Jump to content
Eldest

Hüppe kõrguse suurendamine

Recommended Posts

Niisiis, päike paistab ja õues on soe, hea aeg jälle jooksmas hakata käima jõusaalivabadel päevadel, kuid see aasta mõtlesin mingi huvitava ülesande ka endale püstitada jõusaali kõrvalt, nimelt suurendada oma hüppe vertikaali nii palju, et korvpallis oleks võimalik pealt panna, või vähemalt korvi serva puudutada. Ma ei käi korvpallis ning painduvus on ka kehv, seega suht nullist alustamine. Hetkel hüppan täpselt nii kõrgele, et sõrmeotsdega puudutan laua ära. Igatahes, on keegi treeninud ennast kõrgemale hüppamama, ehk oskate mõne lingi anda või muid nõuandeid, et millest alustada ja milliseid harjutusi teha jne.

18

182cm

65kg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niisiis, päike paistab ja õues on soe, hea aeg jälle jooksmas hakata käima jõusaalivabadel päevadel, kuid see aasta mõtlesin mingi huvitava ülesande ka endale püstitada jõusaali kõrvalt, nimelt suurendada oma hüppe vertikaali nii palju, et korvpallis oleks võimalik pealt panna, või vähemalt korvi serva puudutada. Ma ei käi korvpallis ning painduvus on ka kehv, seega suht nullist alustamine. Hetkel hüppan täpselt nii kõrgele, et sõrmeotsdega puudutan laua ära. Igatahes, on keegi treeninud ennast kõrgemale hüppamama, ehk oskate mõne lingi anda või muid nõuandeid, et millest alustada ja milliseid harjutusi teha jne.

18

182cm

65kg

Igasugused jalaharjutused nagu kükid kus sa pane rõhku just kiirusele. Klassikalise tõstmise harjutused ja nende variatsioonid peaksid ka kaasa aitama hüppevõime suurendamisele. Vaata neid siin: http://exrx.net/Lists/PowerExercises.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Möödunud sügisel hakkasin tegema hüppevõimet suurendavat kava. Sain üsna lühikese ajaga üle 10cm vertikaali juurde, pidasin ka blogi: http://forums.fitness.ee/index.php?automod...blogid=202&

Paraku läksin nii hoogu, et sain ületreeningust säärelihase põletiku. Pärast seda jätsin teema talveks katki. Plaanin nüüd kevadel asja uuesti üles võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakka reie tagaosale rohkem valu andma. Jalatrenni alusta kakspealihase treeninguga. Kuna selles lihases domineerivad kiired lihaskiud, siis on pikad seeriad vähem produktiivsed kui lühikesed. Kordustevahemik 5-8 on hea hüppevõime ja sprindikiiruse parandamiseks. Kui hakkad kakspealihasele rohkem tähelepanu pöörama, siis näed hüppevõimes lühikese ajaga drastilist muutust.

Rumeenia jõutõmme, sirgete jalgadega jõutõmme - sellised rasked harjutused on suurepärased. Masinal lamades kakspealihast treenides eelista korraga ühe jala treenimist. Kui varem ei ole seda jälginud, siis nüüd hakka rõhku panema ka seeria pikkusele. Üks kordus võiks kesta 5-6 sekundit, kus negatiivne faas kestab 3-4sek, teed all pausi, ning positiivne faas on kiire, jõuline. Tempoga võid muidugi vahelduseks mängida, peaasi et ei tõmble.

Proovi järgi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingisugune programm on hädiselt meeles "Air alert" vms

Otsi netist selle kohta infot,pidi arendama hüppevõimet :huh:

Rumalus on võtta ette mingisugune hüppeprogramm ning koheselt sellega tegelema hakata. Juba jõusaal annab hüppele piisavalt juurde, tuleks korralik baas all teha. Maksimaalne jõud on kindlasti oluline. Kui seee baas on laotud, siis alles plümeetria endale ette võtta. Vastasel juhul hakatakse põlvehädade üle kurtma. Põhipõhjus ongi selles, et inimesed on rumalad. Lähevad ilma ettevalmistuseta hüppama ning asi ei lõppe hästi.

Kogu see teema on liiga pikk, et siin lahkama hakata ning välja tuua, mis on oluline. Netis tuleks ka erinevatesse programmidesse ettevaatlikult suhtuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingisugune programm on hädiselt meeles "Air alert" vms

Otsi netist selle kohta infot,pidi arendama hüppevõimet :huh:

http://freetoflyy.blogspot.com/2009/09/ver...am-reviews.html

Air Alert

To be perfectly honest, Air Alert is not a quality program. Sorry to anyone who thinks it's great or has had success with it. It just has fundamental problems. It uses just six exercises and calls for too many repetitions. The reps increase every week for 15 weeks, so one can imagine what it is asking of the trainee by the end of the program; there are up to 600 ground contacts in one workoutThe typical plyometrics and speed training recommendation is 400 ground contacts... for an entire week!

Eesti keeles : Mõttetu pask . 600 hüpet ühe sessiooniga treenib vastupidavust , mitte plahvatuslikkust ( hüppe kiirust).

Miks seda kiidetakse ? Sest ei teata midagi hüppe treenimisest ja loogiline , et algaja areneb ükskõik mida tehes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugege läbi raamat vertical jump bible. Seal kavad ja kõik olemas. Ise kasutan, aga enne kava alustamist tegin kõva baasi alla ja just jõusaali treeninguga. Nüüd rohkem arendan plahvatuslikku jõudu. Pikkus 177 cm ja hüppan ühekäega rõngasse kinni. Vanus 15

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakkan ise ka hüpet arendama nüüd. Kavatsen lihtsate harjutustega tegeleda. Sügavkükid 4x4 ja siis väljaasted pingi peale kang turjal. Kummagile jalale 4x5. Ja siis reie kõverdamine 4x8 võimalukult suure plahvatusega. Siis säärtele 4x8 võimalikult suure plahvatusega (istudes). Jalgade sirutamine 4x8 võimalikult suure plahvatusega, aga seda pole eriti vaja. Ja veel jalgadega surumine trenažööril. Tuli meelde, et pärast säärte tegemist teen 6 üleshüpet kasutades ainuilt sääri.

Ise 181 cm pikk, kaalu 78-79 vahepeal ja vanust 20.

Hetkel suudan nii palju hüpata: http://www.youtube.com/watch?v=d2f7vqGvdEQ

Teeksin palju spetsiifilisemat trenni kui poleks säärte luuümbrise põletikku ;)

PS! Kui ainult plahvatust teha, siis korduseid soovitan vähendada. Ja Air Alert on tõesti vastupidavus ja sellel liiga ränk tamp taga. Et seda kava teha, siis peaks juba mingi põhi all olema.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niisiis, päike paistab ja õues on soe, hea aeg jälle jooksmas hakata käima jõusaalivabadel päevadel, kuid see aasta mõtlesin mingi huvitava ülesande ka endale püstitada jõusaali kõrvalt, nimelt suurendada oma hüppe vertikaali nii palju, et korvpallis oleks võimalik pealt panna, või vähemalt korvi serva puudutada. Ma ei käi korvpallis ning painduvus on ka kehv, seega suht nullist alustamine. Hetkel hüppan täpselt nii kõrgele, et sõrmeotsdega puudutan laua ära. Igatahes, on keegi treeninud ennast kõrgemale hüppamama, ehk oskate mõne lingi anda või muid nõuandeid, et millest alustada ja milliseid harjutusi teha jne.

18

182cm

65kg

Vertical jump...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakkan ise ka hüpet arendama nüüd. Kavatsen lihtsate harjutustega tegeleda. Sügavkükid 4x4 ja siis väljaasted pingi peale kang turjal. Kummagile jalale 4x5. Ja siis reie kõverdamine 4x8 võimalukult suure plahvatusega. Siis säärtele 4x8 võimalikult suure plahvatusega (istudes). Jalgade sirutamine 4x8 võimalikult suure plahvatusega, aga seda pole eriti vaja. Ja veel jalgadega surumine trenažööril. Tuli meelde, et pärast säärte tegemist teen 6 üleshüpet kasutades ainuilt sääri.

Ise 181 cm pikk, kaalu 78-79 vahepeal ja vanust 20.

Hetkel suudan nii palju hüpata: http://www.youtube.com/watch?v=d2f7vqGvdEQ

Teeksin palju spetsiifilisemat trenni kui poleks säärte luuümbrise põletikku ;)

PS! Kui ainult plahvatust teha, siis korduseid soovitan vähendada. Ja Air Alert on tõesti vastupidavus ja sellel liiga ränk tamp taga. Et seda kava teha, siis peaks juba mingi põhi all olema.

Kindlasti lisa oma kavasse ka rinnalevõtt, rebimine ja tõukamine + erinevad variatsioonid neist. Mina paneks need harjutuste tähtsuse järjekorras esimeste hulka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

18

182cm

65kg

üle 10a tagasi oli mul põrge nii hea,et suutsin väikese palliga korvpallis pealt panna,olles ise ainult 1,73cm pikk ja kaaludes 68-70kg.Hea hüppevõime sain sellest,et jõusaalis harjutasin peamiselt klassikalist tõstmist(tõukasin 120kg) ja väljas tegin palju hüppeid,kaugust,hoota kaugust ja kolmikut,hüpped ühel jalal,paigalt hüpped erineva kõrgustega alustele,koosjalu hüpped üle tõkete jne,niiet minu soovitus on teha klassikalist tõstmist ja kergejõustikku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti lisa oma kavasse ka rinnalevõtt, rebimine ja tõukamine + erinevad variatsioonid neist. Mina paneks need harjutuste tähtsuse järjekorras esimeste hulka.

Tean, et need tähtsad, aga ei mahu kuskile kavasse ära. Mul eesmärk pole ainult hüpet suurendada. Üldist füüsilist ikka tahan ja natuke lihast ka. ;) Hetkel niigi 5x nädalas jõusaalitrenn. V-b teen ühe päeva juurde, kus treenin ainult hüpet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean, et need tähtsad, aga ei mahu kuskile kavasse ära. Mul eesmärk pole ainult hüpet suurendada. Üldist füüsilist ikka tahan ja natuke lihast ka. ;) Hetkel niigi 5x nädalas jõusaalitrenn. V-b teen ühe päeva juurde, kus treenin ainult hüpet.

Sa oled tõsine LOOM suurte trükitähtedega ,

ma teen 2 korda nädalas kükki,jõutõmmet (1 päev kiiruslik teine max) ja 3s päev hüppeid ja ikka ei taastu korralikult , aga hüpe areneb.(taastusnädalal)

http://freetoflyy.blogspot.com/ - siin lehel on kõik vajalik .(kavad,videod,info mida peab kindlasti tegema ja teadma)

5 korda nädalas - selge ültreening ma saan aru et sa ainult hüpet ei treeni , kuid selleks et hüpe areneks sa PEAD taastuma.

3-4 korda nädalas täitsa piisab. Näiteks 2 korda jalad siis rind,õlg,triipseps ja neljas päev selg,biitseps

Muudetud kasutaja martin1333 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean, et need tähtsad, aga ei mahu kuskile kavasse ära. Mul eesmärk pole ainult hüpet suurendada. Üldist füüsilist ikka tahan ja natuke lihast ka. ;) Hetkel niigi 5x nädalas jõusaalitrenn. V-b teen ühe päeva juurde, kus treenin ainult hüpet.

Nad mahuvad küll su kavasse ära ning see rinnalevõtt arendab väga hästi nii üldist füüsilist kui ka lihaskasvu (sellest tulevad head trapetsid).

Näiteks pane rinnalevõtt päevale mil sa teed jõutõmmet mis tõenäoliselt on seljapäev. Õlakehitused, juhul kui sa neid teed, võid siis välja jätta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niisiis, päike paistab ja õues on soe, hea aeg jälle jooksmas hakata käima jõusaalivabadel päevadel, kuid see aasta mõtlesin mingi huvitava ülesande ka endale püstitada jõusaali kõrvalt, nimelt suurendada oma hüppe vertikaali nii palju, et korvpallis oleks võimalik pealt panna, või vähemalt korvi serva puudutada. Ma ei käi korvpallis ning painduvus on ka kehv, seega suht nullist alustamine. Hetkel hüppan täpselt nii kõrgele, et sõrmeotsdega puudutan laua ära. Igatahes, on keegi treeninud ennast kõrgemale hüppamama, ehk oskate mõne lingi anda või muid nõuandeid, et millest alustada ja milliseid harjutusi teha jne.

18

182cm

65kg

Üks pisike link, kus on väga häid plüometrilisi harjutusi nii hüppevõime kui ka üldfüüsilise parandamisex.

http://www.sport-fitness-advisor.com/plyom...cexercises.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa oled tõsine LOOM suurte trükitähtedega ,

ma teen 2 korda nädalas kükki,jõutõmmet (1 päev kiiruslik teine max) ja 3s päev hüppeid ja ikka ei taastu korralikult , aga hüpe areneb.(taastusnädalal)

http://freetoflyy.blogspot.com/ - siin lehel on kõik vajalik .(kavad,videod,info mida peab kindlasti tegema ja teadma)

5 korda nädalas - selge ültreening ma saan aru et sa ainult hüpet ei treeni , kuid selleks et hüpe areneks sa PEAD taastuma.

3-4 korda nädalas täitsa piisab. Näiteks 2 korda jalad siis rind,õlg,triipseps ja neljas päev selg,biitseps

Taastumisega probleemi pole. Teen nii, et üks lihasgrupp saaks taastuda, samal ajal kui midagi muud treenin. Nädalavehtusel puhkan. Lisaks jõusaalile on veel muid asju, mis nõuavad füüsilist. Päevas tuleb 3-6 tundi füüsilist trenni kokku ikka. Oleneb nädalapäevast.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean, et need tähtsad, aga ei mahu kuskile kavasse ära. Mul eesmärk pole ainult hüpet suurendada. Üldist füüsilist ikka tahan ja natuke lihast ka. ;) Hetkel niigi 5x nädalas jõusaalitrenn. V-b teen ühe päeva juurde, kus treenin ainult hüpet.

Pead oma eesmärgid paika panema. Tahad olla kulturist või korvpallur? Üks hakkab teist nii kui nii pärssima. Mõlemas asjas hea ei anna olla. Heal juhul keskpärane mõlemal alal. Vaadates seda videot, siis lihast on sul korvpalluri jaoks piisavalt. Ning korvpallurite jõutreening erineb kulturistide omast märgatavalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korvpalliga ma pole enam aastaid tegelenud, nagu üldse füüsilise trenniga. Aga mille poolest siis erineb ? Kordused ainult erinevad ja kulturistidel natuke spetsiifilisem trenn. Muud midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Korvpalliga ma pole enam aastaid tegelenud, nagu üldse füüsilise trenniga. Aga mille poolest siis erineb ? Kordused ainult erinevad ja kulturistidel natuke spetsiifilisem trenn. Muud midagi.

Ma ka ei näe mingit vastuolu jõutreeningul spordi jaoks ning jõutreeningul lihaste kasvatamiseks, pigem käivad need just käsikäes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaksin midagi teemakohast ka. Väga offtopicucs kiskus ära juba. Et pärast igat trenni venitada hästi korralikult. Näiteks Kadour Ziani (vertikaalhüpe on ~150 cm) venitas ennast umbes 4 tundi päevas. Ja ütleks veel selle tüübi kohta seda, et kõik treeningud tegi oma keharaskusega.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lisaksin midagi teemakohast ka. Väga offtopicucs kiskus ära juba. Et pärast igat trenni venitada hästi korralikult. Näiteks Kadour Ziani (vertikaalhüpe on ~150 cm) venitas ennast umbes 4 tundi päevas. Ja ütleks veel selle tüübi kohta seda, et kõik treeningud tegi oma keharaskusega.

Hea luustik ja kõõlused, madal rasvaprotsent, suur valgete lihaste hulk ning ongi kadour ziani tehtud mees. 4 tundi päevas venitamist on veits liiga palju, teeb aeglasemaks. Thaks näha paljud ainult keha raskusega treenides ja 4h päevas venitades hakkavad kõrgele hüppama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×