Jump to content
Sign in to follow this  
avehs

Kergelt segaduses!

Recommended Posts

Tere!

Olen seda foorumist külalisena jälginud nii 2 kuud... vaikselt artikleid lugenud ja uudiseid, nende järgi olen vorminud ka oma treeninguid ning söömist.

Kahjuks on üks asi selgusetuks jäänud :)

Nimelt ei soovi hakata kulturistiks, tahaks lihtsalt ennast kergelt vormi viia, mitte et ma seda poleks (andmed tänase seisuga 80 kg ja 185 cm), aga süües kasvab isu :rolleyes:

Eesmärgiks oleks siis põhimõtteliselt mitmetest artiklitest loetud võimatu missioon- kasvatada lihast ja põletada rasva :P

Kuid siiski, ei hakka siin tsiteerima, kuid olen leidnud ca. 3 teemat, kus kohalikud näiteks Rambo Vend, jrx ja MEE on väitnud, et nii tavaline tüüp, kes ei soovi saada kulturistiks on võimeline vähendama vöökohta ja tõstma jõunäitajaid. :P

Olen siis korrigeerinud oma oma menüüd järgmiselt:

Eemaldanud enamus trans-rasvu sisaldavad tooted ja ka hoidun lihtsüsivesikutest. Üldiselt olen viimaselajal üldse süsivesikutefoobne :o Peamised nendest tuvevad mul siis hommikusest pudrust, seda söön tavaliselt nii 9 või 10 ajal. Samuti tarbin süsivesikuid ka peale trenni, seda jogurti abiga, joon kohe pärast jõutrenni 1kg jogurtit tere oma 30g valku, 110 g süsikaid ja 22 g rasva, viimaselajal ostan mingitki leedu oma 37 g valku, 95g süsivesikuid ja 27 g rasva, tundub parem kooslus olevat minu jaoks. Samas saan ka süsivesikuid mujalt nii nipetnäpet, kodujuustust ja vahetevahel joon ka mahla, nii 2 korda nädalas. Pikemalt oma toitumisest räägin mõni teine postitus.

Thaks just praegu teada, et kas ma üritan siin võimatut, soovides rasva põletada ja lihast kasvatada või on asi siiski võimalik? Ja mis te selle jogurti kohta peale trenni arvate? Siin artiklis oli kirjas, et jogurtit mitte enne trenni ja pärast trenni tarbida, kuid samas foorumis MR.Y poovdas jogurtit pärast trenni tarbida, võta siis nüüd kinni :P

Trenni teen siis jõusaali näol ja nüüd nädala olen ka HIITI ponnistanud (varem tegin aeroobset), mille kohta olen siin palju pooldavat lugenud... Räägin sellest ka lähemalt teine kord.

Muidu tuleb nii pikk jutt, et keegi ei viitsi lugedagi :o

Kuidas siis ikkagi see asi on? Tänan juba vastuste eest ette...

Edited by avehs

Suht segaseks jäi jah, milles probleem oli. Jah, kui tase on nö. tavaline inimene, siis on see tõesti võimalik, et keha rasvaprotsent väheneb ning samal ajal jõunäitajad suurenevad.

Minu isiklikk arvamus on see, et ka 0,5kg jogurtist peaks piisama pärast trenni.

Edu

Siin portaalis oli üks hea artikkel, rasva põletamisest ja massi kogumisest üheagselt, tuhnin juba pool tundi, aga ei leia seda. Kui üles leiad selle artikli, peaksid sealt vastused saama.

Edit: Tegin veel viimased ponnistused artikli leidmiseks ning sain kätte selle.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=2674

Edited by rainisk

Olen lugenud seda Janari artiklit.

See värk ongi, et ei julge hakata siin seda massi ja hiljem rasvapõletustsüklit tegema hakata. Kuna mitmes artiklites on kirjas, et see rasvapõletustsükkel nõuab pidevat jälgimist ja näpuga järje ajamist... halvemal juhusel kaob su lihas ning jääb vaid rasv :rolleyes:

Nüüd september kooli minek ka, siis seal oleks massi kava küll hea teha 3 korda saab päevas süüa, ise lisaks sinna veel 2-3 toidukorda vahepaladena vahele, aga reljeefitsükli tegemine oleks paras piin.

Eks vaatab, uurib veel :)

Tahad pekki kaotada, tee aeroobst ja jälgi kaloreid. Tahad lihast kasvatada , vaata treeninkavasid.

P.S Sinu pealkirjast ei saa aru , mida Sa tahad. Mina vaatasin seda, lihtsat huvist.

peale trenni vajab keha ikkagi kiiresti imenduvat valku mitte aeglasesti imenduvat kaseiini valku (piimatooted sisaldavad seda näiteks). Joo jogurtit enne magama minekut parem.

Paraku on jah fitness.ee-ga see, et valdav osa asjapulki kes suu lahti teevad käivad jõusaalis ühe eesmärgiga, olla suuremad (v-o ka tugevamad) aga põhieesmärk on siiski esteetiline.

Toon Sulle näite mida mulle 3a selle foorumi lugemist andis. Nimelt valisin endale sellise ülitoreda ala nagu MMA (võitluskunst) ja siis midagi oli mäda, ei olnud need tulemused nii head kui mu füüsis võimaldaks. Lendasin siis ühe asjatundja juurde kes on mulle pädeva ja kriitiline inimesena silma hakanud (eratreener Fred Antson) ja tema ütles mulle hea lause mida ma siiani kohati tsiteerin "Sa sööd nagu kulturist aga treenid nagu MMA-kas" mis põhimõtteliselt tähendab seda, et vahend ja eesmärk ei kattu tulemusel.

Soovitus Sulle kui Sul on teised eesmärgid kui kulturism, ära kirjuta siia. Otsi välja eratreener kes tunneb asja ja keda soovitatakse ning leia need 300-500 krooni ja Sa võidad ajas ning rahas.

KUI Sa tahad aga kulturistiks saada siis loe seda foorumit ja Sul on võimalik kasu saada sellest infost, muul juhul aga soovitan olla äärmiselt kriitiline mida Sa siit foorumist oma ellu kaasa võtad.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.