Jump to content

testuser3

Kasutajad
 • Content count

  102
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by testuser3

 1. Kas keha jääb uut kaalu hoidma?

  Tere! Olen üle 10 aasta olnud püsivalt nii ~70kg kaalu peal, nüüd pikemalt jõusaalis käinuna, veendusin, et jõudu on võrreldes sellega kui alustasin ikka võrdlemisi vähe lisandunud, vaata et samaks jäänud! Ilmselt on asi toitumises, kuna söögiisu on alati olnud ahtake, siis üritan end rohkem sööma sundida, sai ka üks Prisma massilisaja prooviks ostetud, ei uskunudki, et 100g pulbiga tuleb kokku jooki üle poole liitri mida polegi nii lihtne sisse kallata! Jälgin praegu kaloreid, et olla kindel, et kaloraaž saab täidetud ja teen trenni edasi, ise kujutaks end 180 pikkuse juures ka 80 kilosena, cuttida jõuab alati. Long story short, paegu mind huvitab kõige rohkem see, et kui ma nüüd pidevalt üle oma tavapärase päevase tarbimise söön ja jõuangi 80 kilo juurde, kas selles kujuneb minu jaoks uus equalibrium? Ehk kuna ma seni püsisin suvaliselt toitudes vaevata oma 70kg kaalu peal, kas siis on keha harjunud juba suurema tarbimisega ja edaspidi on lihtsam olla 80kg peal?
 2. Pole kindel kas see võis tekkida kükkimisest, aga igatahes on vasakul küljel alumised ribid valusad, eriti lööb välja kui nt köhatada, ilmselt on see valukoht kuskil nädal vana, kükke tehes valusid pole. Miks ma arvan et kükkidest põhjustatud? Sest varemalt neid mul kavas polnud ja ka valu mitte, või ehk lihsalt ülekoormus? Sai tehtud kükke niipalju kui jõudsin, siis otsa veel jalapress ja leg extenderid. Kõhulihaste taastumise aeg on ka pikk? Ka need teevad veidi valu, kui sai neid korralikult kaldega kõhupingil treitud. Tänud.
 3. Rindkere vasakul küljel valu

  Eile igaks juhuks trenni ei teinud, tegin aga 40 kätekõverdust ja hommikul oli ärgates üsna terve vasak rindkerepool valus, enne magamaminekut sai seda hobusepalsamit määritud ja nüüd on ka mõlemale poole kerepöörded valusaks läinud...
 4. Rindkere vasakul küljel valu

  Ei ole midagi erilist, vasakule poole kerepööret tehes on natuke tunda, aga muidu liigutamist ei sega ja otseselt ei valuta ka, nagu ütlesin, on valu nt köhimisel v koha katsumisel.
 5. Kuidas te toidukoguseid arvestate?

  Tegin omale http://www.myfitnesspal.com konto, kõik on äge, saab isegi eesti toidukaupade triipkoode telefoniga skanneerides toidud sinna kenasti nimekirja, aga probleem ilmneb koguste märkmisel. Kaalun ära taldriku, siis lisan nt kartulid, kaalun uuesti kõik üle, lisan liha, jälle kaalun, jne Lisaks siis hapukoore pakk kaalumisele, siis sorts taldrikule ja jälle kaalumine Ühesõnaga toit jahtub enne ära kui ma oma kaalumistega lõpule jõuan, sisetamise jätan muidugi hiljemaks, aga lihtsalt kuidagi liialt vaeva on sellega. Kuidas teie praktika on?
 6. Pulsikellad, mudelid ja müügikohad

  Otsin ise ka kellasid, hind võiks kuni 200€ juures olla, praegu on peamine kandidaat https://www.runtastic.com/shop/en/runtastic-gps-watch-with-heart-rate-monitor, kuna saab kasutada nii rattaga sõites kui joostes, andmed lähevad pilve ja ei pea pärast nuputama palju siis läbitud sai. Praegu on sama soft targas telefonis kasutusel ja peab kiitma. Ujumiskindlust vist selle hinna sees loota pole mõtet... Teoorias tundub tore ka see http://www.amazon.com/Pyle-PGSPW1-Speedometer-Chronograph-Navigation/dp/B00539J1NA#productDetails aga softist midagi head just ei räägita ju kvaliteet tundub kahtlane...
 7. Olen käinud suviti veidi jooksmas, 1-2x nädalas, korraga vähemalt 8km aga on tulnud ette ka mitu nädalat jooksu u 16 km (tempoga u 1h30min). Jooksen ca 2km asfaldil, mõnisada meetrit metsarada ja ülejäänud kruusatee. Vist tüüpiline jooksja asi, et vahepeal on joostes läinud jalg krampi, aga see on edasi joostes paranenud, samas on aga nüüd tekkinud paremasse säärde peale jooksu valu ja isegi kui oli nädal möödas, ja oli vaja mõnikümmend meetrit tavapärasest kiiremini bussile silgata, andis kohe säär valuga märku.... Tossud on mingid Adidase jooksutossud aastast 2005, aga samas on väga vähe kasutust saanud ja jalas head. Samas ma ei ole nende omadustes kindel ja kas nad minu valitud pinnase jaoks õiged on. Sestap ka küsimus, kuigi jooksutahtmine on suur, kas peaks valima asfalfijalatsid (arvestades ka seda, et varsti on metsas pime ja ainuke võimalus valges joosta ongi linnatänaval) ja jooksma edasi, sõitma hoopis mingi aeg jalgrattaga veidi tempokamalt kui muidu või vaatama nt ujumise poole.... Tänan.
 8. Koormustesti Tallinnas?

  Kuskil liige ei ole, aga huvitab tervislik seisund, kuna on plaan kergelt jooksma ja suusatama hakata. Tahaks oma efektiivseid tsoone teada saada. Millised on foorumlaste kogemused? Hästi sobiks kesklinna ja Nõmme kant. Otsin hea hinna kvaliteedi suhtega kohta. Tänud.
 9. Koormustesti Tallinnas?

  Hindades on märgatav vahe Tulbi spordiklubiga, kuidas kommenteerida? Ilmselt sobiks mulle see kõige odavam "Tervis" pakett.
 10. Koormustesti Tallinnas?

  Mida Teie poolt pakutaval koormustestil mõõdetakse? Kodulehelt leidsin vaid kestuse ja nimekirja asjadest mida kaasa võtta.
 11. Abi vaba velotrenažööri valikul

  Nimetatud seadet oleks vaja siis ca 90kg vanemale naisterahvale arsti soovitusel, kus oleks kena vähemalt alguses ilma koormusta vändata. Hinnad varieeruvad siin pooleteisest tuhandest kroonist, ületades ka 4 piiri. Kuna ilmselt on oluline just see väntamisepool, mitte igasugu mõõdikud, siis vaatan odavamat otsa. Kasutatuid pole väga silma jäänudki, kas keegi oskab nimetada mida tuleks ostul järgida ja ka mis poodidesse kiigata Aitäh.
 12. Järsk kõhuprobleem

  Viimased nädalad on päev otsa kerged probleemid kõhuga olnud, nimelt hommikul söön vähese piimaga tehtud pudru ja pärast on päev otsa kerget mullitamist tunda ja aeg ajalt on vaja wc külastada, kuigi mitte palju, umbes 3-4x 24 jooksul. Päeval on menüüs veidi hapukoort. Kas tõesti midagi seoses laktoositalumatusega? 23 aastat on piima näost kõvasti sisse aetud ja nüüd siis järsku midagi?
 13. Järsk kõhuprobleem

  Võimalik et tegu oli ka mingi muu bakteriga, laupäeva hommikul tõmbasin klaasitäie piima sisse, et näha mis nägu lähen. Ei midagi. Sõin mannaputru ja igast muud, ei midagi. Täna hommikul võtsin jälle ühe pudru, suurt midagi. St probleem on täitsa taandnud. Aga vahelduse mõttes, mida võiks pudru asemel süüa? Sokolaadisaia...? Hommikuti muna eriti praadaida ei viitsi, liiatigi on harjumuseks saanud peale tööd 4 "kanaema liivakstis", ehk härjasilmad saia/levia sees.
 14. Järsk kõhuprobleem

  Ahjaa, õunu olen küll söönud, loomulikult pesemata, oma aiast võetud Sama lugu ploomidega. Katsetan siis nii ja naapidi.
 15. Pidev väsimus- trennipuudus?

  Kuigi und on ca 7+ tundi, siis töö juures on pidevalt väsimus ja uimane olek, loomulikult kui puhkepäevadel saab 9h magada, pole ka päeval väsimust, aga minu vanuses (23) ei tohiks jaks ka ju 7h unega otsa lõppeda?! Kuna praegu füüsilist koormust peale 20min jalgsikäigu pole, kas väsimuseprobleemi võib lahendada ka regulaarne sport, st päeval on ka energiat, isegi kui uneaeg jääb lühemaks? uni on kellast kellani ja sellega probleeme pole, olen loomult öökull, aga aega tagasi suutsin ärgata enne äratuskella, nüüd on ärkamine vaid kella peale
 16. Pidev väsimus- trennipuudus?

  Toitumine ei tohiks eriline probleem olla, hommikul putru, midagi ei joo. Lõuna ajal liha, kartulid, banaan, õun, ploomid, kohupiim. Midagi ei joo Pisut vett päeva jooksul. Samas olen söönud hommikul kooki ja lõuna ajal kiirtoitu, ja topside kaupa vett sisse lahminud. Vahet ei ole mitte mingit.
 17. Pidev väsimus- trennipuudus?

  Ehk ütled ka mis kell tavaliselt magama lähed? Lihtsalt ise arvan, et 7h und ei ole 23 aastasele piisav, mis siis veel vähem teeks...
 18. Kas keegi mäletab saates olnud korstnapühkija nime?
 19. Dailyburni kasutajaid?

  Ühel turundusega seotud lehelt sai komistatud sellisele lehele http://dailyburn.com/ Mille jaoks see leht on? FITNESSI! teed kasutaja, paned oma kõikmõeldavad näidud sisse (vahepeal liikus siin ringi exceli tabel mis graafikuid tegi) ja valid toitumisplaani ja edasise tegevuse, nagu nt millal on treeningpäevad, mida siis teed jne. Samuti mida saavutada tahad. Nii ka toiduga, saad oma menüü koostada, ja iga kord pärast sööki vajutada nupule "sõin seda" . jne Kui motivatsioon on lahja, saab liituda erinevate väljakutsetega ("kõnni 160km") ja otsida trennikaaslasi. Tasulistele kasutajatele on manti pisut enamgi. Tutvustav video (inglise keeles): http://www.youtube.com/watch?v=FkLqR4pi9yE Esmapilgul paistis ka eestlasi silma Kohati lausa "näoraamatulik" "Nakatauren burned 1209 Calories yesterday! about 21 hours ago Nakatauren posted his Base training - Cycling workout. 3 days ago Nakatauren burned 1877 Calories yesterday! 3 days ago Nakatauren posted his Base training - Cycling workout. 5 days ago Nakatauren burned 2078 Calories yesterday! 5 days ago Nakatauren added a personal journal entry. 5 days ago" Tasub proovimist.
 20. 1h jooksu?

  Otsisin just teemat kuhu "sisse karata" ja küsida lolli küsimuse, tundub, et leidsin koha. Olen suht algaja tööinimene, k 6 üles- 2h sebimist, kell 9 laua taga, 17.00 koju, 18.00 kodus...mõnda ega saab tehtud koduseid toimetusi, aga kuskil 21-22 ajal on väsimus juba päris suur ning 23 kindlalt magama, kuigi kuuest tõusetes olen ikka väga unine veel pikka aega. Praeguse seisuga tuleb "trenni" päevas 3200 sammu jagu kõndimist, tundub küll veider, aga kui ma hakkaks mingit füüsilist trenni jälle tegema, kas väsimus väheneks ja hommikuti läheks tõusmine kergemaks või on midagi muud valesti?
 21. Arvutimäng Lembitu

  Ärge otsige mingit draivi, ma polnud samuti sellest mängust kuulnudki, aga guugli esimene leht andis järgmise lehe http://www.dmgamez.pri.ee/foorum/viewthrea...d=2594#pid45600 Kasutasin lisaks "Lembitule" märksõnaks ka "rpg", st ma oletasin, et tegu on mingi rollimänguga... hf
 22. Kuna jõusaalivõimalust pole, aga soov on teha veidi üldfüüsilist trenni siis paluks näiteid harjutustest, mida saab teha rööbaspuude, tõstepalgi ja varbseina abil. üks kõhulihastepink kah. Treening koosneb hetkeseisul 15 min kergest jooksust treeningpaika, harjutustest ja tagasijooks. Jooksu pikkus tuleb praegu kuskil 5 km miinimum, distantsi pikendada on kerge. Praegu olen teinud rööbaspuudel kergelt jalgade ette sirutamist (mis andis veel päev hiljem tunda ja tegi jooksmise raskemaks), lõuatõmbeid erinevat moodi ja kiirelt palgitõstmisi. Kuna alles alustan, siis üle 10min pole teinud. Lihtne oleks internetist suvalise harjutusi kokku otsida, aga tahaks olla kindel, et kui mul oleks 5 trennipäeva nädalas, ei treeni ma ühtki lihasgruppi üle ega jätaks ka midagi vahele. Safety first. Nagu mainisin on eesmärgiks üldfüüsilise kasvatamine ja edasi pigem jõud.
 23. Kava algajale vabas looduses?!

  Tänud, hea video. Ilmselt peaks vist sellised harjutused jääma pärast jooksmist, sest pärast vist enam koju ei jõua kui korralikult teha Jooksmist 5 päeva, kas on mõistlik 2 puhkepäeva järjest teha? Soojendust olen korralikult teinud, ja eks oma osa annab ka 15 min sörki (vahesprintidega). Eks siis ole veel see dilemma, kuidas neid harjutusi rühmadesse jagada, paljud on ju multifunktsionaalsed ja treenivad mitmeid lihaseid koos ja nagu ma aru saan, siis teie, kui kogenud harrastajad pooldate kindlat kava, mitte huupi erinevate harjutuste seeriate tegemist.
 24. Kava algajale vabas looduses?!

  Täitsa nõus, aga eks videosid vaatan kui juba konkreetseid harjutusi näen, muidu näen veel unes kah neid ülestõmbeid ja allasurumisi... Parallel Bar Dips Triitseps, rind, deltalihased,keskselg, õlad Käed koos lõuatõmbed althoidmisega biitseps,käsivarred,selg Käed maksimaalselt laiali lõuatõmbed Selg, biitseps High Inverted Row Selg, biitseps Hüppega kükid ... Keegi ei oska veel harjutusi soovitada?
×