Jump to content
joker

TEGIJATE TREENING - Kaido Leesmann - surumine

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Seekordne Tegija, kelle treeningu vaatluse alla võtame ei ole küll võistelnud kulturistina, aga spordiala, millega ta tegeleb, pakub kindlasti huvi paljudele külastajatele. Nimelt see inimene on Kaido Leesmann, kellele kuulub ametlik Eesti rekord lamades surumises.

Täna on Kaidol ees raske rinnatreening kuhu lisaks teeme ka nn abistavaid harjutusi, mis aitavad kaasa parema tulemuse saavutamiseks. Tutvume surujate treeningu spetsiifikaga ja harjutuste valiku ja sooritustega.

Siia on siis teretulnud kõik postitused artikli - "Tegijate Treening: Kaido Leesmann - surumine" kohta.

Kui on küsida lisaküsimusi või midagi jäi arusaamatuks, siis küsi siin Kaidolt siin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna ma kulturist ei ole, siis pakub seekordne tegijate treening mulle tavalisest rohkem huvi. Tänud põneva treeningu eest.

Küsimused:

Kui tihti sa aastas umbes kavu vahetad? Täienevad need kavad pidevalt või mingil hetkel algab ring otsast? Mis nende kavade juures siis põhiliselt muutub? Kas hetkel on käsil rinnalt surumise periood või ongi rind läbivalt su prioriteet?

Mis eesmärki täidab pakk surumise juures?

Kas surumise seeriate juures on alati 4-5 minutit puhkust või ainult suuremate raskuste puhul?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Indeed. Huvitav lugemine.

(pole küll Kaido Leesmann, aga siiski):

Vägivaldur: pakuga treenitakse harjutuse mingit spetsiifilist faasi. Kui rääkida "harrastajatest", kes "niisama" oma rinnaltsurumise numbrit kasvatada üritavad, siis pakk on suurepärane abivahend, et platoodest üle saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Tekkisid ka mõned küsimused:

Kas on mingi konkreetne põhjus, et sooritad harjutusi triitsepsile plokil, selle asemel et, kasutada prantsuse surumist, rööbaspuudel surumist vms?

Kas kükki ja jõutõmmet treenides teed analoogselt surumisega kükki alusele ja tõmmet aluselt kombineerides erinevaid raskusi erinevate aluse kõrgustega?

Kas sa kabet ka veel mängid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu subjektiivse arvamuse kohaselt on selline surumine suht mõttetu..

Särgid selga, pakud alla... huvitav kuna tuleb sisse veel hüdraulika appi et saaks mitu tonni suruda.

See teeb ju inimese suht abituks...

Lisaks sellele veel üksi trenni teha ei saagi... kogu aeg tuleb teistest sõltuda.

Mulle meeldib kui ma ka üksi olen võimeline trenni tegema... nagu Dennis James ütles... et kui ma ei saa üksi hakkama siis milleks mulle üldse need abivahendid.

NO see on minu subjektiivne arvamus....

minu pärast suruge abivahenditega kuidas tahes ja kui palju.

(pange kasvõi vedrud ja pumbad särgi sisse ja kasvõi kasutage laekraana abi.)

Ikkagi on ilusam vaadata kui mõni suurem kulturist võtab kangi ja teeb sellega pikema seeria.

Aga küsimus Kaidole:

Kui suure raskusega jõuad teha 10-se seeria ilma et kasutaksid ühtegi abivahendit (särk, rihmad, sidemed ja mis iganes muu kraam) ja ilma sillata (selg täiesti lamedalt pingil)??? 150kg tuleb ikka 10-ne seeria ära?

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin foorumi käijatele peaks olema ammu selge, et ilu on vaataja silmades :lol:

Need on kulturism, jõutõstmine ja klassikaline tõstmine on kolm erinevat spordiala.

Muude spordialade harrastajatele VÕI lihtsalt trenniarmastajatele peaks kõigi kolme treeningmeetodid olema erinevad tööriistad, mida kõiki kasutada parema tulemuse saamiseks. Kui palju kasutada üht ja kui palju teist, see sõltub juba konkreetsetest eesmärkidest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui jutt läheb selle juurde, mis on ilusam, siis klassikaline tõstmine lööb üle nii kulturismi kui ka jõutõstmise.

http://video.google.com/videoplay?docid=54...dimas&hl=en

Suudlevad mehed pole ilusad... aga seda jällegi minu vaatenurgast.

Siin foorumi käijatele peaks olema ammu selge, et ilu on vaataja silmades :lol:

Need on kulturism, jõutõstmine ja klassikaline tõstmine on kolm erinevat spordiala.

Muude spordialade harrastajatele VÕI lihtsalt trenniarmastajatele peaks kõigi kolme treeningmeetodid olema erinevad tööriistad, mida kõiki kasutada parema tulemuse saamiseks. Kui palju kasutada üht ja kui palju teist, see sõltub juba konkreetsetest eesmärkidest.

seda küll erinevad spordialad... aga ma mõtlen seda et kui on juba niipalju abivahendeid ja abistajaid vaja et ei saa enam üksi hakkama ja "sportlase" osa harjutuse juures muutub juba liiga väikeseks siis kaotab asi MINUARVATES mõtte.

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TANKile

Nagu mina aru saan, siis kasutab Kaido Leesmann neid abivahendeid just selleks, et ilma abivahenditeta surumist parandada. Treeningmeetod lihtsalt. 250 kg on ta surunud ilma särgi ja pakkudeta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No vastava spordiala sportlane teeb sellist trenni, mis lubab temal olla võimalikult edukas selle spordiala kriteeriumite järgi. Asja mõttekuse-efektiivsuse määrab siinjuures just tulemus antud spordialal.

Kõrvaltvaatajal on loomulikult õigus öelda, mis tema arvab... täpselt samamoodi nagu paljude meelest on motosport mõttetu ja teiste meelest jälle kulturism ja nii edasi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

arvan ka, et igasugused abivahendid rikuvad spordi ilu...pean silmas just jõutõstmist kus iga ala jaoks on oma trikoo, särk.ei tule ette ühtegi olümpiaala kus abivahenditel oleks soorituse tulemusele nii suur mõju...kipub kanduma rohkem tehnikaspordi valdkonda.lisaks veel see, et kükkimise ja surumise juures on võistlejal ümber 4-5 inimest kes aitavad tal kangi pukkidelt tõsta või sinna panna....tekib olukord kus alaga võõras inimene ei saagi enam aru kes on sportalne...lisaks veel tohutult kehakaale ja mingisugused wilksi punktid...tekib olukord kus väga raske on asjast aru saada....mis omakorda mõjub kõvasti ala populaarsusele.

võtame näiteks 100m jooksu...võisteljad tulevad joonele...käib pauk...ja 10 seki pärast saab isegi väike laps aru kes on 1,2 ja kolmas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No vastava spordiala sportlane teeb sellist trenni, mis lubab temal olla võimalikult edukas selle spordiala kriteeriumite järgi. Asja mõttekuse-efektiivsuse määrab siinjuures just tulemus antud spordialal.

Kõrvaltvaatajal on loomulikult õigus öelda, mis tema arvab... täpselt samamoodi nagu paljude meelest on motosport mõttetu ja teiste meelest jälle kulturism ja nii edasi...

nojah... see surumine hakkabki juba lähenema motospordile...

seal ei saa ka üksi peaaegu mitte midagi ära teha ilma support team-ita

TANKile

Nagu mina aru saan, siis kasutab Kaido Leesmann neid abivahendeid just selleks, et ilma abivahenditeta surumist parandada. Treeningmeetod lihtsalt. 250 kg on ta surunud ilma särgi ja pakkudeta.

no aga ikkagi särgi ja rihmaga.... nali veel selles et ise ei saaks omal jõul seda särki isegi selga

aga kui palju täiesti puhtalt... kardan et ta võib 150kg kangiga seeriate tegemises kulturistidele alla jääda...

Samas pole ilus öelda et kulturistid on nõrgad...

samahästi võiks suvaline kraana või tõstuki juht hakata jõutõstjaid mõnitama et te olete nõrgad... mina tõstan ikka tonne.

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
arvan ka, et igasugused abivahendid rikuvad spordi ilu...pean silmas just jõutõstmist kus iga ala jaoks on oma trikoo, särk.ei tule ette ühtegi olümpiaala kus abivahenditel oleks soorituse tulemusele nii suur mõju...kipub kanduma rohkem tehnikaspordi valdkonda.lisaks veel see, et kükkimise ja surumise juures on võistlejal ümber 4-5 inimest kes aitavad tal kangi pukkidelt tõsta või sinna panna....tekib olukord kus alaga võõras inimene ei saagi enam aru kes on sportalne...lisaks veel tohutult kehakaale ja mingisugused wilksi punktid...tekib olukord kus väga raske on asjast aru saada....mis omakorda mõjub kõvasti ala populaarsusele.

võtame näiteks 100m jooksu...võisteljad tulevad joonele...käib pauk...ja 10 seki pärast saab isegi väike laps aru kes on 1,2 ja kolmas.

väga hea post ... suunurgad üleval lugasin .... ja kui aus olla siis täitsa õige jutt ju ka ....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere kõigile!

Vabandan, et pole saanud vastata olin Eestist ära.Vastan mõned silma jäänud küsimused:

1.Tank arvas, et suht mõtetu on särke ja pakke kasutada...

Kui sa teed võistlussporti, siis on see hädavajalik. Mingist hetkest on vajalik ka abistajate tiim. Tihti laheneb see sellega, et tehakse trenni ringis(kõik aitavad kõiki)... Aga ilma selleta ei saa...

10-se seeria teen 170kg-ga ilma särkide ja pakkudeta. Suured mehed ei teegi eriti silda.

2.Umbisik küsis miks ma prantsuse surumist või rööbaspuid ei tee.

Rind saab raskel rinnapäeval väga suure koormuse. Küünarnukid ei kannata välja prantslast ja rööbaspuid.

Kui on mingi kergem tsükkel, siis teen ka neid. Aga mitte võistluseelsel perioodil.

Kükki ja tõmmet treenin ka nii (kastidelt ja trikoodega), aga vähem intensiivsemalt (teen aastas võib-olla 2tsüklit)

Kabet mängin ikka edasi.

3.Palju on mu max. ilma abivahenditeta.

Viimase sellise tsükli tegin 2002 ja tulemus on 215kg (kaal 103kg.).

Kui võistlusi on tihedalt, siis ei jõu neid ilma särgita tsükleid teha, kuigi tahaks.

See aasta lõpp võtan asja kätte.

Loodan, et sellest oli natuke abi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
arvan ka, et igasugused abivahendid rikuvad spordi ilu...pean silmas just jõutõstmist kus iga ala jaoks on oma trikoo, särk.ei tule ette ühtegi olümpiaala kus abivahenditel oleks soorituse tulemusele nii suur mõju...kipub kanduma rohkem tehnikaspordi valdkonda.lisaks veel see, et kükkimise ja surumise juures on võistlejal ümber 4-5 inimest kes aitavad tal kangi pukkidelt tõsta või sinna panna....tekib olukord kus alaga võõras inimene ei saagi enam aru kes on sportalne...lisaks veel tohutult kehakaale ja mingisugused wilksi punktid...tekib olukord kus väga raske on asjast aru saada....mis omakorda mõjub kõvasti ala populaarsusele.

võtame näiteks 100m jooksu...võisteljad tulevad joonele...käib pauk...ja 10 seki pärast saab isegi väike laps aru kes on 1,2 ja kolmas.

Sprindis kasutatakse vägagi mõjusaid abivahendeid. Miks on naelikutega jooksmine "ausam" kui särgiga surumine? Teivashüppes on abivahendid tohutult arenenud, vanaaegsete bambus- või metallteivastega ei hüppaks keegi üle kuue meetri, kas see on ebaaus? Ei Kanter ega Tammert heidaks üle 70m ilma spetsiaalsete jalatsiteta. Jne jne...

Edit: Kaalukategooriatega ja wilksiga on selline asi, et see laiendab ala kandepinda. Väiksematel meestel poleks muidu üldse selle spordiga asja.

Muudetud kasutaja UmbIsik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sprindis kasutatakse vägagi mõjusaid abivahendeid. Miks on naelikutega jooksmine "ausam" kui särgiga surumine? Teivashüppes on abivahendid tohutult arenenud, vanaaegsete bambus- või metallteivastega ei hüppaks keegi üle kuue meetri, kas see on ebaaus? Ei Kanter ega Tammert heidaks üle 70m ilma spetsiaalsete jalatsiteta. Jne jne...

Edit: Kaalukategooriatega ja wilksiga on selline asi, et see laiendab ala kandepinda. Väiksematel meestel poleks muidu üldse selle spordiga asja.

Naelikud siiski on väga lihtsad abivahendid....kuna paljajalu enam ammu ei joosta siis on need ainult jalatsid millele on naelad alla pandud....kuigi kindlasti ka nende puhul on kõrgtehnoloogiat kasutatud...kuid ükski sportlane ei kurda, et kaotas tänu kehvematele naelikutele või tegi maailmarekordi tänu uutele jalatsitele.Samuti ka teivaste puhul...need on kõigile võrdselt kättesaadavad....Bubka tegi maailmarekordi 1994 aastal mis püsib tänaseni....arvan, et selle ajaga on kindlasti teivaid edasi arendatud kuid tulemusi määrab siiki miski muu! Jõutõstmises on kindlasti mõnedki maailmarekordid sündinud tänu abivahendite edasiarendusele.

Mina kaotaksin jõutõstmisest kõik abivahendid...sportlane peaks ala suutma sooritada algusest lõpuni ise....kaalukategooriaid võiks olla max 2...-85 ja +85...see muudaks ala palju lihtsamalt jälgitavamaks ja huvitavamaks...ja viiks seda ala ka kindlasti edasi.

Ka kettaheites ei ole kaalukategooriaid sellepärast väiksemad mehed jooksevadki maratoni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no 10x170kg on päris hea.... arvasin algul et vähem...

Samas minu teada on meil siin eestis siiski üks kulturist/fitnessist kes surub rohkem.

NB. ma ei taha siin näidata üles lugupidamatust Kaido suhtes... sport on sport... ja hea et meil on eestis ka maalilma tasemel tegijaid ka sellel alal.... lihstalt selline on minu vaade särkidele jms. abivahenditele.

mingi aeg olin ka ise harjunud treenima ainult treeningpartneriga.... aga paraku ei sobinud alati ajad jne. seega läks vahel raskeks. aga noh... nüüd olen ka võimeline üksi täiesti hakkama saama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke üldist:

Kõigepealt jõutõstmises on paika pandud kindlad reeglid (mida tohib, mida mitte). Vastavalt sellele ma ka treenin ja sean üles oma treeninguid. Kui oleks reeglites kirjas, et teha ilma varustuseta, siis küll ma nii ka oleks teinud. Kui oleks siht suruda ilma varustuseta, siis oleks see nelja aasta tagune rekord ammu üle tehtud ja kordused ka kindlasti suuremad. Paraku on meie ala suund teine. Surutakse max.-i.

Ja just selle peale võisteldaksegi.

Lause, et kulturistid on nõrgad on jokeri poolt lisatud. Palusin ka seda muuta enne artikli avaldamist, sest see tundus solvamisena...

Igal alal on oma spetsiifika. Öelda mis on õige või mis ei ole - seda ei saa teha. Iga ala on lihtsalt eraldi spordiala ja seal on oma taotlused. Võib kulturist öelda mitu asja, mis teda jõutõstmise juures häirib ja vastupidi.

Vastused Vägivaldurile:

1.Kava ma muudan 3-4xaastas (vastavalt tsüklitele)

2.Tavaliselt kavad täienevad (on palju harjutusi, mida ma muudan, midagi toon juurde). On harjutusi, mida ma jätan välja, kuna vigastuse oht on suureneb(eriti enne võistlusi).

3.Hetkel on mul rinnatreening prioriteet. Samas treenin kogu aeg kõiki lihasgruppe (kui on tulemas kolmevõistlus, siis teen tsükleid ka kükis ja tõmbes).

4.Pakk treenib neid faase mida läheb sportlasel vaja särgiga surumisel.

Loodan, et ma ei solvanud kedagi.

5.Pausid on 4-5 ainult särgiga surumisel ja suurtel raskustel. Muidu kusagil 2 min.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naelikud siiski on väga lihtsad abivahendid....kuna paljajalu enam ammu ei joosta siis on need ainult jalatsid millele on naelad alla pandud....kuigi kindlasti ka nende puhul on kõrgtehnoloogiat kasutatud...kuid ükski sportlane ei kurda, et kaotas tänu kehvematele naelikutele või tegi maailmarekordi tänu uutele jalatsitele.Samuti ka teivaste puhul...need on kõigile võrdselt kättesaadavad....Bubka tegi maailmarekordi 1994 aastal mis püsib tänaseni....arvan, et selle ajaga on kindlasti teivaid edasi arendatud kuid tulemusi määrab siiki miski muu! Jõutõstmises on kindlasti mõnedki maailmarekordid sündinud tänu abivahendite edasiarendusele.

Mina kaotaksin jõutõstmisest kõik abivahendid...sportlane peaks ala suutma sooritada algusest lõpuni ise....kaalukategooriaid võiks olla max 2...-85 ja +85...see muudaks ala palju lihtsamalt jälgitavamaks ja huvitavamaks...ja viiks seda ala ka kindlasti edasi.

Ka kettaheites ei ole kaalukategooriaid sellepärast väiksemad mehed jooksevadki maratoni.

Olen tegelikult paljuski sinuga nõus. Just selles mõttes, et nt sprindis abivahendite kasutamine ei vähenda ala atraktiivsust vaatajale. Olgu need vahendid siis naelikud, stardipakud või mis iganes.

Natuke siiski vaidlen ka.

Sprindis on raske kindlaks teha kui palju mingis kindlas jooksus mõjutasid naelikud kui palju sportlane ise midagi valesti tegi. Selge on see, et maailmarekordid paraneksid ajapikku ka paljajalu joostes, aga millisesse sekundisse-kümnendikku need rekordid oleksid tänapäevaks jõudnud on juba raske öelda. Nii kiiresti igatahes ei joostaks kui praegu.

Minu teada ei ole teivaste tootmises Bubka aegadest saadik mingit erilist revolutsiooni tehtud. Põhjapanev uuendus oli ikkagi fiibri kasutuselevõtt 60-tel. Tõenäoliselt oleks Bubka teinud hulga rekordeid ka siis, kui oleks jäädud metallteivaste juurde. Aga siin võib küll täiesti julgelt öelda, et siis need rekordid ei oleks nii kõrgel.

Kettaheitega on üldse niisugune lugu, et selleks vajalikud füüsilised eeldused on väga spetsiifilised. Ja selle ala kandepind ongi väga väike(seda võrreldes ka nt kuulitõukega, kus on samuti suured mehed). Tippmeestest kaks-kolm julgevad mõelda võidule. Ja harrastajate hulk on ka väike. Kui palju sa tead tervisesportlasi, kes käiksid staadionil ketast heitmas? Aga jah, lõppude lõpuks on olemas ka niisugused asjad nagu traditsioonid ja oleks tõesti veider kettaheites paljudele kategooriatele medalite jagamist vaadata.

Sinu soovitus kaalukategooriate osas võibki tuua kaasa võistlejate arvu vähenemise. Ütlen ausalt, mina ei saa aru kuidas see jõutõstmise populaarsemaks muudaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

noooo üksi tehes on raske seda viimast võtta ..... talvel sain käiia kaaslasega ja siis oli mega hea ... viimane seerai tuli ikka nii et lõppes negatiiviga .... tähtis on see siis rinnalt surumise ja kukla tagant kangiga õla treenimisel .... kaaslaselst palju kasu ....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütlus, et abivahendid sportis rikuvad spordi ilu on ikka väga suhteline. Arvan isiklikult, et kõik on kinni ikka mõtlemises. Kujutage endale ette situatsiooni kus, te olete oma tavalise tänavasõidu Ford Focusega ralli stardis ja teie kõrval stardib Marko Märtin Ford Focusega millesse on investeeritud tavaliselt miljoneid. Mis te arvate mis juhtub. Ütlen ette ära, mitte kui midagi ei juhtu. Või kui, siis ainult see, et teie ja teie sõbrad peaksid seda ebaausaks. Kuid publikul oleks jumala po..... . Täpselt sama "ebaausat" sporti oleme näinud ka mõnel olümpial, kus mõni paljasjalgne jooksja üritab konkureerida ülejäänud naelikuid kasutavate sportlastega. Ja kas me nuriseme? Ei nurise.

Sama loogikat kasutades küsiksin siis nii, kas jõutõstjatele läheb korda, et mõni saalis käia surub 150kiloga 10 kordust. Ei lähe, sest selle selli rekord jääb tavaliselt 180 ja 200 kilo vahele. Uskuge mind see ei ole jõutõstjate silmis eriti suur saavutus. Kui siis ainult poisikeste silmis. Kuid kui me vaatame asja teise külje pealt, siis võib olla on selle sama 10 korduse suruja eesmärk hoopiski kulturismiga seotud ja sel juhul ei mõtle me temast enam kui mõtetust surujast vaid kui hea füüsilisega kulturistist.

Lõpetuseks ütles sama mida siin Kaido juba mainis meie varustus kasutamine on seotud reeglitega. Ja kui sulle need reeglid ei peaks meeldima, siis on sul ju alati võimalus korralda Kapa Kohila maailmameistrivõistlused 10 korduse surujatele NB! ILMA SÄRKITETA.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütlus, et abivahendid sportis rikuvad spordi ilu on ikka väga suhteline. Arvan isiklikult, et kõik on kinni ikka mõtlemises. Kujutage endale ette situatsiooni kus, te olete oma tavalise tänavasõidu Ford Focusega ralli stardis ja teie kõrval stardib Marko Märtin Ford Focusega millesse on investeeritud tavaliselt miljoneid. Mis te arvate mis juhtub. Ütlen ette ära, mitte kui midagi ei juhtu. Või kui, siis ainult see, et teie ja teie sõbrad peaksid seda ebaausaks. Kuid publikul oleks jumala po..... . Täpselt sama "ebaausat" sporti oleme näinud ka mõnel olümpial, kus mõni paljasjalgne jooksja üritab konkureerida ülejäänud naelikuid kasutavate sportlastega. Ja kas me nuriseme? Ei nurise.

Sama loogikat kasutades küsiksin siis nii, kas jõutõstjatele läheb korda, et mõni saalis käia surub 150kiloga 10 kordust. Ei lähe, sest selle selli rekord jääb tavaliselt 180 ja 200 kilo vahele. Uskuge mind see ei ole jõutõstjate silmis eriti suur saavutus. Kui siis ainult poisikeste silmis. Kuid kui me vaatame asja teise külje pealt, siis võib olla on selle sama 10 korduse suruja eesmärk hoopiski kulturismiga seotud ja sel juhul ei mõtle me temast enam kui mõtetust surujast vaid kui hea füüsilisega kulturistist.

Lõpetuseks ütles sama mida siin Kaido juba mainis meie varustus kasutamine on seotud reeglitega. Ja kui sulle need reeglid ei peaks meeldima, siis on sul ju alati võimalus korralda Kapa Kohila maailmameistrivõistlused 10 korduse surujatele NB! ILMA SÄRKITETA.

Pooldan seda arvamust ! kirjutasid täpselt seda, mida ma mõtlesin ! Võistlustel ei küsi keegi, kes treenis kõige rohkem. Seal loeb ainult tulemus. - Nagu on Timo Majuri öelnud. Ei loe, kes teeb trennis 10-12 kordust ja siis sellega uhkeldab. Loeb ikka võistlustulemus. Kuigi jah, kui ei ole selle ala võistleja, siis muidugi on surumissärgid ei tasu ära.

Muudetud kasutaja scorpion666 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×