vend vähk

Kasutajad
 • Sisu loend

  10 101
 • Liitus

 • Viimati külastanud

 • Days Won

  94

vend vähk last won the day on April 11

vend vähk had the most liked content!

Kogukonna Reputatsioon

630 Siit suust tuleb ainult puhast kulda

vend vähk

 • Tase
  Euroopa III 2005, 2010 - Klassikaline Kulturism
 • Sünnipäev 14.06.1977

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.facebook.com/home.php?

Profile Information

 • Location
  Tartu
 • Interests
  Jõusaalis alates 1992

Viimase Profiili Külastajad

39 961 profile views
 1. 24.mai 2017. Tere! Kuu aja pärast on juba jaanipäev. Tore päev, mille kannatusteks juba praegu osad tegelased usinasti valmistuvad. Juba praegu grillahjud töötavad täie võimsusega ja õlu voolab nende niigi lodevasse ihusse nagu emapiim. Küll jaanipäeval läheb õigeks söömiseks. Palju õnne! Mina toimetan vaikselt ikka edasi. Kevadel tehtud vorm oli väga hea, sügisel tahaks vähemalt samaga vastata. Kehakaal on 85 kg peal. Ok, täna ilmselt kalale üle pika aja ja õhtul jälle trenni. Eile oli mul üks jünger, kellega tegime koos trenni. Trenni lõpus nagu ikka kõhulihased. Otsustasime sissejuhatuseks ette võtta plangu. Kuna jüngri eelmine rekord oli läbi pisarate 1 minut ja 30 sekundit, siis otsustasin teha talle väljakutse, et mina pean hoidma temast täpselt poole rohkem. See oli viga... Ta hoidis täpselt 3 minutit!!! Kuna koos alustasime, siis tuleb tunnistada, et kolmanda minuti lõpuks oli mul juba võrdlemisi raske seista, aga kinnas oli visatud ja taganemisteed ei olnud! Niisiis minu uus rekord: 6 minutit ja 1 sekund. Õhtul andsin veel ühe bodupumpi, aga õnneks ei andnud kõht tunda. Täna ka ei ole mingit lihasvalu, aga eile käis plangu ajal elu korduvalt silmade eest läbi. Teinekord olen oma väljakutsetega ettevaatlikum
 2. 18.mai 2017 Eile siis 2 rühmatrenni, täna 3 rühmatrenni. Ei saa kurta, et sellise rahmeldamisega väga aega oleks paksuks minna.
 3. 15.mai 2017 Kevad südames! Eile siis käis pauk ära- mingil hetkel olin jõusaalis ainukene, aga pärast tuli asjaarmastajaid juurde. Need soojad ilmad ongi hea proovikivi nendele, kes on küll terve talve ilusti trenni teinud, aga esimeste ilusate ilmade saabudes hülgavad armsa jõusaalipesa ning liiguvad küll grillimajakestesse, küll kergliiklusteedele surema. Paari nädala pärast on jälle tagasi, aga siis ei ole enams seda õiget rütmi kahjuks. Ise ikka punnitan edasi kasvõi juba selle pärast, et kehakaal väga ulmeliseks ei tõuseks. Täna on mul üks saalitrenn ja samuti ka üks rühmatreening. Hea küll, lähen libistan vahelduseks ühe proteiinipudingu naha vahele. Tunda on, kuidas Tarzan hakkab vaikselt eluvaimu sisse võtma ning laiskloom eemaldub söösthüpetega
 4. Jah, ega eriti ei kujuta ette, mis summadest jutt käib, mis rattad teinekord kummaliselt liikuma paneb. Meenub, kuidas 2009 aastal Kaliningradis toimunud klassikalise kulturismi MM-il minu kategooria vene mees näitas mulle puhtast kullast käekella ja ütles, et selle sai mingi GP võidu eest ning kirjelas kommertsvõistluste uskumatut võidufondi. Muidugi, ega nad seal ei olnud ka dopingukontrollidest midagi kuulnud. Usun, et selles suures riigis on see ka piirkonniti erinev- on ju sealgi rikkaid ja vaeseid oblasteid. Suured rahad hakkavad kindlasti tulemusi tugevalt mõjutama nii sportlaste vormi osas kui kohtuniketöös. Eesti kiituseks võib öelda, et meil ei ole küll suuri võidufonde, aga siiski väga hästi organiseeritud võistlused ning parem Organisatsioon kui mitmetes teistes Põhjamaa riikides.
 5. Ohoo, nii palju rahvast saadeti dopingukontrolli! Alguses oli jutt, et tuleb korralik kontroll sellel aastal ja siis jäi vaikseks. Usun, et meie mehed kõik tõusevad
 6. 10.mai 2017 Tere kõigile! Ilusat talve jätku! Vaatan miljonäride mängu (jalgpalli) ning puhkan järjekordsest pikast päevast. Homme on ainult üks rühmatrenn- täielik puhkus! Oleme ausad, sellise külma ilmaga ei ole midagi tarka teha. Täna otsin veel Kaitseväe sooja pesu üles kui tahan ellu jääda. Kehakaal hetkel 83-84 kg. Eks see kehakaal on ju ka puhtalt enda teha. Kui tahan sügisel korralikult paugutada, siis peaksin juba juuni lõpus jälle vaikselt dieeti alustama. Üldiselt suvel on kaalu langetamine oluliselt lihtsam. Teinekord higistad kuumal suveöösel niisamagi 2 kg välja. Eks pean vaikselt plaani kokku panna uus kulturismisõprade grupp. Huvilisi ikka annab endast märku, aga kõik sõltub ajast ja võimalustest. Kevadeks isegi sain mingid ajad selliste gruppide organiseerimiseks, aga paar korda nädalas oleksin pidanud spetsiaalselt maalt linna sõitma ning lihtne kalkulatsioon näitas, et oleksin pidanud ise kütuseraha juurde maksma- nii fanatt ma tõesti ei ole! Varem oli selles suhtes lihtsam, et ise elasin linnas, tööl käisin linnas ja spordiklubi ei olnud ka kaugel. Eks paistab, mis sellest ideest saab- loodame parimat!
 7. Tere! Tead, see puhas sport ja selle piirid on nii keeruline värk. Ok, lähen USA-sse elama. Kasutan seal müüdavaid toidulisandeid, mis on USA-s (võib-olla osades osariikides on ja osades mitte) lubatud, aga euroopas kindlasti keelatud. Kuna ise ei ole spetsialist, vaid tavaline harrastaja ning ei oskagi totaalset uurimustööd selles valdkonnas teha, jääb siiski küsimus- olen ma siis 100% puhas või hirmus keemik? Ameeriklase jaoks kindlasti puhas sportlane, eurooplase jaoks ilmselt mitte. See USA teema on lihtsalt üks mõtisklus, millega olen USA-s elades ja reisides korduvalt kokku puutunud. Selle dopinguteema ülestõstmisel käib jutt pigem konkreetsetest euroopa sportlastest, kes on teinud vähem kui aastaga liiga ulmelised arengud selleks, et ma sinisilmselt käsi plaksutaksin ning neid andekateks nimetaksin. Millegipärast on väga paljudel sellistel andekatel varem või hiljem olnud tugevad terviseprobleemid ja oi kui palju andekaid on ka dopinguga vahele jäänud varem või hiljem. Mis on andekus? Kas andekuseks saab nimetada 30-dates aastates meest, kellele peenikeste kurejalgade asemel tekivad väga lühikese ajaga maailmatasemel tipp-jalad? Kas andekas võiks olla selline mees, kellel aastaga tuleb juurde 10-15 kg lihasmassi? Internet on täis mehepoegade pilte, kes viimastel aastatel on teinud ulmelisi arenguid. Päris tore oleks kui WADDA reageeriks koheselt igale ulmevormiga IFBB egiidi all võistleva atleedi piltidele ja mehepojad saadetakse veredopingu kontrolli. Ma olen ikka öelnud, et kui mul oleks pooltki nii palju eelduseid nagu mu isal, siis oleksin ilmselt ammu maailmameister. On selliseid, keda emakene Loodus on õnnistanud vägeva raami ja karu jõuga, aga kahjuks väga paljud ei jõuagi kunagi spordisaali. Minu taat ei saanud surmatunnini aru, miks ma spordisaalis käin, aga tema oli karupoeg ilmselt sünnist saadik mitte ei hakanud ootamatult andekana 30-selt arenema. see 175-100 on muidugi ideaalne, aga kõik sõltub ju vanusest ja muudest asjaoludest. Kui ma olin 25 aastane, siis selliste numbrite saavutamine võttis aega 1 kuu, kui minu loomulik kehakaal oli 81-82 kg, aga nüüd, kus ma kaalun hooajaväliselt 91-92 kg vanuses kohe-kohe 40, võtab selliste numbriteni jõudmine ebainimlikul viisil kuni pool aastat.
 8. Tere! Võistlusteks valmistumise eelarve sõltub palju inimesest, võimalustest, ajast ja eesmärkidest. Ilmselgelt oleks ideaalne, kui saad pingevabalt piiramatu eelarvega ainult võistlustele pühenduda. Minul ei olnud seekord isegi ühte korda võimalik käia massaazis, lisanditest kasutasin 2-3 erinevat ja needki olid mul eelmisest aastast alles jäänud, Eesti võistluste osavõtutasu maksis õnneks FitLife spordiklubi. Oi kui palju kordasid on inimesed mulle märku andnud, et mis mul viga- lisandeid on jalaga segada ning sponsorid toetavad kõigega ja üldse teenin kindlasti EM finaali pääsedes hiigelsummasid. No ei ole nii! Usun, et kui rahalisi vahendeid jätkuks, siis ühe hooaja eelarve 4-5 võistluseks(tiitlivõistlused + mõned GP-d) oleks minimaalselt sinna 10 000 euro kanti. Selle summa sisse jäävad nii võistlejatasud, reisikulud, hotellid kui ka parimad toidulisandid, massöörid, stuudiopildistamine, spraypäevitused, basseinid, nahahooldus jne, jne. Teinekord vaatan netiavarustest, kuidas suured kollid tulevad üle maailma kokku ning mingil suurel kommertsvõistlusel antakse pool päeva tuld ning esikolmikumehed teenivad näiteks 3000, 2000 ja 1000 eurot. Keegi ei arvesta, kui palju need mehed selle võistluse nimel oma raha alla panid. Oleme ausad- vaadates kui palju kerkib Eestisse uusi majasid ja kui palju ostetakse uusi autosid, teenivad väga paljud kaasmaalased ilma profi tasemel võistluskulturismita oluliselt rohkem oma tervist ja aega säästes. Minu viimase hooaja eelarve jäi ilmselt umbes 100 euro kanti ja seegi oli priiskamine.
 9. Tere kõigile! Eile küll nägin jooksvaid uudiseid, aga ei saanud kuidagi vastata. Igal juhul väga võimsad tulemused ning kokkuvõttes parem aasta kui eelmine aasta. Suured õnnitlused kõigile medalistidele ja finalistidele ning usun et ka need, kes seekord finaali ei saanud, said vägeva kogemuse ning nüüd on aega terve aasta vigade parandamiseks järgmisel aastal. Suured tänud kõigile selle ilusa spordielamuse eest!
 10. 07.mai 2017 Tere sõbrad! Usun, et kõik jälgivad huviga EM-il toimuvat. Ausalt, mulle küll tundub, et sellel aastal on eriti ulmetase kõikides kategooriates. Osade kategooriate puhul on isegi minu paljunäinud silmad hämmastusest punnis. Sportlased on lopsakad ja uskumatult kuivad. Tahest-tahtmata mõtisklen, kuidas sellist kuiva vormi tehakse? Samal ajal saadetakse mulle postkasti uskumatu sisuga teateid. Oleme ausad, kui ikka mõni jõusaalihunt soovib minuga facebookis sõprussidemeid alustada, siis tavaliselt nõustun. Ok, uuritakse siit ja sealt, et kui kaua ma treeninud olen, millised saavutused ning kiidetakse vormi. Järgmisena küsitakse, kas ma oleksin huvitatud nende(?) toodetest: very good mate we are selling fit supplements do u wanna see our products ? Noh ja siis saadetakse järjekordne toodete ja hindade tabel, milles on märgitud pikk nimekiri toodetest, milledest enamik on mulle võõrad, aga 3-4 nendest on ka tuttavad- keelatud ained. Hämmastav, kuidas nende toodetega on võrdlemis avalikult hakatud kauplema. Müügimehed pakuvad veel suuremate ostude puhul kingitusi ja soodustusi. Samuti ei saa öelda, et tegemist oleks mingi äärealadel kauplevate isikutega, vaid ikka edukate riikide esindajad. Viimane pakkuja oli näiteks Šveitsist. Facebookis on ju ka näha, kes on selliste kaupmeeste sõbrad ning nende seas on oi kui palju sellist rahvast, kes viimastel päevadel EM laval ulmevormidega on paugutanud! Kokkusattumus? Loodan südamest, et WADDA-l on varsti võimalus teha hooajaväliseid kontrolle kõikidele EM ja MM medalimeestele/-naistele kõikides riikides. Usun, et nõustute minuga.
 11. Hoiame siis täna bikinidele pöidlaid peos! Olge tublid!
 12. Superlux! Õnnitlused Nikitale ning kogu koondisele! Mis meil siis nüüd on? Peaks olema 6 finaalkohta, (1 pronks, 2 x 4. koht, 2 x 5 koht ning 1 x 6. koht) Parandage, kui ma olen midagi kahe silma vahele jätnud hetkeseisuga.
 13. Facebookis rahvas rõõmustab, et Nikita on finaalis!
 14. Krt, tegelikult läks ikkagi hästi- Eesti sai täna pronksi! Ka teised olid tublid! Täname teid kõiki!