Jump to content

I12B

Kasutajad
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About I12B

 • Rank
  Vaatleja
 • Birthday 03/20/1996

Profiili informatsioon

 • Sugu
  Female
 1. Kiire pulss

  Nii täna helistasin uuesti koormustesti asjus ning sain ka endale aja.. tuleb vaid oodata augustikuud, eks siis saan täpsema ülevaate tervisest
 2. Kiire pulss

  to salasilm Vorm on mul tõesti kehvemaks läinud, kuid otseselt mingit lebotamist pole küll olnud talvel olen ikka teinud lihasharjutusi ning ka spordiklubis aeroobset teinud. Suvel olen olnud rohkem aktiivne, kuna sõidan palju jalgrattaga, ujun, mängin võrkpalli jne ka toitun paremini. Ainult see viimane aasta, kui sõin rohte tegin tunduvalt vähem ka trenni ja nii mu vorm muutuski kehvemaks, kuna enesetunne halvenes ja jälgisin liialt pulssi (joosta isegi eriti ei julgenud). Üritan siiski kuidagi koormustestile ära käia, et saada selgem ülevaade .
 3. Kiire pulss

  Tere! Olen 17-aastane neiu ning minu mureks on liiga kiire pulss trenni ajal. Olen tähele pannud juba mõned kuud, et minu pulss läheb trenni ajal liiga kiireks, eriti jooksmisel (160-185 bpm). Ise ma aru küll ei saa joostes, et mu pulss nii kiire on, kuna enesetunne on hea ja kui mitte pulsikella vaadata, siis suudaksin palju kiiremini ja kauem joosta. Kui aga jalgrattaga sõita või muid kergemaid treeninguid teha, siis on võimalik pulssi küll hoida vahemikus 130-150 bpm, kuid siis ei teki peale trenni sellist tunnet nagu oleks üldse trenni teinud. Kevadel ma üritasin iga trenni ajal hoida enda pulssi vahemikus 140-157 bpm. Paar nädalat tagasi hakkasin käima tantsimas 2x nädalas 1,5h. Pulsikella pole julgenud sel ajal kasutada, kuna tean niigi, et seal on pulss eriti kiire (tunde järgi kiirem kui jooksmisel, aga pigem intervalli meetodina). Seetõttu tahaksingi teie arvamust küsida, et ega kiirel pulsil treenimine 2x nädalas 1,5h minu südant kuidagi ei koorma? Kas oleks mõistlik jätkata tantsimist või minna üle kergemale treeningule? Kui aga jätkata tantsimist, kas siis oleks mõistlik muudel päevadel väiksema pulsisagedusega treenida? Lisaks sellele olen täheldanud, et eriti hommikuti on pulss kiirem ning peale magusa söömist. On see võimalik, et näiteks šokolaad või mõni muu magus asi paneb südame kiiremini lööma? Kas toitumine võib ka mõjutada minu südamelöökide sagedust? Hetkel olen ma 167cm pikk ning kehakaaluks on 68kg. Umbes aasta tagasi kaalusin ma aga 5kg vähem. Kas selline kehakaal või kehakaalutõus võib ka kuidagi minu pulssi mõjutada? Käisin ka 2 aastat tagasi tantsimas, siis aga sellist pulsikiirust polnud... Mida soovitaksite mul teha, et enda pulss korda saada? Kuidagi ei tahaks samas tantsimisest ka loobuda, sest tantsimine on mulle alati meeldinud. Lisaks mainiksin ka selle ära, et mul on halb vereringe. Olen söönud ka mõned kuud selle raviks rohte ning enne vereringe ravimiseks oli mul 6 kuune roaccutane (akne)ravikuur, mis tegi ka minu tervise nõrgemaks. Nüüdseks on aga ravimid võetud ning suvel puhkan organismi. Tahtsin ka Tartus koormustestile minna, kuid sinna helistades öeldi mulle, et tasuta saavad vaid need noored koormustesti, kes teevad vähemalt 8h trenni nädalas. Mina teadsin, et selleks piiranguks on 5h, mis tuleb mul ilusti täis.. Ja nii see koormustest mul tegemata jäigi.. Olen käinud ka perearsti vastuvõtul ning südamefilm on mul korras olnud ja pulss ühtlane rahuolekus. Olen tõsiselt mures enda pulsi pärast ning ei tahaks kuidagi loobuda spordist, mis mulle nii väga meeldib. Seega on kõik soovitused ja nõuanded vägagi oodatud. B.
×