Jump to content
Janika Aavamägi

Küki, suru, tõmba: II osa

Recommended Posts

Tagasi artikli juurde

post-18819-1300100111_thumb.jpg

Küki, suru, tõmba…I osa

…ehk võit ajas, jõus ja massis.

Autor: Janar Rückenberg

Käesolevas kirjutises kavatsen lõplikult selgitada, miks ikkagi korrutatakse, et baasharjutused on kõige tähtsamad, kõige alus ja jõusaalis peaks keskenduma just neile. Tõsi on, baasharjutused on kõige alus ja tegelikult peaks 99% jõusaali harrastajatest, aga ka sportlastest keskenduma ainult baasharjutustele.

Kuidas siis kükki, surumist ja tõmbeid konkreetsemalt klassifitseerida?

Vertikaalsed surumised. Siia kategooriasse kuuluvad kõik need harjutused, kus raskust surutakse (tõstetakse) kehatüve suhtes ülespoole. Raskuse ülessurumine toimub kas mööda sagitaal – või frontaaltasapinda. Näiteks surumine seistes kangiga või hantlite tõstmine seistes kõrvale.

Horisontaalsed surumised. Siia gruppi kuuluvad harjutused, kus raskust surutake mööda horisontaaltasapinda keha suhtes eemale või surutakse ennast tugipinnast eemale. Näiteks kätekõverdused ja lamades surumise kõikvõimalikud variatsioonid.

Vertikaalsed tõmbed. Siia kuuluvad need tõmbed, kui te tõmbate midagi vertikaalselt ülevalt alla või tõmbate ennast üles. Kõikvõimalikud lõuatõmmete variatsioonid, ülevalt allatõmbed plokil (erinevad variatsioonid).

Horisontaalsed tõmbed. Need on tõmbed, mida me teeme keha suhtes mööda horisontaaltasapinda. Siia kuuluvad kõikvõimalikud sõudmised ja tõmbed ettekallutades

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mainiks ka ära, et kui keegi soovib rohkemale infole ligi pääseda, siis paljudel neist on isiklikud saidid: lihtsalt trüki nimi google-isse ja leiad kohe üles.

Jason Ferruggial on minu arust väga hea sait, pidevalt lisab ka sinna artikleid: http://jasonferruggia.com/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleksin ma kohe algusest peale sellist nõu võtnud kuulda ning näiteks Rippetoe kava järgi treeninud, oleksin ma praegu oma arengus palju kaugemal. Oh neid biitsepsile ja triitsepsile raisatud trenne kui ma oleksin võinud kükkida....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa võid 3 erinevat biitsepsi tõstet teha, 3 erinevat kõhulihaste harjutust teha, aga kui sul on ülejäänud kava paigast ära, s.t. surumised, tõmbed ja kükk, siis ei aita midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×