Jump to content
Guest Külaline_Kristi_*

Ikka toitumine - liigsöömine

Recommended Posts

Julgeks mingil määral vastu siiski vaielda. Kuid eks see oleneb vast sellest, kui süvenenud versioon on...

See on raske haigus millest ise jagu ei saa. Tahtejõuga pole midagi pistmist. Kui öösel ikka "plõks" ära käib siis pole midagi teha. Hommikul mõtled, et huvitav kes külmkapi kallal käinud on...

Tehke oma igapäevane toitumine korda. Korda tähendab seda, et vastavalt eesmärgile, kas põletada rasvu või kasvatada massi. Ka rasvu saab põletada nii, et mingit erilist nälga ei ole.

Need "plõksud" hakkavadki siis käima kui asi paigas ei ole. Loomulikult on vaja paras ports tahtejõudu esialgu ja kindlasti peab olma eesmärk miks midagi teha. Ilma selleta ei võeta asja niikuinii eriti tõsiselt. Kunagi on ka endal esinenud suhteliselt kontrollimatut söömist, kuid kui teadmisesse jõudus, et toit ei kao kuhugi, võin seda lubada endale igal hetkel kui tõesti tahan, sain sellistest pugimistest üle. Loomulikult tuleb siin mängu jälle ka see tahtejõu asi ja eesmärk mis sellele kõigele kaasa aitab. LIHTSALT ÖELDES: "Võtke rahulikult", ja alati sööge rahulikult, aeglane rahulik söömine on dieedi, õige ja tasakaalustatud toitumise juures suuremagi tähtsusega kui te seda esialgu arvatagi oskate. Olen sellest siin ka kirjutanud pikemalt kunagi. Kes viitsib otsib artiklite alt.

Tehke oma igapäevane toitumine korda. Korda tähendab seda, et vastavalt eesmärgile, kas põletada rasvu või kasvatada massi. Ka rasvu saab põletada nii, et mingit erilist nälga ei ole.

Need "plõksud" hakkavadki siis käima kui asi paigas ei ole. Loomulikult on vaja paras ports tahtejõudu esialgu ja kindlasti peab olma eesmärk miks midagi teha. Ilma selleta ei võeta asja niikuinii eriti tõsiselt. Kunagi on ka endal esinenud suhteliselt kontrollimatut söömist, kuid kui teadmisesse jõudus, et toit ei kao kuhugi, võin seda lubada endale igal hetkel kui tõesti tahan, sain sellistest pugimistest üle. Loomulikult tuleb siin mängu jälle ka see tahtejõu asi ja eesmärk mis sellele kõigele kaasa aitab. LIHTSALT ÖELDES: "Võtke rahulikult", ja alati sööge rahulikult, aeglane rahulik söömine on dieedi, õige ja tasakaalustatud toitumise juures suuremagi tähtsusega kui te seda esialgu arvatagi oskate. Olen sellest siin ka kirjutanud pikemalt kunagi. Kes viitsib otsib artiklite alt.

Ma olen mingil määral nõus, aga siiski omade kogemuste põhjal võin öelda, et tuleb kõigepealt välja selgitada ülesöömise põhjus.

Ma olen mingil määral nõus, aga siiski omade kogemuste põhjal võin öelda, et tuleb kõigepealt välja selgitada ülesöömise põhjus.

Ülesöömise algsed põhjused ongi ebaregulaarne ja mittetervislik toitumine!!! On vast ainult üksikud erandid kes sündimisest peale liigselt toitu sisse ahmivad. Mingi kaasasündinud häire, küllastumistunne jõuab ajuni kas liiga hilja või üldsegi mitte.

Enimlevinud põhjused on aga kirjas siin:

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3762

See,millest Jackie rääkis,aka tudengite kaalustjuurdevõtmine vastab täiesti tõele.Olen ise tudeng ja alates septembrist olen isegi omajagu juurde võtnud.Kuigipalju sellest on kindlasti ka lihast juurde tulnud,aga ka kõhu peale on omajagu juurde tekkinud.Lihtsalt elu ja õppetöö on pingeline ja söömine rahustab närve. :)

See,millest Jackie rääkis,aka tudengite kaalustjuurdevõtmine vastab täiesti tõele.Olen ise tudeng ja alates septembrist olen isegi omajagu juurde võtnud.Kuigipalju sellest on kindlasti ka lihast juurde tulnud,aga ka kõhu peale on omajagu juurde tekkinud.Lihtsalt elu ja õppetöö on pingeline ja söömine rahustab närve. :)

Eks igaüks rahustabki närve omamoodi...kes alkoholiga, kes narkootikumidega...kes õgib....kahjuks võivad, aga kõik kolm juhtumit lõppeda vägagi kurvalt.

Ja siiski....kui sul on EESMÄRK, siis on kõik asjad ületatavad. On vaja leida siht, mis koondab su jõud. Sellest moodustub nagu sisemine karje ja piina pole, sest sa TAHAD seda teha.

Ja siiski....kui sul on EESMÄRK, siis on kõik asjad ületatavad. On vaja leida siht, mis koondab su jõud. Sellest moodustub nagu sisemine karje ja piina pole, sest sa TAHAD seda teha.

Mis teha, mõnel on see tahe nii pisike või lausa olematu, EGO aga hirmus suur. Nii hakataksegi soiguma mingist geneetilisest iseärasusest, et peres kõik jämedad jne. Ehitatakse endale nö "vabanduskindlus" ümber. Neile aga kes endaga vaeva näevad ja ka tulemusi saavutavad, neid räägitakse taga ja näidatakse näpuga meelekohta.

Edited by Bonsuna

Tee endale nt rohelist teed vms, joo endal kõht lihtsalt täis ja söö midagi kerget kõrvale. Mina vähemalt tegin niimoodi.

Edited by [m]iQ

Antud häire omab nimetust Binge Eating Disorder ehk. BED. Eesti keelde tõlgiks seda järgmiselt: Jo-jo söömine

Seda iseloomustab enese toitumise piiramist, eelneva ülesöömise pärast ning sellele järgneb järjekordne oheldamatu söömine.

Ei suudeta lõpetada enne, kui kas kõik on otsas või enesetunne on lihtsalt nõnda kohutav, kõhtu lihtsalt konkretselt enam midagi ei mahu, et söök jääb juba kasvõi söögitorusse, kuna magu täis.

Jo-jo söömine on suuresti psüühiline häire, kuid veel mitte ametlik häire, kuid olen täiesti kindel, et õige peatselt liigitatakse vaimse haiguse alla. Jo-jo söömist põhjustab suurel määral stress. Stress, mis on eelkõige põhjustatud kas meeleheitlikust vajadusest kaalu alandada või kontrollida, meeleheitlikust vajadusest olla heas vormis sportlike saavutuste eesmärgil ning ka ühiskonna poolt põhjustatud survest, mis liigub meie hulgas suuresti meedia õhutusel, kus pildid kenadest kehadest kaunistavad ajakirju, reklaame, veebisaite. Ja loomulikult ka südamevalud. Me, naised, oleme emotsinaalsemad, haavume kergemini ja tõsisemalt, siit juba erinevus ja põhjus, miks naistel esineb BED'i kaks korda rohkem protsentuaalselt.

Jo-jo söömine on tõesti haigus. See on haigus, millesse sattudes on väga raske sellest välja tulla. Kõik kommentaarid, et tee rohkem trenni, varu juurvilju, kontrolli, mida sööd, panevad veelgi enam sööma. Selline sundimine, poolik abi tekitab järgmist stressi.

Jo-jo on enam levinud naiste hulgas, kuna kõik spetsialistid mehed, mul on teile teadaanne, mida Te kindlasti olete ka juba kuulnud ja me, naised, ei poe vabanduseks selle teadaande taha, vaid see tõesti ongi nii, ei saa seda muuta, ei saa asjale mitte tähelepanu pöörata. Nimelt:

Naistel on vajadus omada keharasva. Me ei saa dieeti pidades rahuliku meelega mõelda, et ahah: sõin tund tagasi, kahe tunni pärast söön 100g kana, viil teraleiba, juurvilju. Kõht on tühi, aga kaks tundi on aega. Olgu, tegelen oma asjadega edasi. Naistel tekib sellisel hetkel "Bejond the mind" staadium, kus aju, hormoonsüsteem ei suuda leppida mittesöömisega ja tihtilugu ongi tulemuseks Jo-jo-süüakse üle, hiljem näljutatakse. Põhiliselt ikka ja jälle soodsam on see staadium, kui ümbritseb stressirohke keskkond.

Muidugi, küsitakse tähtsa näoga, et oi, miks siis neiu X tuli toime, saavutas hämmastava vormi. Selle vastuseks, et kui me saame sellest üle, teadlikult võideldes jõuame välja RÖÖBASTELE, siis on juba lihtsam teha enda kehaga muutusi, mis kulgeksid äpardusteta.

Jo-jo söömine on inimesel, kes viimase kuue kuu jooksul on nädalas kaks korda vähemalt söömishoogudesse sööstnud. Kuid inimene, kes on viimaste nädalate jooksul samuti mitmeid kordi söömasööstudesse langenud ja tunnetanud, et rahuneb nõnda, Talle on see punane tuli. Jo-jo söömise all kannataja ei pea üldsegi olema ülekaaluline, kuid kui haigust välja ei ravita, on tõenäoliselt tulevik liigkilodega koos, mida on juba VÄGA PALJU raskem kaotada, kui koheselt probleemiga tegeleda. Ei tohi loota, et asi iseenesest laheneks

Jo-jo all kannatajal tuleks vaadata tõele näkku ja mitte istuda kodus, põgusalt uurida foorumeid, mõningate meeste soovitustest häirituna kööki külmkapi kallale joosta, vaid tõesti pöörduda spetsialisti poole - otsida otsingumootoritest: toitumisspetsialist ning kindlasti valige naisspetsialist, isegi mehed, kel Jo-jo söömine, kuna eeldatavasti on neil õrnem hing ning vaid naisasjatundjad on võimelised seda mõistma(loomulikult on erandeid: usaldusväärsed inimesed/mitmete aastapikkuste kogemustega meesarstid(doktorid!)).

Mida varem, seda parem! Haarakem härjal sarvis juba täna!

Tegutsegem!

NB mehed! Ma tean, et siia tekib kommentaare: Asi on tahtmises. Aga enne, kui pole ise seda häiret läbi kogenud, siis ei teagi aga asi pole vaid tahtmises. Püüdkem meid, naisi, mõista, kuid täielikult ei saa te meid kunagi mõistma ja meie vajadusi. Me oleme kui teiselt planeedit, kus inimkeha ja aju ei ole samamoodi igakord kooskõlas nagu teil. Vaid tõesti ongi teised süsteemid.

Aitäh!

Väga viis!

See söömishäire on suurele enamusele võistlejatest vägagi tuttav. Soost sõltumatult.

Kõik noormehed, kes te siin suure suuga nõu annate tüdrukutele, kelle postitusest võib juba välja lugeda, et tegemist on söömishäirega...ja innustate teda jälle olema kaloraazhi peal, kust järgmine söömahoog on kindlustatud.

Ma loodan, et ükskord saate te oma palga...

Lükkan teema uuesti üles...

...ja lisan artikli erinevate söömishäiretega tutvumiseks.

Noh, kuna ma ise ka olin kunagi buliimik 6-7 aastase staazhiga, siis viskaks siia paar enda mxtet kirja:

Eks see liigsxxmine on mental problem rohkem, kui just mingisugustes "ahvatlustes" vxi tahtejxus. Tahtejxudu sul justkui oleks - vastasel juhul xgiksid diivanil, vaataksid telet ja sydametunnistus oleks rahul. 

Proovi paberile kirjutada, millal sul need cravingud tekivad, kas oled ehk pahas tujus, oled kellegi peale pahane, ei ole rahul seatud eesmxrkide saavutamisega vxi misiganes - vanematega ei saa lxbi, boyfriend/girlfriend problem. Toitumishxired on tavaliselt inimese alateadlik soov "kontrollida" oma elu - siis, kui see kontrolli alt kaob ja sa seda ise justkui vaos hoida ei saa. st oma keha on see viimane asi, mis sinu range kontrolli all pilli mxngib nii nagu sina seda tahad ja kui elus seda kontrolli pole, mingid asjaolud viskavad endast vxlja - see vxib olla kogutud masendus/pikemad probleemid/puuduvad perspektiivid elus/txxs/koolis --> millega sa oled leppinud(!!); vot siis tuleb viimane piisk otsa, tulevad need xgimishood peale ja trallajee. 

Olen enda ja paljude teiste seas mxrganud, et kui elus on kxik OK ja lxheb hxsti, siis justkui isu kaob ka xra ja lisakilod haihtuvad nii mxrkamatult. 

Sest noh, kui me normaalsest toitumisest rxxgime - siis peaks toituma siis, kui oled nxljane vxi selleks on konkreetne vajadus; sa oled sportlane ja sa pead treenima jne. Kxik ylejxxnud annab mxrku rohkem sinu hetke psyh seisundist. Terve vaim = terve keha. :) 

Edited by whiteheadsmatter

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.