Jump to content

opensoul

Kasutajad
 • Content count

  56
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About opensoul

 • Rank
  Värske olija
 1. Leidsin oma tursamaksaõli Müller'it siin ei müüda, on Cooper'i-nimeline. Võtan ühe mõõtlusikatäie (pool tl, 2.5ml) igapäevaselt, see peaks katma 50% nii A kui ka D-vitamiinist.Päris iga päev võib-olla ei olegi vaja, FitDay's statistikat vaadates tundub nii vähemalt. Pean rohkem tähelepanu pöörama rauale ja E-vitamiinile. Muudes Kaal 63.3. Väga hea on olla ja läheb üha paremaks. Arvutan endiselt igapäevaselt kõik v-r-sv kokku. Rasva tuleb protsentuaalselt kõige rohkem, süsikaid 80-150g vahel, valku 80-100g ringis. Olenevalt päevast, vahel vähem, vahel rohkem. Ei murra enam pead "ideaalse" vahekorra üle, kui enesetunne on hea siis on kõik hea. Eks pikemas perspektiivis vaatab edasi.
 2. Miks kaal ei lange

  Köitva artikliga on tegu, indeed... Viimane tund aega juba loen. GI-teema on minu meelest selline kahe otsaga asi. Ta võib abiks olla neile, kes muidu ei oska teha vahet "headel" ja "halbadel" süsivesikutel, sest, olgu GI madal või kõrge, selge on ju see, et kõik "toiduained" mis asuvad väga kõrgel kohal GI-tabelis, ei saa reaalselt meile head olla. Tegu on nö uute toiduainetega, mis paleo-ajastul meie toidualaual ei olnud.Kui kellelgi aitab GI-tabel tervisliku toitumise poole teed alustada, on see ju positiivne. Samas peaks ka ilma tabelita suutma vahet teha naturaalsetel (mdal GI) ja tööstuslikel toiduainetel Üks asi, mis kohe selle artikli puhul silma jäi, oli fakt et, uuringutest oli välja jäetud kõik diabeedihaiged, st uuriti "terveid" (aga mingil määral ülekaalulisi) inimesi. Kui ei leitud suuri erinevusi high-GI ja Low-GI reziimil olnud katsealuste vahel, siis on ju selge see, et nende inimeste pankreas ei ole veel põntsu saanud ja suudab veel selle eksessiivse süsivesikulaadungiga korrektselt toime tulla. Oleks uuringusse kaasatud diabeetikud, oleks tulemus vähe teine olnud. Igal juhul olen ma täiesti veendunud, et pikema aja vältel kõrge GI'ga toiduaineid süües ei jää tervisehädad ja ülekaalulisus mitte tulemata. Teine huvitav väide, mida praegu loen...on see saturated fats' ja kõrge GI'ga toiduainete koos-tarbimise kohta. Prantsusmaal väga populaarse Montignaci-süsteemi (pm GI-süsteem) ühek alustalaks on just see, et kui vahetevahel tuleb ette kõrge GI'ga toidukordi, kui lubad endale näiteks valgest jahust pastat või riisi, siis sellel toidukorral ei söö juurde loomseid rasvu. St sul on valida kahe toidukorra vahel: proto-lipiidiline (kuhu võib lisada madala GI'ga köögivilju) või puhtalt süsivesikuline (kõrge GI, aga küllastunud rasvast vaba). Loen edasi...
 3. kodujuust dieedi ajal

  Siin ei ole ka sellist kohupiima, nagu Eestis enamjaolt kohupiima all mõistetakse (need neljakandilised pakid, "kõva" kohupiim, see kõige tavalisem). Siin on pigem selline kohupiimapasta-laadne vedelapoolsem toode. Päris-kodujuustu (nö cottage cheese'i) on aga tõesti raske leida.. Sellele pretendeerivad ollused ei anna kodujuustu-mõõtu välja. Danone'l peaks olema "Cottage Cheese", aga pole õnnestunud seda isegi suurte marketite poelettidel näha. Belgias on see küll olemas.
 4. -1kg nädalas...ja seda rasva arvelt?

  Tahaksin küsida, kas rasva tarbimise vajadus ei sõltu sellest, kui palju treenitakse? Kas tavainimese päevane rasva-kogus võiks jääda samasse vahemikku? Mulle tundub ka see 1-1.5g normaalne. Enda peal vaadates vähemalt...
 5. Enese lihtlabane "täis-joomine" lihtsalt joomise pärast on üks asi, st. täiesti mõttetu. Küll aga on minu arvates aeg-ajalt klaas head veini või miks mitte ka klaas õlut täiesti omal kohal. Elus on tähtis tasakaal, vaimse tervise ja ka füüsilise heaolu tagavad meile toitumise ja füüsilise tegevuse kõrval ka muud toimingud, millest me rõõmu tunneme. Kui kellegi jaoks on selleks naudinguks hea veini maitsmine või ka soojal suvepäeval üks jääkülm õlu, usun ma pigem, et see teeb head ja hoiab kõik "üleaval korrusel" korras. Niipalju kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid naudingu-allikaid. Nende naudingutega on aga teadupärast nii, et inimlooma kõige raskemaks õppetunniks paljude asjade puhul on mõõdukus
 6. kodujuust dieedi ajal

  Siin on miskit kodujuustu-laadset asja küll...aga see ei ole päris see, mis Eesti oma.
 7. Jap, thanks! Kogu see http://www.whfoods.org/foodstoc.php sait on jube hea minu meelest. Peab siis tursamaksaõli ostma, nendeks päeviks kui kalalisi ei söö. Tundub, et juba 1 tl peaks päevase vajaduse täitma.
 8. Ma see nädal lähen vaatan oma bio-poest või apteegist, mis kalaõlide valik neil on. FitDay's on imelik see, et suitsulõhes näitab 0% D-vitamiini...Lõhe peaks seda ometigi sisaldama...?..Suitsulõhet söön muidu pea iga päev, heeringat harvem (siin ei ole kahjuks eriti hea heeringavalik..).
 9. Raporteerin üle kuu aja taaskord. Kaal 64.0. Enesetunne on hea:) Trenni teen endiselt niipalju kui võimalik ja toitumise kohta loen ja uurin koguaeg juurde. Kuradima huvitav on ikka! Nädalavahetuse võtsin vabaks, reedeseks trenniks oli BodyJam+BodyPump. Homme vaatab, millise trenni teeb. Tänaseks on juba koos sellised numbrid, õhtusööki aga pole veel söönud : 1,376kcal 68.0g rasva 43% 96.9g süsikaid 26% 102.9g valku 31% Õhtusöögiks tuleb vast midagi köögiviljadest. FitDays andmeid kokku lüües olen mõelnud, et kas pikema aja vältel jääb mul puudu mõnest vitamiinist....näiteks D-st. Kas igapäevane vähene päikese käes olemine on piisav D-vitamiini saamiseks, või peaks hakkama lisandina võtma...? Ma hea meelega hoiaksin end lisanditest eemale, ja kindlustaksin selle, et saan kõik vajaliku naturaalse toiduga. On's see aga võimalik?
 10. kodujuust dieedi ajal

  Farmi shampinjoni-oma on üle prahi Ajasite kodujuustu-isu mulle peale, siit ma aga ei saa seda kuskilt...
 11. Lühidalt: meil nii laialt levinud glükoosi-fruktoosi siirupi näol ongi tegemist HFCS'ga?...Õudne mõelda, mida lapsed endale sisse söövad ... Eriti jälk on see, mis reklaame lubatakse USA's näidata (Corn Refiners Association, my ass): http://www.youtube.com/watch?v=EEbRxTOyGf0&NR=1 http://www.youtube.com/watch?v=KVsgXPt564Q...feature=related http://www.youtube.com/watch?v=7BJJGzbN3fg...feature=related Õnneks on ka vastu-kajalisi videoid:
 12. Eakas inimene jõusaali!

  See, et eakad inimesed saalis ei käi, on vist küll Eestit iseloomustav nähtus.. Muude maadega mul võrdlusmomenti pole, aga Prantsusmaal on ikka päris palju eakaid spordiklubis. Eriti on meeles üks härra (ma pakuks talle 70 aasta kanti, kuid võib vabalt rohkem olla), kes on vist küll iga kord saalis kui ma seal olen. Käib julgelt nii masinatel müttamas, kui ka BodyCombatis ja Balance's. Samuti on palju naisi, kes vesiaeroobikast ka kaugemale näevad ja end masinatel vormis hoiavad. See on vist siin kultuuriruumis aga nii sees....Enamik "vanureid" näevad ikka väga bro'd välja:)
 13. spordisaal+paksud???

  Eriti heaks motivaatoriks võiks olla just see, et kui tal kaalulangetumine õnnestub (ning kui väga tahta ja selle kallal tööd teha, siis miks ei peaks?), siis ei jää kohe kindlasti ka positiivsed kommentaarid ja positiivne tähelepanu tulemata. Algklassides narrimine on tavaline nähtus, been there done that, põhikoolis asi jätkub kindlasti, aga just praegu on see hetk end kätte võtta! Mana oma sõbrannale silme ette pilt temast näiteks aasta, või isegi paari kuu pärast. Kui toitumist muuta ja mingil määral hakata end liigutama, tulevad ka tulemused ja need ei jää mitte märkamata. Ma kujutan ette, kui hea ja uhke tunne võib su sõbrannal olla pärast endale öeldes: "Ma sain sellega hakkama!". Teistele ei ole tal tarvis midagi tõestada, aga ülekaal võib olla päris häiriv faktor eriti selles vanuses ning just ise-enese pärast tuleks sellega siiski tegelema hakata. Spordisaali ehk tõesti ei olegi kohe tarvis joosta, kuid kui võimalust, siis oleks siiski soovitatav. Eelkõige käiakse seal siiski isiklikel eesmärkidel, pole seal kellelgi aega ja tahtmist teiste inimeste välimust arvustada. Kui siis ehk jääb silm peale neile, kelle vorm on väga hea ja kuhuni ise kunagi jõuda tahaks - see lisab ka motivatsiooni. Kui spordisaali ta sinuga veel ei nõustu tulema, siis hakake kasvõi koos jalutamas käima, või siis näiteks squashi mängimas (seal olete ainult kahekesi ja pole kellelgi kommenteerida). Edu sõbrannale ja ka sulle teda toetamast!
 14. Üks küsimus: kas Eestis müüdavates (ja ka Eestis toodetud) toitudes on kasutatud HFCS'it? Ise ei ole pakenditel seda märganud (võib-olla seepärast, et ei ole juhtunud ostma selliseid kahtlaseid tooteid), või ehk on sellel teine nimi?). Küll on väga levinud "glükoosi-fruktoosi"-siirup (mis tundub Euroopas olevat HFCS'i teine nimi, samuti nagu "isoglükoos"...) Üritasin leida adekvaatset informatsiooni selle kohta, kuidas HFCS'i kasutamine Euroopas on reglementeeritud...Arvasin/lootsin, et see on ehk bännitud, aga selle sissetoomist on hoopis limiteeritud. Kas HFCS'i kasutades ei peaks olema siiski pakendil märgitud selle õige nimi? Samuti see, et tegu on tootega, mille valmistamisel on arvatavasti kasutatud GMO (kas siis maisi näol või selle tootmisel kasutatavate ensüümide kujul). Kas Eestis väga paljudes toiduainetes kasutusel olev glükoosi-fruktoosisiirup ongi isuglükoos, ehk siis high fructose corn syrup?
 15. Nii. Üle pika aja. Olin Eestis just 3 nädalat ja trennist eemal ning söömine oli tavapärasest veidi erinev ja korrapäratum. Kaalu imekombel juurde ei tulnud, samas peegelpilt oli kuu aega tagasi meeldivam kui hetkel. See on see kuu aega ilma trennita olemist. Sama kaalu juures võib enesetunne ja peegelpilt olla ikka hoopis teine. Kaal praegu 66.8. Homme taas trenni:)
×