Jump to content

chinyare

Kasutajad
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About chinyare

 • Rank
  Vaatleja
 • Birthday 12/20/1980
 1. Küsimus polnud siin selles, et hakata lihtlabaselt kuskilt kinni, et saaks tingimata protsessida, et oma aega sisustada või feimi koguda. Mure enda tervise pärast on minu meelest igati õigustatud. EI usu, et eelpool kõneleja peale ebaõnnestunud operatsiooni, mille tagajärjel mõni muu püsiv vigastus tekib või lausa invaliidiks jääb, lihtsalt saba jalgevahel haiglast lahkub ja ütleb kurvalt, et noh, seekord siis niimoodi, las olla, ikka juhtub. Ilmselt nõuaks ka selgitusi ja otsiks lahendusi. Minu küsimus oli aga justnimelt püstitatud sellisena, et mis oleks mõistlik! Igas töös on paremaid ja halvemaid päevi ja fotograafia ei erine sellest mitte mingil moel. On nii minul kui kolleegidel juhuseid, kus tõesti kliendile oma nägu pildi peal ei meeldi, tahab olla 20kg kergem ja 5 aastat noorem. Või siis kliendi ja töö teostaja nägemused on erinevad. Shit happens, need olukorrad tuleb lihtsalt lahendada. Samuti ei olnud mul siin plaanis tuua esile ühtki nime, tahtsin vaid teist arvamust. Antud vastustevoost tegin omad järeldused. Samuti tänaseks olen teeneriga rääkinud ja meie koostöö esilagu jätkub. Õpime mõlemad! Enda tervise koha pealt aga praeguseks hetkeks tulemus on see, et sain täna (3 päeva hiljem) arstilt tugevad valuvaigistid ja antiboitsi põletiku vastu. Kõndimine on väga vaevaline, ükski asend pole . Eelnev taastumise tunne tulenes ilmselt süsti mõjust, mille kiirabi tegi.
 2. Selge see, et algajad kipuvad üle pingutama, aga tegin seda ju treeneri juhendamisel. Omaalgatuslikult ei võtaks ma 10kg-seid hantleid. Eelmisel kahel korral 5kg-sed olid väga ok. Sellest tekkis ka mul see küsimus, et kas mul kui teenuse ostjal/kasutajal on mingi garantii ka, et kui ta ei arvesta minu füüsilist võimekust, vaid treenib üle, küsida raha tagasi vms? Samas hetkeseisuga on nii, et selg taastub ja mingi kiusu-vägikaigast ma kellegagi vedada ei viisti, sest niikuinii on see selline kahtlane teema, et kust maalt kedagi vastutama panna saab. Oleksin pidanud ise tookord kategooriiselt keelduma, kui tundsin, et antud harjutus on üle minu võimete. Aga kuna olen siiski suht algaja, pidasin mõistlikumaks treenerit usaldada. Me kõik õpime
 3. Tänan kõikide vastuste eest! Tänaseks on olukord niipalju parem, et saan püsti, aga väga ettevaatlikult. Kiiremaid liigutusi teha ei saa. Ühesõnaga tasa ja targu. Pannes kahtluse alla minu kätekõverdused, siis mina naisterahvana teen neid muidu põlved maas. Käed on mul tugevad, sest töötan lisaks vabakutselise fotograafina, kaamera on 3 kg ja pildistamispäevad pikad (tihti 10-12 tundi), seda juba 7a nii. Massöörid tihti arvavad, et ma olen ujuja, sest turjalihased on tugevad See-eest aga alaselg on jah väga nõrk. Aga igal juhul tundub, et paari päeva pärast on juba enam-vähem. Olen vaikselt neid süvalihaseid treeninud kodus, aga mitte väga regulaarselt! Igal juhul võtan peale taastumist plaani. Tänan veelkord vastuste eest!
 4. Tere Mure järgmine - peale eilset trenni ei saa ma enam seljavalu pärast peaaegu et üldse käia, selga sirgeks ei saa üldse. Valuvaigistid, Olfen plaastrid ei aita. Täna käis ka kiirabi ja tegi süsti, aga ka see ei aita. Kästi perearstile minna. Peale kasvõi tunnist paigalolekut uuesti end liikuma saada võtab kohutavalt aega ja nõuab ülimat pingutust. Rääkides trennist - kuigi olles oma treeneri sõnul algaja, tegin seekord harjutusi 10 kg hantlitega. Lisainfona niipalju, et see oli meie 5. kohtumine/trenn. Ise olen pigem vähe treenitud, sest töö tõttu olen palju arvutis. Aga harjutustest, mis viisid tõid mulle kohutava seljavalu. Alguses 1 hantel kätte, 5 kükki, 5 tõstet pea kohale, 3 korda (ehk 15 kükki + 15 tõstet), puhkus, kokku 3 seeriat. Edasi palus ta mõlemad 10 kg-sed hantlid võtta, kegelt kükitada ja triitsepsi harjutusi teha. Juba kätte võttes oli alaseljas valu. Panin korra hantlid maha ja võtsin uuesti, Proovisin korra ja ütlesin, et ei saa teha, valus on. Siis muutis harjutuse ära. üks käsi redelil alt teisele pulgale, toetus varvaste peal, keha sirge, mõlemale käele 10 tõstet + staadioni ring sörkida. 3 kordust. Edasi kätekõverdused. Tegin kokku 45 tk. Ja peale seda tundsin, et selg karjub valust. Masseerisin end massaaźirulliga ja venitasin. Valu jäi. Trennist lahkudes juba autosse istudes tundsin, et asi on halb. Tänaseks suudan vaid põrandal olla, põlvili on kõige mugavam. Minu küsimused: - kas võis juhtuda, et rikkusin midagi oma seljas kohe väga ära? Kiirabi ütles, et hullu pole, aga kui ma ei suuda enam isegi peaaegu tõusta, peaksin lihtsalt ootama, kuni see möödub? - treeneri osas - tihti on nii, et inimesed vinguvad trennides ja treenerid peavad sundima, aga kui lahkun trennist sellisena, et ma ei saa järgmised kaks nädalat enam midagi teha, kas see on normaalne? Olen talle 10 korra eest raha ette maksnud, mul peaks ju olema mingi garantii, et mind treenitakse vastavalt minu tasemele, et ma hiljem suudan ka liikuda (jättes kõrvale lihtsalt treenimatusest tuleneva lihasvalu, mille üle ma ei virise). Võib-olla on mu küsimsued rumalad ja paljud tahaksid ehk öelda, et marss uuesti kiirabisse vms, aga kui kiirabi ei tegele lihtsalt seljavaluga ja perearst.... teate ju isegi, kuidas nendega on. Või peaksin tõesti lihtsalt ootama, kuni see kõik möödub?
 5. Batuut kodus

  Mõeldud-tehtud! Ostsin ära ja tegin oma esimese proovitrenni. Lahe! Lagi ei tule kaela ja pulsi sain üles, sest .... ei pea ju lihtsalt puunukuna hüppama. Tegin lisaks põlvetõsteid, ühelt jalalt teisele, kätega üles-alla, .... nagu aeroobikas. Kasutada ja teha saab paljusid samu harjutusi, mida tehakse posu trennis. Aga .... mulle 10 minutist jääb väheks. Edaspidi teen 1 x 10 minutit hommikuti ja õhtuti võtan abiks ka hantlid ja teen ca 20 minutit. Igatahes skeptikud ja poolehoidjad, hoidke mulle pöialt!
 6. Batuut kodus

  Surfisin netis ringi (huvitav, miks ma youtube peale varem ei tulnud) ja tulemus, vaadake ise.... täiesti võimalik kodus trenni teha:
 7. Batuut kodus

  kaalupiirang 80kg.
 8. Batuut kodus

  Aitäh vastajatele. Kõrguse kohta niipalju, et lagi on kõrgus on 2,5m. Kui batuut ise on 30 cm maast ja mina olen 1,64, siis teeb see kokku ca 1,9m mis jätab hüppamiseks veel ca 50 cm + 10 cm varu. Igatahes ootan põnevusega, millal batuudi omal koju saan, sest tunnen, et tore oleks alustada päeva 10minutilise hüppamisega batuudil ja näiteks tuled töölt koju, hüppad veel 10 minutit tööväsimuse maha. Põnevil!
 9. Batuut kodus

  Tere Kaalun koju osta batuuti, mille pilti näeb siit Mida arvavad teadjamad, kas tasuks? Millised on plussid ja miinused (lühidalt)? Eesmärk: teha iga päev vähemalt 10-20 minutit trenni batuudil, et veel kaalu kaotada. Olen kaotanud õige toitumise ja trenniga (ujumine, jooksmine, kõndimine, jõusaal) 15 kg. Eesmärk on veel - 7kg. Kas batuut oleks mõistlik? Evelin
×