvastatud. Relvastatud rünnakute puhul oleks kõige rohkem kasu vast Krav Maga-st. Igaljuhul nägin jutjuubis kunagi videot, kus MMA-kas oli Krav Maga trennis. Treeningvahendina kasutati kummist nuge ja tüüp ütles, et kui teda oleks päris noaga rünnatud, oleks ta vähemalt 10x surma saanud..

MMA on väga hea, kui vastane pole relvastatud. Relvastatud rünnakute puhul oleks kõige rohkem kasu vast Krav Maga-st. Igaljuhul nägin jutjuubis kunagi videot, kus MMA-kas oli Krav Maga trennis. Treeningvahendina kasutati kummist nuge ja tüüp ütles, et kui teda oleks päris noaga rünnatud, oleks ta vähemalt 10x surma saanud..

Relvastatud rünnakute puhul oleks ilmselt kõige rohkem kasu relvastatud kaitsest... :)

Krav Maga peaks tähendama tõlkes funktsionaalset võitlust või käsivõitlust. Selle nime all tehakse palju erinevaid asju. Pole väga konkreetne võitluskunst nii palju kui mina olen aru saanud.

Kui päris noaga rünnatakse, siis enamus juhtudel saaksid ka Krav Maga mehed "10x surma". Noa vastu võideldakse paljaste kätega siis kui ühtegi muud võimalust enam ei ole ja sind on juba noaga löödud. Peaks ikka täiesti ratsionaalse mõtlemise kaotanud inimene olema kui noa vastu vabatahtlikult paljakäsi võitlema asud.

Relvastatud rünnakute puhul oleks ilmselt kõige rohkem kasu relvastatud kaitsest... :)

.. seda nüüd kindlasti :P

Kui päris noaga rünnatakse, siis enamus juhtudel saaksid ka Krav Maga mehed "10x surma". Noa vastu võideldakse paljaste kätega siis kui ühtegi muud võimalust enam ei ole...

Jah, Krav Maga-s õpetataksegi sind ennast kaitsma, mitte lolli kangelast mängima, e. N: kui keegi sihib sind tulirelvaga ja tahab sult raha ära võtta, siis soovitatakse ikka raha heaga ära anda :P aga kui sellest ei piisa, siis oleks ju kasulik, kui sul on juba käesees, mismoodi püstolitoru endast eemale suunata ja see kiirelt käest ära võtta. Krav Magas treenitakse spetsiaalselt relvastatud (vältimatute) rünnakute vastu, lisaks muule. MMA-s minu teada selliseid tehnikaid spetsiaalselt ei õpetata.

Discoverilt käis mingi aeg selline saade nagu Fight Guest, ei tea kas enam ta jookseb...seal küll näitas Krav Maga kohta päris jõhkraid seiku...mille vastu nad küll kõik ära ei õpi kaitsmist :P noad, nuiad, kaikad ja kõik jutud...igatahes...kui enesekaitset tahate, siis peaks Krav Maga olema vist parim...

.. seda nüüd kindlasti :(

Jah, Krav Maga-s õpetataksegi sind ennast kaitsma, mitte lolli kangelast mängima, e. N: kui keegi sihib sind tulirelvaga ja tahab sult raha ära võtta, siis soovitatakse ikka raha heaga ära anda :D aga kui sellest ei piisa, siis oleks ju kasulik, kui sul on juba käesees, mismoodi püstolitoru endast eemale suunata ja see kiirelt käest ära võtta. Krav Magas treenitakse spetsiaalselt relvastatud (vältimatute) rünnakute vastu, lisaks muule. MMA-s minu teada selliseid tehnikaid spetsiaalselt ei õpetata.

Trennis võib küll õppida, reaalses olukorras,kus röövel võib reaalselt ka päästikule vajutada ja su teise ilma saata, käivad asjad kahjuks hoopis teiste reeglite järgi, lisandub üks väga tugev tegur: surmahirm :rolleyes:

FHM is oli hea artikkel sõjakunsti õpetava mehega.Ta ütles et tänaval toob see kahju kui oled mingit võitluskunsti õppind,näiteks rünnatakse sind noaga ja sina üritad kohe mingit võtet tema peal mis ei pruugi õnnestuda.Inimene kes pole midagi õppind jookseb ära ja pääseb suure tõenäosusega ilma vigastuteta.

Aga mulle endale meeldib klassikaline poks.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.