Jump to content

4Qlimax

Kasutajad
 • Content count

  505
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by 4Qlimax


 1. http://www.bodybuildingdungeon.com/forums/training-articles/9845-westside-barbell-routine.html

  Sain siit korraliku ülevaate kuidas treenida westside järgi. Tekkisid mõned küsimused, mida mõeldakse lower body max efforti päeval harjutuste valiku all nende protsentidega: Good Mornings 70%, Low Box Squatting 20%, Deadlifting 10%? Teiseks, kas see pärsib palju tulemust kui treenida 2+1 süsteemis, mitte 1+1 süsteemis? Mille järgi võtan dynamic day 50-60%, kas max efforti päeva 1rep maxist?

  Siim.


 2. Surumisel - nt. hantlitega surumine, jõutõmbel - nt. ise aluse peal jõutõmme, kükk - nt. all pausiga kükk, sügavkükk.

  Pahvatuslikkust saab treenida väiksema raskusega(kuid samas mitte liiga väikse) plahvatuslikku liigutust tehes.

  Olen teinud hantlitega surumusi, tõmmet ise pakul olles, kükki kastilt pausiga. Ju siis olen õigel teel. Mitu % maxist treenitakse plahvatuslikku liigutust? Kas seda peab tegema erineval päeval või võib teha ka peale rasket surumist nt? Kui palju kordusi ja seeriaid on mõistlik teha plahvatuse treenimiseks?


 3. Tervist, olen kursis erinevate kulturismitreeningute põhimõtetega ning toitumissoovitustega. Nüüd on aga järjest enam mind paeluma hakkanud jõutõstmine. Olen ka uurinud erinevaid treeningmetoodikaid. Otsustasin alustada WENDLER 5/3/1 süsteemi järgi treenimist. Või on algajale paremaid variante? Kas leidub Tartus või Tartumaal jõustõstmistreenerit, kes oleks nõus soovitusi jagama ja tõstetehnika õigsust ja sooritust kontrollima?

  Siim.


 4. Aga kui oleks ette ära vajunud. Oleks kang kandadele kukkunud. Oleksite rida :D Õnneks jäid kõik terveks ;)

  Käi mõned korrad tõstesaalis trennis ja näed, et päris palju vaeva peab nägema, et kang endale kandade peale kukutada...


 5. jamh.jpg

  Väike muutus on vist toimunud aga üldiselt jääb asi vast ikka toitumise taha kinni kuna söön ikkagist seda mida ema teeb ja magusat ei söö enam ainult vahepeal mõne tüki skokolaadi aga enamus magusaisu kaotab valgujook peale trenni.

  Aga miks sa magusat ei söö? Sul on kõige lihtsam asjale umbes nii läheneda, et võtad sihiks et päevas sööd paki mune ja nt 3 pakki kohupiima. Ja iga kord kui sööd, siis sööd kõigepealt enda 5 muna või kohupiima ja peale haukad nii palju kartulit ja hakklihakastet vms kui sisse mahub. Peaaegu oksendamiseni noh :) Ja kui siis peaks ka veel ruumi jääma siis pane kahe peoga komme ja šokolaadi näost sisse. Ega muidu seda massi ei tule. Need kõhulihased unusta ära, muidu ei saagi asjast asja.


 6. Naljatilk.

  Mul on enamus teoorijaid ära põhjendatud ja tõestatud.

  Tere teorjeetik. Ei ole siia pikemat aega sisse loginud, aga sinu lauslollus sundis seda tegema. Sa põhjenda enda teoorjiaid siin palju tahad. Me ülejäänud arutleme siin teooriate üle. Olles lugenud su toitumissoovitusi, siis ega sealt august vist päris normaalset juttu tulla ei saagi :)

  Peace.


 7. Tervist, mure selline, et sai tehtud röntgenpildid enda kaelast ja seljast kuna käed kippusid öösiti "ära surema". Tuli välja siis selline asi, et selga on tekkinud kerge küür ja kaelalülides on väiksed muutused. Soovitati mul pinget vähendada. Ma ei saa nagu päris täpselt aru, mida see tähendab. Kuidas vähem treenimine mu probleemile lahenduse peaks tooma? Pigem küsiks, et milliseid harjutusi mitte teha ja milliseid rohkem teha?


 8. Ei oska öelda protsenti, ei tea enda maksimume, peale pikka pausi, mis tulenes sellest, et teenisin kaitseväes, alustasin 5x5 kavaga.Täna tegin esimese päeva läbi. Protsendid kavatsen hoida võimalikult kõrgel kõikides 3x3 harjutustes ja igal treeningul. Ei tea, kas taastun selle ajaga ära järgmiseks treeninguks, et raskusi lisada või vähemalt iga nädala lõikes juurde lisada. Huvitaks just Kaido arvamus väga.


 9. Olen teinud mõnda aega 5x5 kava. Lähen üle 3x3-le. Koostasin sellise kava, äkki oskab keegi seda kuidagi parendada?

  1. päev (esmaspäev)

  1. Surumine 3x3

  2. Svung 3x3

  3. Peck-Deck vm lendamisliigutus rinnalihasele 3-4set

  4. Hantlitega lendamine õlgadele 3-4set

  5. Skullcrushers 3-4set

  2. päev (teisipäev)

  1. Kükk 3x3

  2. Jõutõmme 3x3

  3. Jalapress 3-4set

  4. Lõuatõmbed 3-4set

  5. Biitseps kangiga 3-4set

  3. päev (neljapäev)

  1. Surumine 3x3

  2. Kaldpingil surumine 3-4set

  3. Hantlitega lendamine rinnale 3-4set

  4. Kangiga lõua alla tõmbed õlale 3-4set

  5. Skullcrushers 3-4set

  4.päev (reede)

  1. Kükk 3x3

  2. Jalapress 3-4set

  3. Lõuatõmbed 3-4set

  4. T-kang rowing 3-4set

  5 Biitseps kangiga 3-4set

  Kõik harjutused mis ei ole 3x3 on kordusvahemikus 6-10x

×