Jump to content

MaPo

Kasutajad
 • Sisu loend

  598
 • Liitus

 • Viimati külastanud

 • Päevavõidud

  10

Koik MaPo postitused

 1. Nii vähest ei ole mõistlik tervele päevale jaotada - teeks ikka 1 sessioonina -kolm-4 seeriat peaaegu suutlikkuseni, iga seeria vahel paus - et hingamine ja pulss taastuks.
 2. Vitamiin on neist viimane - juhul, kui toitud suhteliselt mitmekesiselt. "Kas neli muna + 200g kana liha on piisav 1 päeva kogus" - ei ole kindel, kas trollid See on ca 70 g , jutt oli 2X nii suurest kogusest.
 3. Abi natukene ja ideid

  Hahhaha, jalapäev - 11 erinevat harjutust .. ca 50 seeriat ..good luck with that.
 4. Abi natukene ja ideid

  Ainult siis, kui eelmine toidukord oli pikka aega enne treeningut. Üldiselt peaks piisama sellest, et päeva jooksul, suhteliselt ühtlaselt jaotatuna ca 150 g valku tuleb - trennipäeval ka pisut rohkem (ehk 200). Kui enesetundele mõjub kohene positiivselt - miks siis ka mitte, halba see ka ei tee.
 5. Rinnalt surumine ei olegi "igaühe" harjutus. On inimesi, kellel see väga hästi arene. "ning jälgib toitumist oluliselt vähem." - sellest võiks enam-vähem kõik aru saada, et tegemist ongi suhteliselt väheolulise faktoriga - oluline on, et makrotoitained oleks enam-vähem paigas, ja kui toiduvalik on lihtsalt piisavalt vaheldusrikas, ongi kõik mida tarvis läheb. Kõik need lisandid võid peaaegu et prügikasti visata - tuntavat toimet neist praktiliselt ei leia, ja kui jätad kreatiini (suures plaanis ei mõjuta seegi su arengut nii palju, et tajuksid - eriti juhtudel, kus menüüs on sellerikkaid toite piisavalt), siis muu on juba pinnu lõhkiajamine. D vitamiin ja kalaõli. Kõik. Kogu "kohustuslik" vajadus lisandite järele. Äkki need kordused ja seeriad ei tule selles mõttes korralikult, et ei tee neid "mõtestatult" - lihas ei tee sellist tööd, mis tema arengule mõju avaldaks. Kuidagi suvaliselt - selline mõte.
 6. Ega nende mõõtmine või tulemuste teadasaamine sulle midagi suurt peale teadmise ei anna - kui ikka ei ole kedagi, kes neid analüüsida ja vastavalt edasi juhendada siinmaal ei suuda. Siin on nö täiuslik nimekiri mis võiks olla tehtud: https://www.discountedlabs.com/testosterone-replacement - D vitamiini puudub veel
 7. Valgujookide kvaliteedi usaldatavus

  https://labdoor.com/rankings/protein https://www.supplementlabtest.com/whey-protein-shake-ranking https://www.supplementlabtest.com/articles/what-amino-spiking-your-protein-shake
 8. Jõusaalipäev ja jooks eraldi päevadel, rühmatrennidest ära puudust tunnegi - nendest ilmaolemine - kaotust ei ole. Kui taastumine piisav, teeks pigem 3 jõudu, 2 jooksu. Jooksud teeks pigem lühemalt ja intensiivsemalt (sama ka jõusaalis - piirduks tunniga) - lõike/sprinte, kui üle tunnised tiksumised. Aga neid võib ju ka paar tükki kuus sisse võtta. Toitu ei piiraks üleliia - kui teed 5 X nädalas kuni tunnise korraliku trenni, on vaja, et keha saaks piisava koguse toitaineid. Võimalusel toituks 3 (max 4) korda päevas - igas toidukorras ca 30 g valku.
 9. Lihtsalt heast suunajast, kel on adekvaatne arusaam jõutreeningust võib ka juba piisata (rasedus ei ole puue) aga > http://liikumisretsept.ee/ nad ei tegele otseselt lapseootel naistega aga kui kellelgi on olemas paras/sobiv ettevalmistus ja suhtumine sellesse ettevõtmisse siis need peaks nemad olema. Ma ei usu, et emb-kumb sealsetest eestvedajatest keelduks..eriti veel kui hästi "paluda" - kohe kindlasti mitte. Nad on tartlased. info@liikumisretsept.ee või helista telefoninumbril +372 5553 8770 (Eeva-Liisa) või +372 59021564 (Eda).
 10. Igal juhul - kui tõesti iga kalor arvel, tee kasvõi rasvavaba piimaga - maitsevahe on kolossaalne. Kui ei loe iga gramm - tavalise piima, või hapendatud versioonidega - keefir, jogurt..
 11. kõht

  Kuna su kirjeldusest ei selgu, missugune on su toitumine praegu, on raske hinnata, kui palju ainuüksi selle arvelt on võimalik su energiatasakaalu muuta - kui alkoholikogused on suured, magusat/rasvast palju, jne - siis võib piisata millestki "lihtsamast"- ala 1 lisaburgerieine üle päeva (oletame, et see on regulaarne, lisaks muudele toidukordadele) ära jätmine võib palju muuta. Sama õlle või kangemaga. See ei tähenda, et burger ei sobiks tasakaalustatud toitumise juurde, jutt on vaid juhtudest, kus see tuleb lisaks nö tavatoitudele. Ehk siis: äkki on mõislikumaid lähenemisi, kui prae vahetamine supi vastu, sest see ei ole väga hea mõte - vähemalt valguosa võiks alles jääda sellest "praest". Kas toit on kellegi teise või enda poolt valmistatud - see tema kaloraaži ei mõjuta - kui osakd hinnata, mida seal kasutatud toiduained sisaldavad - st. paanilist hirmu valmistoitude ees ei ole mõtet tunda - nende seastki leiab igaühe menüüsse sobivaid. Tööstuslikult töödeldud liha osas soovitatakse ettevaatlikum olla - aga sedagi mitte kaloraaži, vaid üldtervise seisukohalt. Kui päevane kohvitarbimine on 1-2 tassi ja sinna lisad 1-2 teelusikat suhkrut, ja ka piima (suhteliselt kalorivähene jook), ei mõjuta see su kogukaloraaži väga hullult - st. kui see on jook, mida sulle meeldib sel kujul tarbida - ära keela endale seda - minule näiteks on piima(koore)kohv desserdi eest. Alkoholist loobumine - selle juures küll mingit negatiivset külge ei ole. Kui, siis klaas punast veini paar-kolm korda nädalas. see on pigem ok. 3 l vee joomise positiivsest mõjust rasvakaotusele ei ole küll võimalik loogilist seletust leida - kui see aitab su täiskõhutunnet pikemalt säilitada, palun väga - mingit muud efekti see vee endast läbi laskmine küll ei tohiks anda. Lisaks rattaspinnerile proovi teha kasvõi kord-paar jõutreeningusessiooni nädalas - korraga kuni 1 tund, hästi läbimõeldult, see on vajalik lisandus nii energiatarbimisele, kui ka üldise kehakoostise parandamise tarvis.
 12. Põnevaid leide toidupoest.

  See, kuidas eestis suvalisi tooteid mingite "valgutoodetena" turundatakse, näitab a) kas tootjate madalat intelligentsustaset või b ) kui rumalaks tarbijat peetakse. Järjekordne näide: tootes on vähem valku 100g kohta kui tavalises piimas..see ei takista "rohkelt proteiini" silte külge panemast.
 13. Kui kaua tulemusteni kord nädalas

  Algajana, sobivas vanuses ja hästi läbimõeldult - kindlasti. Optimaalne see ei ole, aga muutusi on võimalik esile kutsuda.
 14. "in order to prove that fewer calories, not healthier foods is the key to weight loss..went on A LOW CALORIE DIET" - ja nagu ikka, ka nö originaalis ei ole keegi kuskil öelnud, et toituge nii. Sõnum oli, et selleks, et kehakoostise muutmist rasva arvelt teostada, on vajalik miinuskaloraaž - ainuke sõnum. Sa võid oma valgujooke juua ja vitamiine süüa palju jaksad aga kui energia, mida saad on suurem kui kulutatu, ei toimu rasvakadu. Ei mingi LCHF, ega muud maagilised trikid ei ole selle põhjustajateks. Muud ei ole keegi siin püüdnud öelda, ei OP ega ka mina, kes "tõlkis" möödaminnes põhisõnumi. Aga nuhkige ja üritage aga edasi.
 15. Kas või kus siin teemas seda keegi soovitanud on. See oli lihtsalt näide. Nii palju siis sellest "funktsionaalsest" lugemisoskusest. Lisaks - äkki peaks ka ingliskeelseid tekste laskma kellelgi selgemaks tõlkida - tundub, et osa jääb ka seal arusaamatuks.
 16. *limited his intake to a maximum of 1800 calories * "He showed he lost weight because he reduced his calorie intake," "He felt better because he lost weight. His weight loss was sufficient to reduce his blood pressure and BMI." "The right message is that calories matter. The wrong message is that health doesn't," Kas võtame selle näidispäeva menüü ka veel läbi? Et veenduda, et sel päeval ta sõi lisaks "crapile" vaid pool servingut porgandeid, 1 klaasi piima ja valgukoksi. Ahjaa, muidugi - 1 vitamiini/mineraali tableti ka. a double espresso - two servings of Hostess Twinkies Golden Sponge Cake - one Centrum Advance Formula "From A To Zinc" pill - one serving of Little Debbie Star Crunch cookies - a Diet Mr Dew drink - half a serving of Doritos Cool Ranch corn chips - two servings of Kellogg's Corn Pops cereal - a serving of whole milk - half a serving of raw baby carrots - one and a half servings of Duncan Hines Family Style Chewy Fudge brownie - half a serving of Little Debbie Zebra Cake - one serving of Muscle Milk Protein Shake drink - Total: 1589 calories Sellest samast artiklist. Mis on teie, Otter, sõnum seekord, jääb arusaamatuks. Äkki selgitate, mida need "ümberlükkamised" ümber lükkavad? Aga teha seda jäädes konteksti, mitte keskendudes sõnale "kerges" - sest see on suhteline mõiste. Suured isiksused näevad kuidagi palju vaeva väikeste kallal.
 17. Tubli töö, sherlock. Hoidkem ikka kõva edasi!
 18. http://teadliktreening.com/tuharad-trimmi/
 19. Soovita treenerit!

  http://teadliktreening.com/jass-murutalu/ " on teinud koostööd MMA ja BJJ sportlastega klubis 3D Treening."..
 20. Jah, kuskil ei ole öeldud, et ta sõi AINULT junki. Kogu tema menüü on reeglina laias laastus ära toodud - valgusheigid, jne kaasaarvatud. Kui mõned "ajakirjandus"allikad on väitnud vastupidist - et kogu menüü oligi krõpsud ja küpsised, siis see on puhas sensatsioonimüük. Ka minul ei olnud kirjas muud kui "suures osas" - diet consisting mainly[citation needed] . Ja nagu ikka see ei ole point - mõte on, et kaloraaž on peamine, mis loeb.
 21. Professor Haub, kes on toitumisteadlane, tegi katse, kus ta toitus hüpokaloorselt (kerges alakaloraažis) - suure osa tema menüüst moodustasid snäkid-maiustused. Asja mõte oli näidata, et mitte niivõrd "tervislikud" toiuained ei ole kehakompositisiooni parandamise rasva osakaalu arvelt taga, vaid üldine kaloraaž. Konkreetselt juhul saavutas ta - ca 12 kg 2 kuu jooksul, LDL kolesterool langes 20% ja HDL tõusis sama palju. Nortoni kommentaarist: kuidas see keto-fanaatikute insuliini-teooriaga kokku minema peaks, kus suhkur > insulin > rasvaks ladestumine kokku sobib? "Ei, ma ei vihka keto (LCHF)-dieeti, sel võib olla teatud juhtudel oma koht aga see ei ole mingil juhul mingi maagiline lahendus kõigele. Ainuke asi selle juures, mida vihata on, et idiootide leegionid on lasknud end sellesse imeda"
 22. Soovita treenerit!

  Marimari saab rasvakihti vähemaks, kui jätab osad kalorid sõbrantsidele Ja tema treener võiks olla lihtsalt üks elementaarset jõutreeningut jagav inimene.
 23. Soovita treenerit!

  R - Puhkus või poks (sparring) - päris sama intensiivsusega tegevused, jah Eelkõige soovitaks - hoida puhkus/trenn vahekord väga kontrolli all. Ja kui treenerit, siis kindlasti sellist, kes on kursis ka selle intensiivsusega/spetsiifilisusega, mis kaasneb võitlusaladega. 3 X nädalas korralikku jalatrenni naljalt ei kujuta ka ette - ning ei ole ka tarvis. Üldse ei märka kavas rinda/käsi. Kui millegi arvelt järele anda/võita aega muuks - spetsiaalse kõhutrenni jätaks küll ära. Küll ta saab oma osa muude harjutuste ajal kätte. Üks võimalik, kes võiks sobida, ehk http://teadliktreening.com/kristjan-koik/ PS. Oleks võinud siiski eraldi teema teha, sest algsega võrreldes on see hoopis teist masti mäng.
×