Jump to content

Hendrik.Ovir

Kasutajad
 • Content count

  43
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Hendrik.Ovir

 1. Saku lihas

  Kahe kuuga 10kg lihast ei ole lihtsalt puhtfüüsiliselt naturaalil võimalik saavutada. Kuna sul kaloraaž selle aja jooksul oli nii palju plussis, siis tuli palju rasva peale ja kõht on koht kuhu see väga kergelt ju ladestub, muidugi ka lihas kasvas jõudsalt, kui tegid 10h korralikku trenni nädalas. Kui nüüd esilekerkiv mure on suur kõht ja liigne rasv, olgu siis kus ta on, kärbi oma kaloraaž väiksemaks. Söö vähem kui sa kulutad ja kaalu end ja leia sobiv kaloraaž mille korral sul kaal lihtsalt langema hakkab sinule soovitud tempos siis. Selliselt toimides tulevad su verd täis ja treenitud lihased sealt peki alt nähtavale ka mingi aja jooksul . Üldiselt muidugi on alati lihtsam rohkem liikuda, kui vähem süüa, et proovi hoida ka aeroobse osakaal suur, selle võrra saad kaloraaži kõrgemal hoida ja ei kõnge ära.
 2. Unustasin EMV ajal banketi saali pikliku kujuga kingikoti, kus sees kaks magusat asja . Kui järgneval päeval Salmes uurimas käisin, ei olnud seda infolauda viidud ja banketi saalis ka ei olnud seda. Turvamees teadis öelda, et koristajaid seal vahepeal ei käinud. Kas võis olla et mõni korraldaja või lihtsalt hea inimene võttis selle kaasa ja teab midagi selle asukohast ?
 3. jõusaalihuntide mõttemaailm

  Ei oskagi nagu midagi öelda.
 4. EMV lamades surumises 2014 - ESIALGSED TULEMUSED

  Pakuks omapoolse ennustuse: Naiste abs: 1. Eleri Õisma 2. Laura Laan 3. Johanna Lepp Meeste abs: 1. Kaido Leesmann 2. Rait Sagor 3. Siim Rast 4. Alex Raus 5. Tarmo Pärna 6. Gunnar Kuusnõmm
 5. Tsitaadid & mõtteterad, ja muidu lahedad ütlemised.

  "Kõigepealt tuleks välja tuua see, et see mis kõigepealt tuleks välja tuua, tuleks kõigepealt sisse viia."
 6. Põhitõstete alumine faas.

  Plahvatusliku surumise raskus võiks olla 55-60% RAW maxist, samuti ilmselt ka siis teistel tõstetel. Peale rasket surumist ei teeks mina kiiruslikku surumist, kiiruslik surumine ja raske surumine võiksid nädala sees üksteisest võimalikult kaugel asetseda. Küll aga on näiteks hea teha kiiruslikku jõutõmmet raske küki trenni lõpus ja kiiruslikku kükki raske tõmbe trenni lõpus, või samamoodi alguses, teed enne kiiruslikud ära. 6-8x2-3 on vist kõige tavalisem korduste ja seeriate arv. Selliselt reval powerliftingus nagu tehtud on. Alumise faasi treenimiseks harjutusi sulle juba nimetati, kuid kindlasti on tehnika nende puhul väga tähtis, et nendest midagi kasu oleks.
 7. Fitshop Sparta: "Vedel kuld"

  Millal teie poodi uued puddingu maitsed jõuavad?
 8. Vend Vähk IFBB Nordic Cup 2019 results

  Hr Merisalu tarvis võiks järgmiseks võistluseks, kus ta osaleb lasta korvpalli korvi lavale panna, siis ta saaks effektselt pealt panna, nagu siin foorumis mõnelt videolt näha saab. Et asi jääks kulturismilähedaseks, võiks pealt paneku ajal siis biitsa ja säärt ka näidata ? . Salto oli ju effektne, nüüd vaja sammuke kaugemale astuda
 9. Alakeha ilusaks

  Tänapäeva kommunikatsioonivahendid nii paberil kui pildis kujutavad lihtsalt ebareaalset ja olemasolematut iluideaali, mis loob valed arusaamad ja ettekujutused. Kui sa teeksid samasuguse pildi oma jalgadest, kontsadega ja eelnevalt nt jumet kogudes päevitades, ma usun pilt oleks enamus meeste silma jaoks sama sinu ideaali pildiga. Pole vaja põdeda ja üle mõelda
 10. Treeningkava seljale

  Lisaharjutusteks oleks see, et kui sa trenni teed, proovi lihast õigesti tunnetada ja seda töösse rakendada. Väldi hooga ja inertsiga tõmbamist ja liigutamist, pööra tähelepanu nii positiivsele kui negatiivsele faasile ning tunneta koguaeg lihast, mida treenid. Ära treeni harjutust/liigutust, vaid treeni lihast.
 11. Alakeha ilusaks

  Kui sa leivale paned päris hea koguse määret,sulajuustu,võid,margariini jne, siis sealt saad päris hea koguse rasva ja kui sa sinna juurde valguks nt muna,sinki,peekonit jne ei söö, siis lähevadki osakaalud sassi. Kohvikoorest saab ka kindlasti korraliku koguse rasva juurde, samamoodi hapukoor. Ma ei soovitaks sul süüa vähem neid asju, soovitaks juurde süüa rohkem teisi asju:valku,süsivesikut või siis natuke todiuaineid vahetada. Kui teed võileiva, pane leivale peale mõõdukalt või natuke vähem võiet ja näiteks 2 singiviilu ja 1 lehtsalati leht, lisaks tomateid,kurki jne. Tatra ja hapukoore juurde söö mune või liha,lahjat kohupiima jne. See toitumisprogramm siiski soovitab sulle enam-vähem õigeid asju, see tähendab, et kui sa oma igapäevase toitumise selle järgi reguleerid (valgu,rasva,süsivesiku osakaalud) ja kella-ajad millal ja kui palju süüa, siis aitab see sul soovitud tulemust kiiremini saavutada. Proovi süüa iga toidukorraga valku,rasva,süsivesikuid ja normaalsetes vahekordades, valgud jaga ühtlaselt päeva peale ära, teiste asjadega saab rohkem mängida.
 12. Treeningkava seljale

  Aga mis siis saab, kui tegemist on viiuldava jõutõstjaga ? Ja nüüd tuleb esitusele raw squat sümfoonia...
 13. Vajan abi - Kuidas ohutult oma dieeti muuta.

  Tim, eks sa ilmselt saadki mingil hetkel sellist asja tegema hakata, kui oma lubadused märtsi võistlusteks teoks teed ja sealt veel mõnel määral alla tuled. Siis hakkab bulkimine et lihast peale saada ja rasva jookseb kaasa . Pead praegu lihtsalt pingutama.
 14. Vajan abi - Kuidas ohutult oma dieeti muuta.

  Mina isiklikult ei teeks mingeid suuri ja järske muutusi, samas kui sa arvutad välja koguse, millega sul kaal püsib, siis see on ju kogus, mis keha jaoks vajalik päevas:BAV+siis liigutamisega kulunud kalorid kõik kokku. Selle sa peaksid ikka täis sööma, siis pole keha puuduses. See TDEE on ka selline asi, et tegelikult on ju iga inimene erinev indiviid. Kui ma arvutan oma TDEE välja, annab see mulle mingisuguse 3180kcal vastuseks, kuid mul kaal raudselt sellise kaloraažiga langeb nädala lõikes, 3500kcal-ga enam-vähem püsib ja ka tahab natuke langeda. Sellest numbrist on kasu, kuid lõpliku enda jaoks sobiva numbri saab siiski stabiilselt süües ja enda kehakaalu jälgides. Soovitaks valku päevas 2g- ja rasva 1g- ühe kehakaalu kg kohta, ülejäänd kaloraaž süskarist juurde, liiga pedantselt pole ka vaja asja jälgida, stressi pole end vaja ajada ja elu tuleb ka nautida muidugi. Samas ma ei ole selle koha pealt spetsialist ja jagasin vaid enda arvamust, mis tunduks minule loogiline. Loodan et sulle vastab siin mõni spetsialist ka, kes oskaks kohe õiget asja sulle soovitada.
 15. Reval-Sport POWERLIFTING TEAM: Kaido Leesmann surus lamades 320kg !

  Siim tegi tollel kükipäeval peale tavalise küki ka pukkidele veerandkükke, kus harrastas säärast tehnikat: https://www.facebook.com/photo.php?v=669540739749835 :D. Kui Emil talle varem soovitas lukud peale panna, vastas Siim talle:YOLO . Meil Välguga oli päris hea vaatepilt vähemalt, õnneks jäid kõik terveks.
 16. Ei. Masinate ja trenažööridega on väiksem võimalus end vigastada. Kui võtad kohe kangi v hantli kätte ja hakkad sellega lahmima, pole keha ja liigesed harjunud sääraseid liigutusi sooritama ja nkn ei osata algul liigutusi stabiliseerida ja õiget asendit hoida. Seetõttu võib kangi ja hantlitega tehes end palju kergemalt vigastada. Trenažööridel ei ole samuti lihased väga isoleeritud, sest üldse paljusid lihaseid on raske isoleeritult treenida. Mis siis veel juhtub, kui algul kohe raskete kangide ja hantlitega, vabaraskustega mässama hakata ja veel raskusi lisama. Olen Revalis 4 aasta jooksul käinuna näinud seal noori treenimas kolme erinevat treenerit, kes on valdavalt algajatele noortele poistele, kes saali tulevad alati just säärase trenažööridega kava andnud ette vähemalt esimeseks 4-6 nädalaks. Seda ka Siim Kelner, kes praegu saalis töötab, omab treeneripabereid ja on kindlasti asjatundja. Ära soovita mingit jama. Äsja jõusaali trenniga alustanuna pole just hea kohe pingutust vajavate raskustega kangiga kükke,jõutõmmet,rinnalevõttu,svungi,väljaasteid jne tegema hakata. Keha pole kunagi koormust saanud ja alaselg,õlg ja muu ei oska never end hoida õiges asendis. Enne on vaja teha alaselja keretõsteid,jalapressi,kinnise kangiga surumisi,plokil seljatõmbeid jne
 17. Vitamiinide tarbimisest

  Mis vitamiinid ja mineraalid on need, millest võiks korraliku toitumisega inimene kõige rohkem puudust tunda? Ma saan aru, et D vitamiin kindlasti ja ka C vitamiin siis mingil määral. Kas Tsink-Magneesium-Raud ka? B erinevad vormid? Ise olen seni võtnud multivitamiine aga plaanin võtma hakata D vitamiini ja lisaks 100g astelpaju marju tavatoidule (erinevad allikad 200-400mg-100g), võibolla ka ZMB6. Tark oleks muidugi veretest teha... Kas keegi soovitaks teisiti ?
 18. Targad inimesed siin ei vaidle oma vahel, vaid väitlevad ja proovivad sellega ise targemaks saada ja ka teistele miskit õpetada. See, et Rotteri ja Arci arvamus ühel teemal oli erinev, ei tähenda seda, et nad peaks iga sõnavõtuga üksteist sõimama ja kaklema ja nad ei või kunagi ühel nõul olla? Mingit suvalist mulli ajad kokku ju, HIPI. Sul ei ole mingit kohustust kellegi juttu tõsiselt võtta, internetis on väga palju erinevat infot ja inimene ise selekteerib sealt välja endale vajaliku, see aga ei tähenda seda, et inimesed üldse oma arvamust ja tõekspidamisi avaldada ei või. Siis varsti polekski siit foorumist midagi uut lugeda, kui inimesed oma kogemustest, uutest uuringutest jne ei räägiks. Kui sulle siinsete teadjate arvamused ei sobi hipi, küsi Indrek Otsuse käest, mida tema arvab ja kas tema arust on staatiline venitamine mis iganes ajal kasulik. Tema peaks olema sulle piisav autoriteet, sest kellegi teise sõna sulle ju ei maksa peale olümpiavõitjate,paberiga ülikoolimeeste ja suurte karikate koguga meeste.
 19. Põlvesidemed, põlvetoed, soojendussukad

  http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/38351-mkukitrikoosurumissaerkpolvesidemedtsitruliinmalaat-kaplsid/
 20. Ega sa ise ei pea aknast välja hüppama, viska mõni hantel või miskit, saad ka ju järeldusi teha Peaasi, et jutt "Spektiliseks" jääks .
 21. Sooviks pisut nõu, menüü ja rasva %.

  rasva võiks süüa umbes 1g iga oma kehakaalu kilo kohta päevas, valku võiks süüa, et lihas säiliks näiteks 2g iga oma kehakaalu kilo kohta päevas, ülejäänud kalorid süsikatest, et tuleks kokku kaloraaž millega kaal langeb tempoga 0.5-1kg nädalas. Sinu puhul: 75g rasva päevas; 150g valku päevas, BAV on sul 1900 kcal, see tuleks läbi korrutada aktiivsuskonfitsiendiga http://www.fitness.ee/artikkel/692/vistluseelne-toitumine-ja-8222vormitegemine8220-ii- ja saadud tulemusest (kaalu hoidmise kaloraažist) lahutada maha 300-800 kcal. Kirjuta oma menüü fitness.ee kaloriarvutisse sisse ja vaata kas saad sealt õiged numbrid valku,rasva,süskareid ja kcal. Kui saad, hakka igapäevaselt end kaaluma ja vaata mis kaal teeb, selle järgi korrigeeri.
 22. Käsivarred

  Kui käsivars on läinud pekist ja rasvast suureks lotiks, aitab sellest lahti saamiseks kaalu kaotamine ja rasvaprotsendi vähendamine, lisaks võiks lihaseid rohkem toonusesse treenida. Kui lihtsalt teha mingisugust triitsepsi või biitsepsi harjutust ja süüa samamoodi ja olla samade elukommetega, siis väga kiiret ja tõhusat muutust ei tule ja see pekk sealt puhtalt jõutrenniga ei kao, lihtsalt lihast tuleb juurde.
 23. Kõhulihaste / seljalihaste mure

  Otsi kodus koht kus saad rippuda või tee endale lõuatõmbe kang ja tõmba lõuga laia ja kitsa haardega, seal saad ülaselja korralikult töösse. Kõhule proovi nt Crunche, youtube kirjuta Floor Crunch jne.
 24. Jõutreening (tulemused ja areng)

  Toitumise korrastamiseks on kõige lihtsam minna siia lehele: http://www.fitness.ee/kaloriarvuti Eesmärgiks võtta enda eelpool infoga arvutatud päevane kcal hulk täis süüa, seejärel jälgida, mis kehakaal teeb ja selle järgi kohandada. Selle kaloriarvuti juures on juba soovitused kui palju protsentuaalselt oma kaloraažist tarbida valkude,süsivesikute,rasvadena. Samuti ajaline plaan, millal süüa. Kui soov on toitumist lähedalt jälgima hakata, tulekski kogu oma päevane söödud toidu hulk üles kirjutada ja sinna kaloriarvutisse sisestada, seljuhul läheb vaja muidugi toidukaalu ja kõik kogused on vaja kaaluda. Selle järgi saab kätte päevased andmed, kui kaloraaž on liiga suur või väike, või mingit toitainet on liiga palju ja teist vähe, siis saab järgmiseks päevaks kohandada ja proovida ümber mängida toiduainetega, et tuleks parem tulemus.
×