Jump to content

tomtom

Kasutajad
 • Content count

  50
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About tomtom

 • Rank
  Värske olija
 • Birthday 10/28/1954

Recent Profile Visitors

2,896 profile views
 1. Jõusaalis käin 4 korda nädalas, toitumine on ok, valku piisavalt, toidulisandeid juurde ei võta. Kaal 65 kg. Kui palju võiks keskmiselt arvestada, et lihasmassi ühe kuuga juurde tuleb? Ja usinal harrastaja, kui palju on reaalselt võimalik lihast kuus juurde saada, kuhu võiks enda eesmärgi sihiku seada? Ja kui samal ajal põleb ka rasv ning kasvab lihas, kas siis summaarselt ei peaks jääma kaal muutumatuks? Muutub vaid keha koostis.
 2. Kõhu alaosa rasv

  Üleval pool hakkab juba 6-pack looma, aga allpool on endiselt korralik polster:) Kas kellelgi on mingit head nippi või loitsu, kuidas sealkandis rasvapõletust intensiivsemaks muuta?
 3. Toitumiskava ja vadakuvalk

  Kas valgušeiki peaks igal juhul tarbima just pärast trenni, mitte muul ajal? Üldiselt söön toitumiskava järgi. Üks toidukord on kohe pärast trenni, valku on seal piisavalt. Mõnikord päeva jooksul, kui valgukogust kokku ei saa, kasutan šeiki. Kuidas ja kuhu valgujook päevakavas lisada? Kas jook + söök? Arvan, et see oleks ehk liiast. Või siis söök ära jätta ja valida jook? Või ei ole siiski oluline juua kohe pärast trenni ja võib seda tarbida suvalisel ajal päeva jooksul?
 4. Tatar

  Kuiv tatar on 348 ckal, veega keedetud 79,8. Kuidas nii? https://tka.nutridata.ee/et/?query=tatar&groups=&component=39&exclude=false&type=all&starts=false&fbclid=IwAR0cKyinuXLFA8sSNmWI8i9r3G3TTejjBXeaQEsjXkM0fJ0VivBcinG48Tw
 5. Intermittent fasting

  Kas keegi on omal nahal proovinud? Millised on muljed, tulemused? Kuidas üldse ajastada selle graafiku juurde jõutrenni? Sellest räägitakse palju head. Aga tundub just vastupidine üldisele tavale - söö tihti väikeseid koguseid, et kiirendada ainevahetust, et organism harjuks regulaarselt toitaineid saama, julgeks põletada, ei asuks talletama.
 6. Tasakaalustatud toitumiseks on soovitatav tarbida juurde häid rasvu. Apteekides on igasugust kraami kapslitena ja müüjad loomulikult soovitavad neid. Tekkis küsimus, kas kindlasti peab midagi apteegist valima, kas kodus olemasolevatest õlidest midagi ei võiks sobida? Näiteks linaseemne, oliivi, rapsi, pähkli, kõrvitsa vms? Et võtaks kapsli asemel lihtsalt hommikuti lonksu? Sellisel juhul mida võiks võtta? Vist on Omega 3 see, mida peaks juurde tarbima
 7. Mingi väsimus, jõuetus

  Tänan selle rauavihje eest. Verenäitajad pidavat mul korras olema, aga võibolla on raua kontrollimine välja jäänud. Kuidas raua sisaldus vereanalüüsi lehel tähistatud on (minu omal ei ole kirjas midagi, mis meenutaks fe-d või ferrumit, aga võibolla on tähistus teine)?
 8. Mingi väsimus, jõuetus

  ... on maad võtnud. Juba pikemat aega. Käisin jõusaalis, jooksmas, rattaga sõitmas, aga juba mitu kuud ei suuda absoluutselt pingutada, ennast pingutama sundida. Otseselt unekat pole, liigun ja töötan, aga vot füüsilist pingutust ei suuda endast välja pigistada. Iseneesest uni ja toitumine on korras - piisav valk, süsivesikud, puu- ja köögiviljad, D3, omega 3 ja 6. Nojah, vahel panen ka tina ja söön kommi ja pitsat, aga mitte liigselt (varasemalt tegin seda palju rohkem ja trennitegemist ei seganud). Nagu oleks mingi aine puudus. Paar nädalat olen nüüd magneesiumit võtnud, see ka ei muutnud midagi. On kellelgi mingeid ideid, mida võiks proovida, lisada?
 9. Suhkur vs aspartaam

  Kumb on halvem? Usun, et ühte neist suudan ma vältida/piirata. Mõlemat mitte. Kumba võiks, tervise seisukohast?
 10. EMS treening

  Kas keegi oskab lähemalt rääkida EMS treeningust, kuidas see toimib ja kas nende lubadused vastavad tõele? www.justfitclub.ee Piisab kui treenida 20 min nädalas ja see olevat 18x efektiivsem kui fintness treening, 8x efektiivsem kui jõusaali treening. Kõlab liiga hästi, et olla tõsi;)
 11. Omega 3 kapslite asemel

  Oleks kaks küsimust asjatundjatele: 1) Millega võiks asendada Omega 3 kapsleid? Mingi odavam alternatiiv. Kas võib võtta nt lonks toiduõli ja millist sel juhul? 2) Püüdlen tervisliku ja tasakaalus toitumise poole, aga no asjad on kaugel ideaalsest. Millised võiksid olla mineraalid-toidulisandid-vitamiinid, millest võib olla kõige suurema tõenäosusega organismil ikkagi puudus on ja mida tuleks väiendavalt juurde võtta? Midagi, mida peaks rõhutatult ja teadlikult meeles pidama ja juurde võtma. Omega 3 vist on üks nendest. Aga kas on veel midagi?
 12. BCAA, leutsiin

  Algaja küss: kuidas BCAA-d õigesti tarbida: enne, peale trenni või trenni ajal? Olen lugenud erinevaid arvamusi...
 13. jõutrenni ja kardio sobitamine

  Tänud. Võibolla rumal küsimus, aga kas anaeroobne on vastupidavustreening? MAX pulsi lähedal treenimine, intensiivsete intervallidega kardiotrenn?
 14. jõutrenni ja kardio sobitamine

  Tjah, olen pikalt vaeva näinud, aga tulemust ei tule kuidagi... Toitumiskava ka ei töötanud - kogused olid suuremad kui harjunud olin + sisaldasid asju, mis kindlasti on väga kasulikud, kuid minu puhul absoluutselt ei tööta (nt muna). Ainevahetus on aeglane, kipun kole kergesti juurde võtma. Enamvähem normis suudan ennast hoida sellega, et hoida söömist peaaegunäljapiirimail. No aga niimoodi pikalt ei suuda... Nii kui vabamalt võtan (isegi trevislikku toitu), nii kohe ka salvestan (ja mitte lihasena;). On kaks valikut: kas olla kogu aeg näljane või paks. No ja nende kahega ma siis mängingi;) Ei ole veel leidnud süsteemi, kus näljatunnet ei oleks, söök oleks tasakaaluks, rasva ei koguneks.
 15. jõutrenni ja kardio sobitamine

  Soovin targemate nõuandeid ja näpunäiteid, millises vahekorras need kaks asja ära jagada. Eesmärk 1: vähendada rasva. Indikaator oleks selline, et kõhulihas tuleks nähtavale (iseenesest on ta täitsa olemas ja töötab;). Nähtavale tuleks peaks toimuma ca 3-5 miinus rasvakilo pärast. Eesmärk 2: tegelikult kah oluline - suurendada lihaste reljeefsust (s.t lihtsalt sportlik ja treenitud välimus, mitte "kapp"). Kui palju peaks nädalas tegema jõutrenni ja kui palju kardiot? Kui palju korraga on kardio trennil rasvapõletuse mõttes mõtet (alla mille nt ei ole mõtet teha)? Kas treenida 1x nädalas ühte lihasrühma on mõttetult vähe (et see võiks ka olemata olla, niikuinii efekti pole)? Selle kõige juures ei tahaks muidugi kogu vaba aega ja iga jumala päev spordiklubis veeta... võiks olla selline miinimum-piisav programm. Sobiv oleks treenida vaheldumisi õhtuti ja mitte iga päev. Kardio kohta olen lugenud erinevaid arvamusi, nt et kõige efektiivsem on hommikul ja tühja kõhuga (samuti ka seda, et sellisel treenimisel pole mõtet). Mulle eriti hommikune trenn küll ei istu, aga kui näiteks hommikuti 30 minutit ratta väntamisel oleks õhtuse trenniga võrreldes tohutult suurem efekt... noh siis kannatan ära;) Tänud vastajatele!
×