Jump to content
Sign in to follow this  
Guest vaene rott

Ühinegem!

Recommended Posts

Kui ma eksi, siis Tallinnas peaks see 250 pakk maksma mingi 14.50 pole ammu vaadanud, kuskil säästukast vast saab ka odavamalt :o

100 g kohupiima maksis 2.50 ;) Olid ajad!!! :o

Eestis on hindu, mis ajavad kopsu yle maksa kyll... Nagu oleks neid ykshaaval ja jalgsi siia Eestisse taritud. Ma olen t2iesti n6us. Ei osta siit juba pikk aega midagi...alates kohvist.

Kuid maainimese t88 ei ole meil kallis, st v2ikefarmidest saab VEEL...ma toonitan veel saab... v2ga head toitu ja suhteliselt odavalt.

Boikoteerige pigem sissetoodud kraami.

Tahtsin teile veel ytelda, et keskmine eestlane raiskab minu arust liiga palju raha.

Saia ma kypsetan ise, kui seda teha h2sti siis saab seda v2hemalt n2dal aega syya, ilma, et sai kuidagi kaotaks oma kvaliteedist.

Igatsugu rukkikr6buskitest jne r22kimata.

Riideid ostan ma siin reeglina second hand...ja siis ka ainult allahindluste ajal.

Mitte mingeid valmis toite!!!

Piima ma ei joo.

Jogurtit hakkan varsti ise valmistama (kui ma leian yhe toreda memme, kes lehma peab, parem, kui see on v2rske piim), soovitan teilegi

6petus on siin

V2hemalt j2rgmine aasta on mul plaanis minna savimajade ehitamise kursustele. Esiteks on nad palju ilusamad (kui kunstip2raselt l2heneda), hoiavad kokku energiat jne jne.

Tahtsin teile veel ytelda, et keskmine eestlane raiskab minu arust liiga palju raha.

Saia ma kypsetan ise, kui seda teha h2sti siis saab seda v2hemalt n2dal aega syya, ilma, et sai kuidagi kaotaks oma kvaliteedist.

Igatsugu rukkikr6buskitest jne r22kimata.

Riideid ostan ma siin reeglina second hand...ja siis ka ainult allahindluste ajal.

Mitte mingeid valmis toite!!!

Piima ma ei joo.

Jogurtit hakkan varsti ise valmistama (kui ma leian yhe toreda memme, kes lehma peab, parem, kui see on v2rske piim), soovitan teilegi

6petus on siin

V2hemalt j2rgmine aasta on mul plaanis minna savimajade ehitamise kursustele. Esiteks on nad palju ilusamad (kui kunstip2raselt l2heneda), hoiavad kokku energiat jne jne.

Sinu loetletud tegevused on tänapäeval muutunud pigem rikaste inimeste ajaviiteks, kes raha saamiseks tööl käima ei pea. Mina töö, kooli ja trenni kõrvalt igatahes ei jõua endale kogu toitu algusest peale igaks söögikorraks ise teha ja sealjuures veel savimaju ehitada.

Sinu loetletud tegevused on tänapäeval muutunud pigem rikaste inimeste ajaviiteks, kes raha saamiseks tööl käima ei pea. Mina töö, kooli ja trenni kõrvalt igatahes ei jõua endale kogu toitu algusest peale igaks söögikorraks ise teha ja sealjuures veel savimaju ehitada.

Loe! juured.ee r22gib ka neid asju lahti. Kui odavalt see maja valmis saaks jne. Meil on valik, kas me v6tame laenu mingi korteri ostuks... ja orjame panka. V6i teeme juba algselt s22stvaid ja tervislikke otsuseid.

Mina olen ammu arvanud,et peaks minema rohkem nn. isetoitmisele. Lihast saaks vabalt loobuda,praegu metsloomi metsas navalom. Kartulid terveks aastaks saaks sygisel paari-kolme päeva tööga välja teenida sügisel. Piimaga ja piimatoodetega mul probleeme ei oleks,praegugi ei tarbi,organist ei taha. Siis saaks omale veel kanad ka võtta,noh,et mune saaks.

Tegelikult on võimalusi iseenda toitmiseks sõna otses mõtes lõputult. ;)

m6ned inimesed k2ivad leiba ka ostmas teises linna otsas, sest seal on 20 senti odavam (eelkoige vanemad inimesed, sest nemad saavad bussis tasuta reisida). igatahes on ajuvaba kyll eesti palkade juures endale s99mise luksust lubada. ja pole motet piima ostmata j2tta 10 p2eva. diislihind ju t6usis ka.

Loe! juured.ee r22gib ka neid asju lahti. Kui odavalt see maja valmis saaks jne. Meil on valik, kas me v6tame laenu mingi korteri ostuks... ja orjame panka. V6i teeme juba algselt s22stvaid ja tervislikke otsuseid.

Ega maja ju õhku ei ehita. Mulle ei ole keegi maad kinkinud. Laen nii ehk naa...mitte väiksem kui korteri ostmiseks vaja minev. Isegi kui maja enda ehitamine on odavam.

lingid mis ütlevad kõik!!! :

http://www.sakala.ajaleht.ee/130208/esileh...mus/5031704.php

http://www.reporter.ee/index.php/2008/02/0.../?cp=1#comments

http://www.postimees.ee/090208/esileht/majandus/310034.php

Aastaga on Eestis hinnad tõusnud 11 protsenti. Enim mõjutasid hinnatõusu kallinenud toit, kasvanud eluasemekulutused ning hinnahüppe teinud mootorikütus.

Valitsuse ministrid ei suuda sellisele hinnatõusele aga mõistlikku seletust leida. Nende meelest ajavad kaupmehed taga vaid suurt kasumit.

Juhtkiri: Hinnaralli ei ole paratamatus (17)

13.02.2008 00:01

«Sakala»

Kommenteeri | Loe kommentaare

Kui kokku võtta, mida inimesed viimasel ajal tänaval, saunas, juuksuris või kohvikus räägivad, võiks arvata, et majanduskasvu aeglustumine on elanike tarbimisharjumusi kõvasti mõjutanud. Teisalt pole suurtes kaubanduskeskustes märgata, et ostjad lükkaksid enda ees varasemast märgatavalt tühjemaid ostukorve. Tarbitakse endiselt palju ja luksuslikult ega kulutata eriti palju aega homsele mõtlemiseks.

Siin peitub ka peamine põhjus, miks igapäevaste toiduainete tootjad on hindadega üsna vabalt ringi käinud. Saavad ju hinnad kasvada senikaua, kuni tarbijad on nõus tõrkumata need summad oma rahakotist välja käima. Teisiti poleks võimalikuks osutunud, et paljud piimatooted kallinesid lühikese ajaga lausa mitukümmend protsenti — tunduvalt kiiremas tempos, kui kerkisid toorpiima kokkuostuhinnad ning elektri- ja tööjõukulud.

Seepärast pole midagi kummalist, et viimastel nädalatel on üha valjemalt hakanud kostma nende hääl, kes kutsuvad inimesi üles rahakotiga hääletama. Ja eks ta õige ole: selleks, et tootjad ja kaupmehed tunneksid vajadust pidurit vajutada, tuleb neile enne mõjus signaal anda.

Kuidas seda täpsemalt teha, on juba iga tarbija enda otsustada. Jutt sellest, et Lõuna-Eesti inimesed võiksid käia sisseoste tegemas hoopiski Lätis, pole ilmselt veenev.

Küll aga ei tohiks kellelgi eriti raske olla oma tarbimisharjumusi kontrollida. Võib tunduda küll uskumatuna, kuid juua hommikul kalli piima asemel näiteks vanaema villitud õunamahla on kõige otsesem mõjutusviis.

Mõistagi ei ole sellisest käitumisest tolku siis, kui seda teevad vaid üksikud. Ent kui niimoodi otsustavad toimida sajad või tuhanded, peaks ka tulemused varem või hiljem näha olema. Proovida igatahes tasub!

Kas soovitad lugu teistele lugejatele?

Hinne: 0

TV3: toiduainete hinnad pannakse poes nii kõrged kui võimalik

(207)

04.02.2008 21:27

Kommenteeri | Loe kommentaare | Prindi

Kuigi mujal maailmas on alanud vaikne hindade langus, tõusevad piimatoodete hinnad Eestis endiselt, kuna kauplustes pannakse toidukaupadele nii kõrged hinnad kui võimalik, väitis konjunktuuriinstituudi juht.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.