Jump to content

matroxx

Kasutajad
 • Content count

  901
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by matroxx

 1. Jõusaal ja taastumine

  Tere! Üle pikka aja alustasin treeninguid jälle jõusaalis. Siiani treeninud omakeha raskusega jne. Probleemiks enne ning ka nüüd on jällegi see,et peale pisut raskemat treeningut on närvisüsteem kurnatud,silmad kipitavad,kergelt tunnetatav erutatuse tunne ning tõsised uinumis raskused. Keha nagu ei suudaks lõdvestuda.Isegi aastaid seinal tiksunud kell muutus ühtäkki nüüd jälle kuuldavad ja iga pisemgi krõbin jne on muutunud häirivaks. Seda siis alati peale raskemat saalipäeva. Erinevalt varasemate treeningutega piirdun nüüd ainult 1-2 raskema baasharjutusega ning jätan vahele taastavaid päevi. Toidulisanditest tarbin praegu ainult magneesiumi,c-vitamiini ning omega 3. Paar kuud tagasi sai ka perearsti juures koormustest tehtud ning näitajad olid korras,lisaks erinevad vereproovi näidud jne.Hommikul mõõtes on pulss 48-53 lööki minutis. Kas tegemist võib olla lihtsalt nö kehaliste iseärasustega või tähendab see äkki mingit tõsisemat tervise probeemi? Kas keegi oskab mind kuidagi aidata või nõu anda?
 2. Jõusaal ja taastumine

  Väga võimalik ja ilmselt teengi üle.Teen mõned korrektuurid ja vaatan kuidas keha sellele reageerib.
 3. Jõusaal ja taastumine

  Seega mõistlik oleks vist harjutuste hulka veelgi vähendada? Näiteks korraga ainult 1 baasharjutus.Võibolla pole 5x5 süsteemis lähenemine ka kõige õigem.Nuputamist jagub...
 4. Jõusaal ja taastumine

  Keha rasksuega teenides võin teha alati suutlikuseni ja anda viimast,kui selleks peaks vajadus olema.Sellised probleeme nagu peale saali pole esinenud.
 5. Jõusaal ja taastumine

  Raskeks loen trenne kus sees baasharjutused.Õigupoolest preguseni neid olengi teinud ja 2-3x nädalas.Näiteks esmaspäev rinnalevõtt+kükk.Mõlemaid 5x5 nig püramiidina,raskused kasvavad.Pealne neid neid kerelihastele jne. Jõusaali väliselt teen tunde järgi ka calisthenicsit ja enesetunne on olnud hea.Lihas tundub puhanuna ja vaim värske.Järgmine päev lõdvestav sörk+kerged venitused.
 6. Jõusaal ja taastumine

  Treeninud olen nii hommikul 10 paikku,kui ka õhtul nii 6-7 aeg.Olulist erinevust sooritus ega ka taastumis võimes pole täheldanud.
 7. Jõusaal ja taastumine

  Keskmiselt magan 8-9 tundi ööpäevas. Toitumist grammi täpsusega ei jälgi,kuid arvan,et öö-päevane kaloraaz on vajadustele vastavalt kaetud.Suurendanud olen just valgu ja rasvade tarbimist.Süsivesikud peamiselt tervaviljadest,puuviljadest jne. Ma ei väidagi,et praeguse(2-3) korda nädalas treenides oleks kindlasti närvisüsteem kurnatud,kuid kirjeldatud treeningjärgsed nähud millelegi siiski viitavad.Loomulikult on teatud väsimus peale koormust normaalne nähtus,kuid liigne ja püsiv erutatus,adrenaliini laks,kuumutav keha,kipitavd silmid ning uinumisraskused ei ole minu arvates ka päris normaalsed.
 8. Jõusaal ja taastumine

  Jh ootangi pigem arvamusi,loomulikult püüan ka ise lugeda ja end harida.
 9. Kuidas hüpata koheselt kaugemale

  Video siiski eelkõige neile kes tegelevadki Parkouriga jne.Videos näidatud lihtsalt kuidas võimalik kaugemale hüppata,ning mis abivahendit võiks kasutada,et tehnilist poolt paremini tunnetada.
 10. Kuidas võita vastassoo tähelepanu?

  Veel rohkem kahju on sellest,et väga paljudel inimestel ongi selline primitiivne suhtumine teistesse ning tehakse lõplike järeldusi mõne üksiku näitepõhjal. Must ja valge maailmapilt on enamasti omane ainult murdeealistele,vähe küpsemas eas võiks asju pisut teistmoodi tajuma hakata.
 11. Human flag ehk inimlipp

  KUi tahad lipu teha siis treeni seda lipu tehes! Üleval oli isegi üks video,seal kenasti olemas kuidas treenida.
 12. Human flag ehk inimlipp

  Kas lipu hoidmine kestis kauem kui ainult pildistamise hetkeks vajalik oli ?
 13. Human flag ehk inimlipp

  Kasuta varbseina seal.Kui suudad tasakaalu hoida siis kätega lipu asendis olles viska mõlemad jalad üles sirgeks.Sealt hakkad vaikselt(kõverdatud põlvedega)Jalgu alla tooma.Nii mõlemale kehapoolele. Kui suutlikus paraneb siis proovi sellises asendis keha juba hoida,näiteks 5-10 sekundit.Sealt edasi juba sirgete jalgade paralleelini laskmine ning hiljem hoidmine. Väga oluline on käte asend.Esialgu kindlasti fikseeritult ning jälgi,et hoidmises kasutad mõlema käe abi.Alumise käega toetad keha,ülemisega tõmbad/fikseerid.Jälgi,et ei tekiks rotatsiooni.
 14. sprint+jõutreeningud

  Tervist! Olen tegelenud mitu aastat sprindiga(kiirjooks)ning hiljuti otsustasin jõubaasi suurendamiseks ning tulemuste parandamiseks hakkata treenima lisaks ka jõusaalis.Peamisteks harjutusteks olen välja valinud kükki,väljaasted kangiga ning rinnalevõttu.Kindlasti oleksin tahtnud kavasse sisse tuua jõutõmbed kuid alaselja probleemide tõttu pole see praegu võimalik. Peamiseks probleemseks kohaks on kujunenud kükk.Ühestküljest tehnilise keerukuse tõttu,teiseks treeningmeetod ise ning kokkuvõttes sellest kõigest taastumine.Olen proovinud kõige levinumat 3x5,4x5 varjanti kuid tunnen,et sääraselt kannatab tehnika väga tugevalt ning viimased kordused vajuvad läbi.Üheks probleemi põhjuseks võib olla kükkipuuri puudumine ning seetõttu tekib vaimselt teatud tõrge,ehk siis ei julge 100% pingutust sooritusse panna,kartusega kangialla jääda.Saalis on olemas Smithi puur kuid eelistan rohkem vabade raskustega treeninguid. Mõelnud olen ka püramiid varjandi peale kuid ei ole veel mingisugust plaani koostanud.3x5 varjandis suudan minna kuni 95-100kg raskusteni,sealt edasi kannatab juba tehnika väga tugevalt.Hetkel treenin saalis üks kord nädalas.Sellene lisanduvad erialased sprindi treeningud ning keharaskusega jõutreeningud. Nüüd soovikski pisut nõu ning abi kuidas võiks edasi toimida ning millele rõhku panna?Ma ei soovigi,et keegi mulle midagi puust ette ja punaseks teeb vaid rohkem ideid ning kaasamõtlemist.
 15. sprint+jõutreeningud

  Nja seda olen näinud enda trenniski kuidas kang ennast kahelepoole maha laadib.Üsna valimatult loopis neid kettaid ning kang ise hüppas mitte liiga kaugelt kõrvalseisja näo juures mööda.
 16. sprint+jõutreeningud

  Siiamaani olen ka ära suutnud tabada selle kas suudan konkreetse raskusega oma seeriad lõpetada või mitte.Harva on aga ette tulnud ootamatu blokk ning siis on tegemist olnud üsna palju,et kangiga üles tulla... VÕimaluse korral kasutan alati julgestaja abi ning nendel kordadel ongi olnud treening palju kvaliteetsem. Tahaks tagasi tulla aga seeriate ja korduste juurde.Näiteks 3x5,4x5 süsteemis kus raskused võimalikud maxi lähedal,jooksen üsna kiirelt kokku.Kuskil 3-4 nädalaga olen paigalseisus.Isenesest rohkem ülikoormavaid trenne jalgadele pole ning taastumiseks peaks aega olema piisavalt.
 17. sprint+jõutreeningud

  Viimane varjant võib olla isegi mõeldav.
 18. sprint+jõutreeningud

  Kahjuks pole ka vastavat põrandat kuhu kangil kukkuda lasta.
 19. Paksumaksuga haigekassat päästma

  Kahjuks ei saanud te üldse aru mida ma kirjutasin.Olge hea ja lugege uuesti. Oh jah,paneb ohkama...Inimene jätkuvalt LOEB minu teksti nii kuidas ise tahab ja vastab sellele siis järjekordselt endale sobivas võtmes.
 20. Paksumaksuga haigekassat päästma

  Ärge nüüd äärmusesse laskugege.Mina ei ole KÕIKIDELE teie postitustele miinuseid pannud ja ei pane ka.Sama ka kõikide teiste kasutajate postituste suhtes. Miks end kohe hirmsasti kaitsma asute kui keegi pole rünnanudki.Kui midagi postitada siis võiks arvestada,et sellele võidakse ka reageerida.Kui te seda ei taha siis soovitan parem mitte postitada. Tõsisemad haigused mille suhtes on inimesel kahtlused ei pruugi olla muudmoodi avastatavad kui ainult arstipoole pöördudes.Mina seda nö uksetaguste ummistamiseks ei loe vaid tegemist on täitsa normaalse käitumisega. See,et mõni on laisk,rumal või mugav jookseb esimese nohuga kohe arstipoole näitab lihtsalt hoolimatust endasuhtes.Kui on aga tõsine mure siis tuleb minna...
 21. Paksumaksuga haigekassat päästma

  Kas keegi on üldse väitnud,et tervet inimest on vaja ravida või,et paljud haigused pole ennetatavad? Mismoodi peaks üldse mõistma teiepoolt öeldud lauset.Hetkel jätab see mulje,et tervena,mis peaks kliendil endal juba varem teada olema pole mõttet arsti poole pöörduda.Seejuures lisaks ka teadmine,et paljud haigused pole ennetatavad. Mina loen siit välja lihtsalt pisut negatiivse mõttelaadi. Need miinused või plussid mida lisada saab näitavad lihtsalt kas inimesed jagavad arvamust,hoiakuid jne.Sellepärast ei tasu nüüd küll ennast häirida lasta... See,et ma teie öeldule miinuse panin ei ole küll mingi meditsiiniliste teadmiste näitajaks.Nähkem enda öeldus ja selle sobilikuses,teemakohasuses ka midagi muud kui ainult faktilist poolt.
 22. Paksumaksuga haigekassat päästma

  Seepärast tulebki kahtluse korral arstipoole pöörduda,et selgeks teha mis viga ja kas tegemist on ravitava või ravimatu haigusega.Igaüks ei tunne ega tunneta enda keha nii hästi,et võiks julgelt öelda,et tervis on OK.
 23. Paksumaksuga haigekassat päästma

  Jagan arvamust,et võiks kuid mis veel tähtsam on see,et seejuures tekiks ka teadvustatud arusaamine enda ülekaalulisusest ning sellest tulenevalt negatiivsetest tagajärgedest.Vastasel juhul tekitab see lihtsalt vimma ning kasutegurit pole.Raha küll laekuks aga kuhu see kaob,tont seda teab.Alla kukkunud koptereid kuskilt Rootsist võiks ju ikka juurde muretseda
 24. Soovin nõu sülearvuti valikul

  Probleem sellise eelarve juures on see,et võimsamad on üldise kvaliteedi poolest viletsad.Ehk siis kirie videokaart ja protsessor kuid üldine kvaliteet halb ning asi kipub ära lagunema.Jahutus omadused ja muu ei ole piisavalt korralikult ja kvaliteetsed. Seega soovitan pigem tagasihoidlikuma näitudega läpakas võtta millel core i3-corei5 prose.Vaata lenovo,msi,asuse poole.HP toodang on õnnemäng.AInult kallimad on korralikumad.
 25. Vend Vähk Kreatiinid väga soodsa hinnaga!

  Õnnesoovid ka minupoolt!
×