Jump to content

zudokorn

Kasutajad
 • Content count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutraalne

About zudokorn

 • Rank
  Algaja
 • Birthday 09/24/1988

Profiili informatsioon

 • Sugu
  Male
 1. Cuttimise ajal lihase kasvatamine.

  Ilma detailidesse minemata ja kõige lihtsam vastus on, et sinu lihased (ja keha üldiselt) ei ole jõudnud veel raskuste tõstmisega harjuda ning organism proovib uue olukorraga kohaneda, suunates ressursse lihaste arengusse.
 2. Kaalulangusest väljatulek

  Tore lugeda, kuidas keegi on suutnud haarata kontrolli enda keha ja elu üle. Selle üle on vaid hea meel. Jagan natuke enda mõtteid ja ideid seoses toitumise ja dieediga: 1. Kas arvestasid seda, et kaalu langedes langeb ka sinu keha energiavajadus. Ehk siis sinu praegune TDEE ei kehti enam, kui võtad veel kaalust alla. Lisaks soovitan mitte liigselt üle mõelda. Dieedi väliselt ei pea igat kalorit lugema. Reaalsuses läheb ka kõigil heas vormis inimestel mõni päev kaloraaž lõhki ja mõni päev jääb jällegi puudu. Ning see on täiesti okei. Vastates otseselt sinu küsimusele, siis dieedi lõppedes lisaksin süsivesikuid (pasta, riis, kartul, teraviljad). Aga jällegi - ei tasu üle mõelda. Kui enesetunne on hea, siis ei pea vägisi neid viimaseid kaloreid otsima. 2. Ei juhtu midagi halba, kui sööd valku liiga palju. Lihtsalt nii palju pole su kehal vaja ja valgud lähevad kehale energia tootmiseks. 3. Mida rohkem ülekaalu, seda kiirem kaalulangus. Seega naudi seda aega, kui kaal kiiresti langeb Kui enesetunne on hea ja kaal langeb, siis on kõik õige ning muretseda pole vaja.
 3. 2 peamist sinu (ja kõigi teiste mitte-arenejate) probleemi: progressive overloadi puudumine (googelda) ja liiga vähe sööki. Lisaks mainin, et pole mõistlik pikas perspektiivis rinda rohkem treenida kui selga.
 4. Põnevaid leide toidupoest.

  Prismades.
 5. Lõuatõmbe tehnika

  Kui varasemalt mingeid õlavigastusi pole olnud, siis ilmselt jah vasak pool natuke nõrgem ja teed iseeneslikult jõnksu, et nullpunktist edasi jõuda. Ajaga peaks paremaks minema, kui just harjumus ei teki. Soovitan natuke laiemat haaret ja alla tulles ära lase ennast täiesti rippesse, vaid jäta õlad n-ö alla ning pinge sisse. Edu katsetamisel!
 6. Lõuatõmbe tehnika

  Video pealt oleks parem näha probleemi ja saaks adekvaatsemalt vastata. Lõuatõmbed on kurnav harjutus lihastele, millega sa oma abaluu ala ja taha surud. Tundub, et vasakpool on sul kiiremini väsinud ja õlaliiges on adapteerunud liigutusega, mis on kergem. Soovitan teha lõuatõmbeid mõnda aega nii, et käsi täiesti sirgeks ei lase ja õlaliigesel üles ei lase liikuda. Teed liigutust väga kontrollitult ja aeglaselt. Võid proovida ka laiemat haaret ning ära tõmba ennast kangist eemale ja käsi ette, vaid keha peaks liikuma käte vahel ülakeha natuke taha kallutatult.
 7. Nõrgem käsi

  See on üsna tavaline probleem. Oled lihtsalt oma elu jooksul paremat kätt palju rohkem kasutanud. Mida saad jõusaalis teha, et asja parandada: 1. Kangiga harjutuste puhul kontrolli raskust ja vaata, et raskus ei kanduks rohkem ühele poole ehk siis kas tõmbad või lükkad parema käega rohkem. 2. Tee rohkem harjutusi hantlitega. See paneb käed eraldi ja sama palju vaeva nägema. 3. Kui teed hantliga harjutusi, kus kasutad üht kätt korraga, siis alusta alati vasaku käega ja lõpeta paremaga. 4. Ära tee parema käega rohkem trenni, kuna see lihtsalt jõuab rohkem.
 8. Randme treenimiseks Powerballi oled proovinud?
 9. Tõstmine

  Üks võimalus on tõesti raskusi langetada, et jõuaks järgmised seeriad ka oma kordused ära teha. Teine ja minu arvates parem lahendus on see, et esimesed seeriad ei tee suutlikuseni, vaid jätad mõned kordused veel varuks. Sellisel juhul peaks jääma piisavalt jõudu, et ka oma viimasel seerial oma kordused sama raskusega ära teha. Idee selles, et harjutused võiks olla kasvava intensiivsusega. Raskustest ei peagi harjutuses alati kinni pidama. Lihas ei tea, kui raske hantel sul käes on, vaid seda kui palju ta raskuse tõstmiseks pingutama peab. Biitseps on väike lihas ja muidugi väsib ka ruttu, eks see mängib ka rolli. Seega oleks mõistlik midagi muud ka vahel treenida. (Vastus kirjutatud heas usus, et sa niisama ei trolli siin)
 10. Keha proportsioonist väljas? Kuidas parandada?

  Kui piltide järgi midagi pakkuda, siis seda, et reie tagumised küljed (kakspead) vajaksid võib-olla rohkem tööd. Aga see suhteliselt puusalt tulistades pakutud. Üldjuhul tuleneb jäsemete kuju luustiku eripäradest. See võib küllaltki varieeruv olla. Tee trenni edasi ja seni kuni kuskilt ei valuta on kõik korras.
 11. Söömine enne magamist

  1) Vahetult enne magaminekut ei tasuks palju süüa, kuna voodis lamades võib maos olev toit hakata rõhuma söögitoru ja mao vahelisele lukule. 2) Tasub ikka.
 12. jõusaaal 3x nädalas

  Selline küsimus, et kui mul on ainult 3 päeva nädalas aega jõusaalis käia, siis mul ei ole ju mõtet iga päev erinevaid lihasgruppe treenida? Ala, et üks päev käsi ja rinda, siis selga ja kõhtu ja kolmas päev jalgu vms. Pigem ikka iga päev teha kõike? Võib teha terve keha läbi, kui oled alustaja alles. Mina jagaksin kava kaheks (üks nädal on A B A, järgmine B A B jne). Nt A=rind, käed, kõht ja B=selg, jalad. Üritan vältida neid jalgade lähendamise ja eemaldamise masinad. Need kasvatavad mu jala ümbermõõdu liiga suureks. Siit siis küsimus. Kuidas treenida jalgu nii, et nende ümbermõõt väga ei kasvaks? Oleksid lihtsalt trimmis ja tselluvabad Ei usu, et need masinad nüüd kellegi jalgu jämedamaks teeksid. Jämedaks teeb rasvkude. Muidugi võib suured jalad saada ka korraliku jõutõstmisega. Kui sa vaatad nt bikini fitnessi võistlejaid, siis neil on ikka suhteliselt peenikesed jalad, kuigi treenivad jõusaalis jalgu ka. Seega peenikesed jalad saad ikkagi dieedi ja trenniga. Võid teha lihtsalt pikemaid seeriaid (15-20 kordust) jõumasinatel. Kui teen erinevate käte-masinatega, kas siis on vaja üldse hantlitega treenida? Tegelikult lihas aru ei saa, mis vahendiga sa teda treenid. Võid vahetada harjutusi ja vahendeid, et vältida tüdimust. Oluline on, et lihas trenni lõpus väsinud oleks. Kas ilusate kõhulihaste saamiseks piisab nendest tavalistest istesse tõusudest (kaldpingil) või peaks midagi veel tegema? (Toitumine nagunii). Sa küll mainisid ise seda, aga siiski.. TOITUMINE. See on peaaegu et ainus, mis loeb, et ilusaid kõhulihaseid saada. Kuju ja suurust saab muuta vähe, pigem on see looduse poolt ette määratud. Trenniga muutuvad nad tugevamaks. Googeldades leiab igasugu huvitavaid harjutusi.
 13. Lordoos

  On ka minul olnud lordoos, kuna mingil eluperioodil muutus minu elustiil istuvaks ja nii see tulebki. Probleem siis selles, et keha sisemised tüvilihased on nõrgad ning alaselja lihased on ületoonuses, sellest ka valud. Kindlasti tee arsti poolt antud harjutusi. Probleemi lahendamisega läheb aega, aga kui sa jätkad regulaarselt, siis läheb paremaks. Omalt poolt soovitaks erinevaid kõhulihaste harjutusi (nt küünarnukkidel toenglamangus olemist), sellega saab toonusest väljas olnud kõhusirglihas tööd ja tõmbab selja rohkem sirgu. Kõige tähtsam oleks vist isegi see, et tuleb teha lõpp istuvale elustiilile (kui töö lubab). Seisa, kõnni, jookse.
 14. alcostop

  Alcostop ei vähenda mitte mingi nipiga promille, aga praktika ütleb, et aitab pohmelli vastu. Kui juua enne alkoholi tarvitamist, siis saab juua ikka nii, et pärast s*tt olla ei oleks. Pea on natuke segi ja lõbu laialt, kuid enesetunne püsib hea Katsetused enda peal..
 15. lihasmassi

  Söö palju valgu- ja süsivesikuterikkaid toiduaineid ja käi vähemalt 3-4x nädalas jõusaalis. Seeriate arv igal harjutusel võiks jääda 3-4 piiresse ja korduste arv vahemikku 8-12. Kõike teooriat on siia raske üles kirjutada, nii et palju abi võid leida foorumist otsides.
×