Jump to content

Forsteriana

Kasutajad
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About Forsteriana

 • Rank
  Vaatleja

Profiili informatsioon

 • Sugu
  Female
 1. Parim võimalus keha rasvaprotsendi vähendamiseks?

  JungaTroll - ketodieeti pidades, milliselt väljendus ebatervislikku? Ehk kui selle läbi tegid, millised muutused siis peale rasvaprotsendi languse tekkisid? Et miks siis pead seda vägagi ebatervislikuks, millel see baseerub? Cardiost loobuma ei hakka, aga olen seda jah vähendanud, kuna varem tegingi vaid cardiot ja jõutrenni ei teinud üldse, nüüd on treening rohkem kombineeritud ehk teen mõlemat. Enda suhtes olen tõesti nõudlik, aga ei arva, et oleksin enesekriitiliselt nõudlik. Ka peenikesel inimesel võib tagumikul tselluliit vohada ja taguots olla lodev ning seda ju ikka peamiselt liigsest rasvast teatud piirkondades. Kuna olen ülakehalt õbluke, siis see taguots hakkab kohe eriliselt silma. Et siitkohalt küsimus, kas väidad, et tervisliku toitumisega ei olegi ilusat vormis keha võimalik saavutada? Kui jah, siis millistel teaduslikel alustel see arvamus tugineb? Või kui väidad, et ikkagi on võimalik saavutada, siis milline meetod siis paremini sobib?
 2. Eesmärk pole kaalu langetada ega ka tõsta, mistõttu leidsin, et see peaks sobituma paremini siia. Sooviks eelkõige vähendada keha rasvaprotsenti samas kehakaal võiks jääda samaks (või äärmisel juhul ka pisut lihasmassi kasvu arvelt tõusta). Olen naisterahvas 31.a. kaal kõigub 52-54kg vahel, pikkust 166cm. Trenne sõltuvalt nädalast 4-6, vähemalt 1h (peamiselt jõutreening ja 1-2x nädalas cardio - ujumine, jooksmine vmt). Toitun 5x päevas, 3 põhitoidukorda ja 2 vahepala. Päevane kaloraaž jääb kuskil 1500-1700kcal vahele. Kuna treenimist soovin jätkata, siis olen kaalunud tsüklilist ketogeenset dieeti, kus süsivesikute kogus viiakse väga madalale ja peamine päevane kaloraaž peaks tulema valkudest ja rasvadest. Kuna pole elus siiani veel ühtegi dieeti pidama pidanud, tundub see üsnagi radikaalne, kuna pole pidanud siiani ühtegi dieeti pidama. Ja eelkõige ka seetõttu, et palju kasulikke toiduaineid sisaldavad üsna palju süsivesikuid nagu näiteks: kaunviljad, quinoa, tatar, paljud puuviljad jne. Siiani leian, et toitun üsnagi tervislikult, enamasti ei söö nisutooteid v.a kui vahel saab tehtud täisterapastat, tarbin minimaalselt rämpstoitu, kuna see pole minu meelest maitsev, tarbin minimaalselt suhkrut ja ka seegi on mee või roosuhkruga asendatud ja muud magusat, söön palju rohelist, puu-ja köögivilju, liha, piimatooteid (suure valgusisaldusega kohupiim, kodujuust, piim, valgurohke juust jne), kala ja mune. Väldin töödeldud toiduprodukte ja toite, teen kogu söögi ise. Kuid siiski tunnen, et korralikult süües ja treenides, justkui polekski tulemust - lihas ei kasva piisavalt kiirelt või on pekipolster olnud äärmiselt suur, et lihas ei paista lihtsalt välja. Leian, et kehakaal on mul paigas, aga ei suuda vaadata seda võbelevat taguotsa. Lisaks sellele on keha proportsioonist väljas, ülakehas justkui polekski mingisugust massi (rasva), seevastu on kõik see kogunenud ribidest allapoole. Jah, mõni ütleks, et mis sul viga on, sa kaalud vähe ja keha ümbermõõdud pole ka suured, aga minu soov oleks keha trimmi saada. Olen trenni teinud kogu elu. Tõsi, varem põhiline tähelepanu läks cardio treeningule (jooksmine, spinning, bodypump jne), nüüd olen cardio treeninguid tunduvalt vähendanud ja minu trennid mööduvad jõusaalis raskuseid tõstes. Ehk kas oleks mõtet sellist kardinaalset dieeti proovida-katsetada või alustada millestki, mis pole nii radikaalne, aga millel on ka tulemust keha rasvaprotsendi vähendamisel? Ja kui katsetada, siis kas selline 1-2 kuuline dieet annaks piisavalt tulemust, kui seda näiteks teha 2x aastas? Ja kui suur on oht, et kui naaseda pärast sellist katsetust nn tavapärase tervisliku toitumise juurde tagasi, et need rasvad hakkavad jälle kuskile ladestuma, kui treeningkoormust ei muuda?
 3. Õblukesele lihasmassi juurde

  Kahe seeriaga pole ma kunagi piirdunud. Selleks pole mõtet end jõusaali vedadagi!
 4. Õblukesele lihasmassi juurde

  Treeningplaan varieerub, st ei tee alati ühtesid ja samasid harjutusi. Täna näiteks tegin soojenduse 10min, kangiga kükke 4 seeriat ja 12 kordust, jõutõmbeid 4 seeriat 15 kordust, väljaastekükke kettad käes ja liikumisega 3 seeriat ja 10 kordust, pingile astumised ketastega 3 seeriat 12 kordust, jalapresse 4 seeriat 12 kordust. Iga seeriaga tõstan raskuseid. Teine kord panen jalatrennil suuremat rõhku reie eesmistele ja tagumistele lihastele, lähetajatele ja lähendajatele + säärelihastele, samas kükid on erineva variatsiooniga alati olemas. Esmaspäeval aga 25min stepperil intervalliga, siis rinnalihaseid plokil 4 seeriat 12 kordust, hantlitega 3 seeriat 15 kordust, kätekõverdusi 3 seeriat 25 kordust ja seljalihaseid plokil nabale tõmmetena 3 seeriat 12 kordust, turjale tõmbed 4 seeriat 12 kordust, alaseljale 4 seeriat 25 kordust ja hantlitega tõmbed 3 seeriat 12 kordust. Homme plaanis käed + õlad treening - siis plaanis biitsepsile hantlitega, plokil ja pingil, triitsepsile kettaga, kätekõverdused, plokil ja õlgadele olen teinud õlapress, tõmbed ja lendamised. Mis täpselt teen, selgub homme, sõltub palju energiat homme jagub. Keskmiselt kestab treening 1h + venitus, mille pikkus varieerub. Kõhulihaseid teen extra kodus + alaselga veel eraldi juurde.
 5. Õblukesele lihasmassi juurde

  Söömisega küll end üle koormata ei tahaks, tahaks olla samasugune sale naisterahvas, kellel on lihtsalt rohkem lihast, ehk lihased väljajoonistunud ja rasva % tunduvalt väiksem. Kui palju seda valku sööma peab, et tulemust märgata oleks? Hetkel enda teada söön valku täiesti normaalses koguses (ok, lisandeid ei tarbi, kuid ei oskakski neid valida).
 6. Õblukesele lihasmassi juurde

  Mure pealkirjas, kuidas saada juurde lihasmassi. Olen 166cm pikk ja kaal 51-52 vahel, vanust 30. Trenni teinud kogu elu ja välimuses suuri muutuseid pole (kaal ka viimased 15 aastat praktiliselt sama 50-53kg vahel). Ainevahetus üsna kiire, süüa võiks enam-vähem kõike, kuid siiani toitun üsnagi mitmekesiselt (menüüs tihti juurviljad, puuviljad, kala, kalkuniliha, rohelised salatid, piimatooted ja tihti ka kodujuust jne). Nisu tooteid praktiliselt ei tarbi ja magusat söön harva (kui v.a. teelusikas mett hommikuse kohvi sisse). Põhiliselt olen oma elujooksul teinud aeroobset treeningut (nt. jooksmine 45-60min), vahelduva jõusaali treeninguga. Nüüd ca 2 viimast aastat olen rohkem panustanud jõutreeningule (3-4x nädalas + aeroobne päev). Muutustest nii palju, et ülakeha on meeletult kahanenud, nt rinnaümb. on vaevu 80cm, keskkoht 65cm ja puus 88cm, biitsepsi ümbermõõdust ei maksa rääkidagi, jääb 24-25cm vahele. Peaks andma piisava ettekujutuse. Samas jõudu on võrreldes varasema aeroobset trenni tehes meeletult juurde tulnud. Nt triitsepsit teen plokil 15-20kg, biitsepsit 15-17,5kg (10-12 kordust, 3-4 seeriat), rinnalihast plokil 20kg, seljalihaseid sõltuvalt seadmest 25-35kg, jalapressil 100kg 10 kordust 2 seeriat. Treeningu olengi lahku löönud selliselt, et 1 päev jalad, teine päev selg ja rind, kolmas päev käed ja õlad + selg, neljas päev siis otsast peale + aeroobne päev (nt. spinning, jooksmine, suusatamine, stepper või sõudeergomeeter). Kõhulihaseid ja alaselga treenin iga päev kodus, 300 kordust. Kuid kogu selle asja juures häirib, et lihasmassi nagu polekski, taguots on endiselt häirivalt lodev, jalalihast nagu polekski, käsivarred nagu piitsad, rinnalihasest ei hakka rääkimagi, seal pole kohe mitte kui midagi. Mida peaks treeninguid tehes muutma, et lihasmassi saada neisse piirkondadesse kuhu tahaks?
 7. Olimp Team - Tatjana Kurilova

  Suurepärane saavutus, äkki oled nõus jagama, kuidas selle nii kiirelt saavutasid? Ise umbes samasugune nagu olid oktoobris alustades ja olen justkui ummikusse jooksnud, jõudu tuleb juurde, aga arengut ei näe. Nii sooviks saada paremasse bikiinivormi ja hea oleks kuulda näpunäiteid neilt, kes selle saavutanud samast punktist, kus ise olen.
×