Jump to content
joker

Vihjeid „Tõsiseks“ Massikogumiseks!!!

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Kui me räägime massikogumisest või massiperioodil olemisest, siis esimene pilt, mis sellega seostub  või esimene, mis massikogumist kõige paremini iseloomustab, on pilt 153 kg – st offseasonil olevast  Ronnie Colemanist.

Tõlkijalt: jõutreeninguga tekitame kujundlikult väljendudes lihastesse nagu augu või tühimiku, mis tuleb hiljem (pärast treeningut) taastumisperioodil toiduga täita. Siin ongi esimene AGA, kes ütleb, kui palju on täpselt seda materjali (toitu) vaja, et tühimik täis saaks. Veelgi enam, teame ju, et ainult augutäitest e...

Laske oma arvamusel kajada, jagage oma kogemusi!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt see, mida ise õigeks pean. Süüa, süüa, süüa.. Talvel ma tegin päris mitu perioodi nii, et kõht oli terve päev "punnis". 7 kuuga võtsin juurde 15 kg. Seoses suvega läks pisut küll maha, aga 11kg jäi. Ja ma ei ütleks, et rasvaprotsent väga suur oleks. Kõhulihased on näha.

Muudetud kasutaja zwen poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind häiris see koht kus osadel sunniti tuleviku mõtted kulturismis maha suruda. Pole lihtsalt mõttet. Natuke hämmastas mind.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mind häiris see koht kus osadel sunniti tuleviku mõtted kulturismis maha suruda. Pole lihtsalt mõttet. Natuke hämmastas mind.

Ma usun, et artikli autor mõtles selle all seda, et kõigist ei saa kulturisti, mitte seda, et ei tasu treenida saavutamaks ilusat, treenitud reljeefset keha, kui sul puuduvad head geenid !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuid kas iga kulturist on siis suurte geenetiliste eeldustega? Ma julgen selles kahelda. Ma aravn, et nii mõnegi kulturisti edu on tulenenud tema järjekindlusest ja tahtejõust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No paraku on ikka nii, et kõik vähegi tasemel ja läbilöögivõimelisemad tüübid on ikka suurte geneetiliste eeldustega. Ja loomulikult on selge, et isegi neil sellidel ei tule tulemus ilma suure töötahteta. Aga õige kaiv, täpselt nii ma mõtlesin - asjaarmastaja tasemel loomulikult peaks iga mees korraliku vormis keha poole püüdlema, see võikski iga mehe mõtteviis olla. Pidasin rohkem silmas seda, et kui olete ikkagi aeglase ainevahetusega ja kergelt korpulentsusele kalduv, siis ei peaks VÕISTLUSKULTURISM teie primaarne väljund olema. Suure tõenäosusega ei saadaks teid seal kunagi suur edu. Veel enam kui mees on näiteks veel kahe vahel, et kumba teha, kas spetsialiseeruda jõutõstmisele (oletame, et jõunäitajad on päris head) või spetsialiseeruda kulturismile. Et milleks näha põrguvaeva dieetidega ja noppida kulturismivõistlustelt eelviimaseid viimaseid kohti, lihtsalt seal kohal käia, kui võib-olla võtate kaalus NAATUKENE juurde, teie rasvaprotsent on tavaline või pisut suurem ja te olete edukas hoopis rammumeeste või jõutõstmise võistlustel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et seda sorti suur massikogumine saab toimuda siis kui on plaan teha paariaastane paus võistlusspordis. Mina olen teinud ühte ja teist pidi ja leian, et kui on plaan väikese vahega ehk poole aasta pärast uuesti võistelda, siis ei ole küll mõtet "põrsaks" süüa, selle lootusega, et nädala ajaga 10 kilo lihaseid kasvab - paljud kulturistid just nii teevadki peale võistlusi, esialgu ei juhtu hullu, kuid vaadake peeglisse kuu aja pärast, pilt on teine ja ainus mida juurde olete saanud on rasv. Kui tuli ka lihaseid, siis enamus oskab need vale dieediga ära kaotada. Minu arvamus ja järgiproovitud kogemus on see, et üle 7% kehakaau hooajaväliselt juurde ei võta, siis saab teha ka mitte raske dieedi, kaotamata oluliselt lihasmassi. (Minu arvates Janar teebki selle vea, et kaalub hooajaväliselt 110kg ja võistlustel 80 - 83kg, ma ei näe mingit mõtet sellisel asjal, ise tegin sama asja kui võistluskaal oli 87 ja hooajaväliselt kaalusin 106kg, reaalsus oli see, kui tahatsin võistlusvormi jõuda võtsin maha uuesti 87 kg peale, arvasin et järgmine aasta teen ikka nii ja võtsin sama moodi juurde, tulemus oli täpselt sama, peale seda kui hakkasin tihedamalt võistlema ja ei lasknud enam kehakaalu nii üles, võistlesin vahepeal ka 93kg, selleks ei olnud vaja süüa 106kg vaid 97 ja sealt mõni kilo maha. Nii palju kui erinevaid inimesi, niipalju ka erinevaid arvamusi, see eelnev jutt oli see mida ise 13 aasta jooksul olen kogenud, kokku olen teinud 50 võistlust. Aga eks proovige ja leidke enesele sobivam variant, põhivahe selgub dieedil (106kg hommikusöök 10 munavalget ja suurt ei muud midagi, et vormi jõuda, 94kg söön kausi putru, jogurtit ja puuvilju juurde 3 muna kodujuustu jne. enesetunne on oluliselt parem, samas luban ka nn. massiperioodil päevi kus söön mida tahan ja enesetunne pole kehvem).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

väige haige lugeda ikkagi et 2-3 tunni pärast peale sööki juba hakkab organism lihaseid energiaks lagundama.. ja et isegi öösel ei saa magada rahulikult ilma et organism lihaseid lagundaks. jutu järgi tuleb välja et kulturistid on väga nõrgad ja vajavad lihasekasvatamiseks kohe kindlasti enne magamaminekut kaseiini ja värki . usun et tegelikkuses ei ole lihaste lagundamine energiaks üldse nii dramaatiliselt kiire kui kirjanduses väidetakse.. seda artiklit EI SAA ometi tõsiselt võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siit artiklist see kahjuks järeldub jah, et nii kui kaks tundi ei söö siis oled lihastest ilma. Ma olen ka aastaid tagasi praktiseerinud öist söömist, seda mitte nälja pärast (mulle jääbki arusaamatuks see, kuidas öösel kõht tühjaks läheb, mina söön päeval 7 korda ja ei saa aru et öösel nälg peaks peale tulema, see saab juhtuda siis kui päeval söömisega ei tegeleta), vaid spetsiaalselt tõusin üles ja sõin, mitte kellaga, aga jõin enne magama minekut rohkem, et öösel wc käia. Peab tunnistama, et ega aru küll ei saanud et seeläbi rohkem kasvanud oleks. Kuid igal juhul on kõik seesugused artiklid tertulnud, elavadavad vähemalt siinset foorumielu. Peaasi noored ärge kohe kõiki proovima hakake, lugege, kaaluge ja võtke ensele sobivat tundvad artiklid ja järgige neid. Oodake ära ka vanemate tegijate kommentaarid. Vahest on lihtsalt kellegil kasulik nii kirjutada. Ja 80 gr. kaseiini on ka minuarust palju, jooge 40 ja õli juurde imendub veel aeglasemini ja küll need lihased ka kasvavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see kui sa põrsaks end sööd , see ei tähenda et oled kohe hull lihamägi. kui süüa tasakaalustatult ning mitte ülesüüa areneb lihas sama hästi , kui aga süüa põrsaks ütleme et võibolla 1-2 kg puhast lihast võib rohkem tulla kogu selle söömise tulemusena(võrreldes tasak. söömisega) aga sellele lisandub jubedalt rasva- mida ei ole kellelgi vaja ning vale dieediga (rasvapõletusperioodil) võib see 1-2 kg enam lihast väga kergelt koos rasvaga kaduma minna nii et järeldus: sööge pigem tasakaalustatult ning mitte ületada palju oma päevast kaloraashi (nt vajad päevas 3000 kcal siis sööd natukene üle 3000 mitte 4500 kcal). point on et lihas areneb samasuguse kiirusega - peaasi et sa piisavalt valku päevas saad ja väga oma kaloaashi ei ületa

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma peaksin massikogumise aeg nii paksuks ajama, nagu seal pildipeal yks ,siis ma kyll kulturismiga ei taha enam tegeleda!!!

Aga keegi polegi käskinud ennast nii paksuks ajada, tee nii palju kui vaja ja ära lase rasvaprotsenti väga kõrgeks võib osutuda raskeks seda maha saada uuesti.(minu arvamus) :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeninglaagris öeldi, et kõige ideaalsem rasva% peaks olema kvaliteetse lihsamassi kasvatamine 10%. Uuringud on näidanud kui on palju üle selle või alla, siis on ka lihsamassi kasvatamine raskendatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×