Jump to content
Arnold

Smolovi Kükieksperiment...

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Tõlkinud Janar Rückenberg

Olen alati mõelnud, et lähenemistes oma treeningutele olen olnud vapper ja innovatiivne. Olen proovinud ja katsetanud mitmeid erinevaid süsteeme, kaasa arvatud HIT-i, Dinosauruse treeningut, traditsioonilist kulturismitreeningstiili, viimati lõpetasin just „Power to the People“ ja „The Russian Kettlebell Challenge“ treeningsüstemid. Olles erinevaid intensiivseid metoodikaid proovinud, ei kartnud proovida ka seda KÜKI SPETSIALISEERUMISE SÜSTEEMI. Olin Smolovi Kükiprogrammi kohta erinevatest foorumitest lugenud, kõik kes sellest räägivad, te...

Hakkasin artiklile pilti otsima ja avastasin, teema kohta on netis tohutult arutatud Vaata siit !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olgu öeldud, et originaal Smolovi programm on 11 nädalat. Pärast esimest 4 nädalat on „mingi“ kohandumisfaas, 2 nädalat, mis tõlkija jaoks ausalt öeldes pisut arusaamatuks jäi. Tegemist oli seal kükkidega kastil jne. mingi kerge vastupanuga, kiirelt ja plahvatuslikult. Ütlen otse välja – tundus suhteliselt mõttetu „asi“ seal vahepeal, vähemalt minu jaoks. Seetõttu olgugi see Antud programm minu modifitseering originaal Smolovi Programmist, mis on 2 nädalat lühem. Ja usun, et sellega ei kaota te midagi. Niisiis jääb ära see vahepealne 2 nädalane „kummaline“ faas ning liigume kohe Intensiivsuse Faasi juurde. Tsitaadi lõpp.

See mõttetu kastil kükk on westside kava üks nurgakive ja üks põhjus miks jõutõstmise proffide kükirekordid on ületanud 500 kg piiri, heast asjast jätsid ennast ilma. Maksimaalselt saab lihaskiude aktiviseerida kasutades max raskusi või tõstes submaksimaalseid raskusi max kiirusega. Küki tehnika paraneb samuti selle mõttetu kastil kükiga.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Dragondoor is good stuff.

Ja nüüd mõtelge KUI erinev on see, mida kulturistidele soovitatakse. 6-day split. Oh please.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti ei tasuks unustada ka seda kui palju erinevaid lihaseid tuleb kulturistil ühe mikrotsükli jooksul läbi töötada ja palju jõutõstjal. Muidugi ma ei üritagi väita, et see kõikide puhul nii on, aga minu arusaamade kohaselt ongi jõutõstjatel valida küki, surumiste (nii õlg kui rind) ja jõutõmbe vahel (laias laastus) ja siis tehakse juurde mõni seeria veel abistavaid harjutusi. On selge, et sellise vähese harjutuste hulga juures on 5 või 6 päevane splitt liiast. Harjutuste ring treeningul ja lihaste hulk, millele kulturistil tuleb tähelepanu pöörata on ikka tunduvalt mahukam kui tõstjal/jõutõstjal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga äkki saab keegi sele 11 nädalase kava ka nagu eestikeelses vormis siia ülese panna või minu mailile saata sdmartin16@hot.ee oleks ülimalt tänulik.

või sis vähemalt sele osa mis siit välja jäi:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nu sai se tehtud läbi häda aga üks küsimus iki miline se kasti kükk välja näeb.

ja se ka et need hüpped mis ta seal lõpus teeb un ju iki ilma kangita.

ja trennipäevi un iki 4.

ma mõten seles lülitus faasis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nu sai se tehtud läbi häda aga üks küsimus iki miline se kasti kükk välja näeb.

ja se ka et need hüpped mis ta seal lõpus teeb un ju iki ilma kangita.

ja trennipäevi un iki 4.

ma mõten seles lülitus faasis.

uki nuki, iki kiki, köki möki.

Õpi kirjutama - järgmine laks on postituse kustutamine koos mingi keeluga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loomulikult Oskar, tegemist on erinevate spordialadega, aga ka kulturist saab (eriti massitsükli ajal) kasu sellest, et tema baasharjutuste maksimumid tõusevad.

Samuti on siin palju mõtlemisainet tavaharjutajale - kas ma tahan kulturisti välimust, jõutõstja jõudu või hoopis mingit nende omavahelist suhet-kombinatsiooni või hoopis muud - vastavalt sellele, pean kombineerima meetodeid.

See kükikava on heaks näiteks KUI erinev võib olla mingi lähenemine teistest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
uki nuki, iki kiki, köki möki.

Õpi kirjutama - järgmine laks on postituse kustutamine koos mingi keeluga.

palun vabandust :P

enam ma siis nii ei kirjuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×