Jump to content

Romeo83

Kasutajad
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About Romeo83

 • Rank
  Algaja
 • Birthday 05/20/1983
 1. Väljaspool meditsiinilisi protseduure, on kaks asja mida saad ise proovida ja mis võivad aidata: *Enne söömist võta anti-histamiine (apteegist enamus allergiavastaseid ravimeid) ja mõne aja möödudes proovi süüa ja vaata kas ikka on halb *Pane tuppa õhuniisutaja
 2. See oleks nagu complete opposite sellele, mis ülalpool mainitud. Korraga nii cardio/jõud kui ka ilma puhkuseta ülakeha 6 päeva jutti. 5 minutit mõtlesin ja mina teeksin jõutrenni kas maadluspäeva hommikul või vahetult pärast maadlust ning mitte-maadluspäevadel käiksin jooksmas või vastavalt enesetundele lihtsalt puhkaks.
 3. Kuskilt oleks nagu meelde jäänud, et cardiot ja jõu/massitreeningut kokku panna ei sobi. Selle põhimõtte järgi oleks 30 min jooksu ja siis jõuharjutused otsa ntx halb combo.
 4. Siis oleks 6 päeva nädalas jutti ülakehatrenn ? Arvestades kui vajalik puhkus on arenguks, siis see ei tundu väga hea idee olevat. Ma ei oska midagi paremat soovitada, aga see peaks üks halvematest valikutest olema. Keegi füsioloogia ekspert võiks kommenteerida, millised trennid vajavad puhkepäeva, milliseid trenne tohib kokku panna, milliseid mitte jne.
 5. Ma ei ole siiamaani vastust saanud küsimusele, mis mind huvitas. Milliste põhimõtete järgi pidev treenimine on kõige säästvam ja jätkusuutlikum ? Kui te eksamil kirjutaksite vastuseks "lol, ära treeni pidevalt, mine parem bodypumpi", siis professor paneks teile 0 punkti ja tulevikus enam tere ei ütleks. Ma austan teie kogemustepagasit, aga metafoorilise võrdlusena tundub, et enamus oskab relva päästikut vajutada, kuid ei tea eriti midagi püssirohu koostisest ja reaktsioonidest erinevates tingimustes. Mis viib mu tõdemuseni, et ma olen ekslikult oma küsimuse püstitanud vales foorumis valedele inimestele ning peaksin seda tegema kusagil mujal, näiteks ülikooli füsioloogia õppejõuga vesteldes. Peace out, ärge pikka viha pidage.
 6. Kui aus olla, ma ei ole kunagi üheski bodypump trennis käinud, aga niipalju kui ma sellest kuulnud olen, siis saab seal trennis terve keha vatti ? Ma kardan, et terve keha igapäevane koormamine ei lõpe hästi. Teistmoodi lähenemine e. iga päev ainult kindel lihasrühm peaks olema oluliselt jätkusuutlikum.
 7. Teoorias näeb plaan praegu välja selline: 1.päev - jõusaal natuke aeroobset kangiga õlatõsted - trapezius sirgete kätega kangi ette rinna kõrgusele tõstmine - deltoideus pars clavicularis kummargil sirge käe tõstmine kõrvale (trenazhööril) - deltoideus pars acromialis/spinalis 2.päev - aeroobne tegevus väljaspool jõusaali 3.päev - jõusaal natuke aeroobset kangiga jõutõmme - erector spinae kangiga biitseps - biceps brachii 4.päev - aeroobne tegevus väljaspool jõusaali 5.päev - jõusaal natuke aeroobset kangiga lamades rinnalt surumine - pectoralis major prantsuse surumine trenazhööril - triceps brachii 6.päev - aeroobne tegevus väljaspool jõusaali 7.päev - jõusaal natuke aeroobset täiskükk kangiga - quadriceps femoris, glutaeus maximus, biceps femoris säär trenazhööril - gastrocnemius Ma lõikasin jõusaali osa nii väikeseks kui võimalik, samas enam-vähem kõik suuremad lihased peaksid korra nädalas midagi saama. Isegi ainult 2 harjutusega päevas, tundub kava kokkuvõttes üsna tõsine pingutus. Any ideas ? Teine küsimus, millisel põhimõttel tuleks jõusaali harjutusi teha, et arendada keha vastupidavust koormusele/kiirendada taastumisvõimet füüsilisest pingutusest ? 3x6 ? 4x10 ? 5x20 ?
 8. Ma saan aru, et tavaline lähenemine oleks teha 2x nädalas trenni ja siis 3x nädalas ja siis 4x nädalas, sest enamusel seostub sõna trenn enda ribadeks rabelemisega ning sellisel juhul on loomulikult kehal pikka taastumisperioodi vaja. Küsimus on, et kui teha 7x nädalas, alustades väga kergetest trennidest ning aja jooksul trennikoormust tõstes, siis milliseid põhimõtteid peaks jälgima ? Kas aeroobne trenn (n. jalgratas, pulss ei lähe üle 130) nõuab taastumiseks rohkem kui 24h ? Milline trenn jõusaalis nõuab pikemat taastumisaega, kas harjutused 4x20 väga kergelt või 3x6 raskelt ? Rõhk on hetkel just igapäevase trenni jätkusuutlikkuses. Te olete kõik targad poisid, öelge julgelt mis veel pähe tuleb.
 9. Sõna jõusaal on pealkirjas tegelikult natuke eksitav, selles mõttes et jõusaali välised trennid ei ole välistatud. Täpsem oleks, "7 trenni nädalas, mitte treenitud inimesena, kuidas vältida ülekoormust ?"
 10. Mul on plaan see mänguline ala aeroobse töö sildi all kavasse lülitada.
 11. Toitumine on paigas. Iga päev jõusaali tahan sellepärast, et on vaja vaheldust ja füüsilist liigutamist muidu üksluisesse päeva. Mul on minevikus olnud kogemusi ülekoormusega. Üks eesmärk oleks kindlasti seda vältida. Milliste põhimõtete järgi tuleks treenida, et keha püsiks jätkusuutlik sellisele koormusele ? Milline võiks kava välja näha, et ei tekiks ülekoormust ? Kehakaal võiks jääda samaks või kuigipalju tõusta (lihasmassi arvel).
 12. Fitshopi e-mail aadress abi@fitshop.ee ei võta kirju vastu sest "postkast on täis". Tellimus nr. 4765, palun kinnitage.
 13. Tartu jõusaalid

  Kolin varsti Tartusse ja uurin vaikselt maad kus trenni tegema hakata. Millised on Tartu suurimad/paremad jõusaalid ? Asukoht ja hind ei ole oluline.
 14. Kritiseerige mu toitumist

  Suured tänud. Ülalpool on mul mainimata, aga ma võtan 3x päevas söögi kõrvale 1 kapsli Eiselt-i Omega 3-e. Kas peaks rohkem/vähem kvaliteetseid rasvu taga ajama ?
 15. Kritiseerige mu toitumist

  Ma olen toitumise teema koha pealt suht võhik. Hea meelega kuulaks nõuandeid mida muuta.
×