Jump to content
Arnold

Jõutõstmisest...

Recommended Posts

Tagasi artikli juurde

Mis vahe on kulturismil ja jõutõstmisel, sellest saab ilmselt ka päris algaja jõusaali külastaja aru. Igaks juhuks kordan siis ikka üle...jõutõstjad treenivad selleks, et suurendada oma kolme võistlustõste (kükk, surumine ja jõutõmme) rekordeid. Kulturistid treenivad keha ilu ja harmoonia arendamise ning täiustamise eesmärkidel.

Tänase kirjutise eesmärgiks oleks see, et anda algajale ülevaade, millised on peamised jõutõstmise suunitlusega treeningjaotused, mitu päeva nädalas võiks jõutõstja treenida, kuidas on treeningud üles ehitatud, milliseid harjutusi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kumb on kasulikum nädala jaotus ja miks?

T V T V T V T

või

T T V T T V V

T = trenn

V = vaba

Et kas kaks vaba päeva järjest annab mingi eelise ja tasub ära see et tuleb 2x 2 trennipäeva järjest?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kumb on kasulikum nädala jaotus ja miks?

T V T V T V T

või

T T V T T V V

T = trenn

V = vaba

Et kas kaks vaba päeva järjest annab mingi eelise ja tasub ära see et tuleb 2x 2 trennipäeva järjest?

oleneb treening kavast

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oma jõutõstmistreeningul kasutan sellist süsteemi TTVTTVV. Esimene ja teine päev on rakse surmine ja kükk. Neljas ja viies päev on kiiruslik ja kerge (jõutõmme, ja surumine). Nädalavahetusse olen lisanud ka ühe aeroobse treeningu kestvusega minimaalselt 30 min. Olen katsetanud erinevaid variante ja sellise päevade jaotusega taastun esmaspäevaks ilusti ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oma jõutõstmistreeningul kasutan sellist süsteemi TTVTTVV. Esimene ja teine päev on rakse surmine ja kükk. Neljas ja viies päev on kiiruslik ja kerge (jõutõmme, ja surumine). Nädalavahetusse olen lisanud ka ühe aeroobse treeningu kestvusega minimaalselt 30 min. Olen katsetanud erinevaid variante ja sellise päevade jaotusega taastun esmaspäevaks ilusti ära.

Miks just 2 rasket trenni kõrvuti, mitte raske kerge vaba raske kerge vaba vaba?

oleneb treening kavast

Kuda ta siis oleneb? Näited? Põhjendused?

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks just 2 rasket trenni kõrvuti, mitte raske kerge vaba raske kerge vaba vaba?

Kuda ta siis oleneb? Näited? Põhjendused?

Näiteks, kui su treeningkava on jaotatud nii, et esimesel päeval sa teed rinda ja teisel päeval teed selga, siis võib juhtuda, et sa tunned, et rinnapäeval saab koormust alaselg ja kohe järgmine päev jõutõmmet teha on raske. Sel juhul sobib imo paremini T V T V T V T. Siis on rinna- ja seljapäeval 1 vaba päev vahel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Näiteks, kui su treeningkava on jaotatud nii, et esimesel päeval sa teed rinda ja teisel päeval teed selga, siis võib juhtuda, et sa tunned, et rinnapäeval saab koormust alaselg ja kohe järgmine päev jõutõmmet teha on raske. Sel juhul sobib imo paremini T V T V T V T. Siis on rinna- ja seljapäeval 1 vaba päev vahel.

Kuigi ma ei kujuta ette kuidas võib rinna päev selga koormata... ütleme et koormab aga siis võib ju olla näiteks kerge rinna päev enne jõutõmmet.

Samas 2 trennipäeva läheb igal juhul kõrvuti. Ja miks ikkagi mitte enne raske ja siis kerge?

Aga kõige rohkem tahan teada miks enamasti on 2 vaba päeva järjest, kas see annab mingi lisa eelise taastumisele nädala lõikes?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuigi ma ei kujuta ette kuidas võib rinna päev selga koormata... ütleme et koormab aga siis võib ju olla näiteks kerge rinna päev enne jõutõmmet.

Samas 2 trennipäeva läheb igal juhul kõrvuti. Ja miks ikkagi mitte enne raske ja siis kerge?

Aga kõige rohkem tahan teada miks enamasti on 2 vaba päeva järjest, kas see annab mingi lisa eelise taastumisele nädala lõikes?

Kui teha kõik kolm tõstet nädalas läbi nii, et pingutad ka, siis tahest tahtmata väsimus kuhjub, sest olgugi, et tõsted on erinevad koormavad nad enamasti suures osas samasid lihasgruppe. 2 päevane paus tagab selle, et toimub täielik taastumine juhul kui juba kuhjunud väsimus pole liialt suur. Samuti on vaimselt kergem suuremat raskust tõsta kui oled pikemalt saanud ennast nö. laadida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui teha kõik kolm tõstet nädalas läbi nii, et pingutad ka, siis tahest tahtmata väsimus kuhjub, sest olgugi, et tõsted on erinevad koormavad nad enamasti suures osas samasid lihasgruppe. 2 päevane paus tagab selle, et toimub täielik taastumine juhul kui juba kuhjunud väsimus pole liialt suur. Samuti on vaimselt kergem suuremat raskust tõsta kui oled pikemalt saanud ennast nö. laadida.

Väga hea midagi sellist ma ootasingi. On veel arvamusi ja näiteid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellise päevade jaotuse (TTVTTVV) sain erinevate päevade katsetamise tulemusena ja minu puhul on selline kava kõige parem ka taastumise koha pealt. Igatahes tunnen et kaks vaba päeva nädala lõpus aitavad mul välja puhata järgmiseks nädalaks pluss veel aeroobne ühel vabal päeval. Samas see mis sobib mulle, ei pruugi jällegi teistele sobida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×