Jump to content
joker

Kui raskejõustiklane harrastab kergejõustikku ...

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Oli käeosoleva 2009 aasta juuni keskpaik, kui minu ja mu sõprade ühisnõuna sündis mõte proovida teha läbi kümnevõistlus, kohe päris kümnevõistlus kahel järjestikkusel päeval, nii nagu asi ikka käib. Vägev võistlus pidi aset leidma selle aasta 1. - 2. augustil. Kuna olen ise kehalise kasvatuse õpetaja, siis vajaliku inventariga ja võistluspaigaga probleeme ei olnud, kuigi tõepoolest, vahendid ja võimalused polnud muidugi see „viimane sõna“. Asjad on vanad ja päevinäinud, kuid kõik alad, mis teha vaja, saab kuidagi ikka tehtud.

Võistlus kandis nime „Sõprade“ kümnevõis...

Selline mõte käis veel peast läbi, et jube kihvt, kui oleks võimalik Eesti tuntud kulturistidel (Kiivikas, Ader, Morozov jt.) kokku saada ja mõnel korralikul staadionil omavahel selline kümnevõistlus teha <_<)). See võiks päris vinge ettevõtmine olla. Tehakse ju igasuguseid ajakirjanike kümnevõistluseid jms.

post-2073-1249839482_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii huvitavat artiklit polegi ammu lugenud.

Huvitavad ettevõtmised sul Janar, ning ka kõik teised artiklid on huvitavad, kuid päris sinu kirjutatud oli ikka huvitavam lugeda.

Jätka samas vaimus <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meil sõpruskond korraldas (ja korraldab siiani) ühe-päeva-kümnevõistlust. Vist oli see aastal 2004, kui ka ise sellest osa võtsin. No midagi vahvat ei olnud, kuna teibas saavutasin sama tulemuse, mis kõrguses (170 vist) ja 1500 meetril tulin pärast 2 ringi rajalt maha. Karm kogemus 110 kg-ga selliseid asju teha <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Meil sõpruskond korraldas (ja korraldab siiani) ühe-päeva-kümnevõistlust. Vist oli see aastal 2004, kui ka ise sellest osa võtsin. No midagi vahvat ei olnud, kuna teibas saavutasin sama tulemuse, mis kõrguses (170 vist) ja 1500 meetril tulin pärast 2 ringi rajalt maha. Karm kogemus 110 kg-ga selliseid asju teha <_<

Oioi... see jooksu asi paneks küll muretsema... 110 kg või mitte...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oioi... see jooksu asi paneks küll muretsema... 110 kg või mitte...

Ok, oleks see 1500 midagi tulemuses muutnud, oleks ehk lõpuni punnitanud ... Samas oli 400 selline distants, kus täisgaasiga joostes oli juba tagakurvis õhk otsas <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok, oleks see 1500 midagi tulemuses muutnud, oleks ehk lõpuni punnitanud ... Samas oli 400 selline distants, kus täisgaasiga joostes oli juba tagakurvis õhk otsas <_<

Noh, 400 lihtsalt on kord selline distants, et vist ka maailma tippudel on sama tunne;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oioi... see jooksu asi paneks küll muretsema... 110 kg või mitte...

Käisin Politseikooli katsetel, seal 1500m samuti vaja joosta. Ise andsin samuti oma 105kg kehakaalu juures enne lõppu alla, kui nägin, et niikuinii enam punktikohale ei tule.

Kolm 500m ringi, murul - samal ajal sadas padukat.

Peab tunnistama, et veidi mark on olla suur ja tugev aga joosta ei jõua. Nüüd olen ikka väljas sörkimas käima hakanud. Praeguse seisuga isegi jookseks punktikohale juba ära. Kuid niisama jõusaalist ilma eelneva jooksukogemusteta rajale minna oli ikka päris karm.

Enamik teisi kandidaate muidugi keskkoolist tulnud ja jooksudega vähemalt osaliselt harjunud. Või siis sõjaväepoisid, kes samuti vabalt ära tegid.

Kui kedagi huvitab siis max. punktid sai 5.30 ajaga. Ja viimane punktikoht oli vist 7.30.

Aga koolis olen sees. Oleks jooksu kinni pannud siis oleks kandidaatide top 3-s. Hetkel kõige kõrgem pingerea koht kõige kesistema kehaliste tulemustega.(ehk siis minust eestpool on ainult kõrgemate kehaliste punktidega tüübid ja paar nn. geeniust ja vestlusspetsi.)

Aga artikli kohta. Väga lahe. Tehke ikka uuesti tõesti. Kõik noored ja vanad kulturistid kokku ja minek.

Ise soovitaks isegi sebida mõne professionaalse mehe ka kohale. Kas siis mõni vana erru läinud tüüp või praegune võistleja. Väga lahe oleks näha, kuidas juba vana mees Erki Nool teeks lihamägedele külma kehaga pähe <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
<_<

Johnson ei olnud selle planeedi mees. Ülikummalise jooksustiiliga paugutab 400m maailmarekordi ja ei hingelda ka.

Aga Janari kümnevõistlus oli huvitav ettevõtmine. Samas - ega totaalselt teise ala mehele ei saagi kümnevõistlus olla nagu jalutuskäik pargis. Ma kaldun arvama, et kui kümnevõistleja panna näiteks tegema Smolovi kükieksperimenti, millest sina, Janar, suurepärase praktikale tugineva ülevaate tegid, oleks tema reaktsioon umbes sama kui sul kümnevõistluse puhul. Alad on teised, treeningmetoodika on teine ja organism erinevalt kohanenud. Selge on muidugi see, et mehed seal ON väga mitmekülgsed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
IGaüks jäägu ikka oma ala juurde - minu arvamus. <_<

Mis on harrastussportlase "oma ala"? Kas ei ole mitte eesmärgiks maksimaalne nauding + tervise ja muud kasud? Mitmekesisus aitab vältida tüdimust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasked mehed rasket ala tegemas: näiteks 8. augustil tegi Hendrik Agur läbi pühajärve triatloni 1,9km ujumist, 90km ratast raskel rajal ja 21km jooksu veel raskemal rajal. Mis teeb asja eriti tähelepanuväärseks, mees on 125 kilone.

Nii et need kes 110kg pealt 1500m ei suuda STAADIONIL läbida, peaks küll natuke mures olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasked mehed rasket ala tegemas: näiteks 8. augustil tegi Hendrik Agur läbi pühajärve triatloni 1,9km ujumist, 90km ratast raskel rajal ja 21km jooksu veel raskemal rajal. Mis teeb asja eriti tähelepanuväärseks, mees on 125 kilone.

Nii et need kes 110kg pealt 1500m ei suuda STAADIONIL läbida, peaks küll natuke mures olema.

Oleneb treenitusest - kui puhtalt jõusaali pealt lähed tegema 10 ala, siis ei saa rääkida (minu puhul) vastupidavusest. Ma ei ole enda pärast sugugi mitte mures, kuid 1 päevaga teha 10 ala, mis sest, et staadionil - tee proovi! Ka treenitule on see paras katsumus ... Ja ka vanus seab siin omad piirid ... Lisaks veel ka traumeeritud põlve - ja hüppeliigesed, mis kogu seda kompotti kaunistavad <_<

Muudetud kasutaja gannibal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleneb treenitusest - kui puhtalt jõusaali pealt lähed tegema 10 ala, siis ei saa rääkida (minu puhul) vastupidavusest. Ma ei ole enda pärast sugugi mitte mures, kuid 1 päevaga teha 10 ala, mis sest, et staadionil - tee proovi! Ka treenitule on see paras katsumus ... Ja ka vanus seab siin omad piirid ... Lisaks veel ka traumeeritud põlve - ja hüppeliigesed, mis kogu seda kompotti kaunistavad <_<

Ma ei üritanud su saavutust maha teha, ma olen ise kümnevõistlust teinud ikka korduvalt, on küll raske ala ja eriti pagana raske on järgmise hommiku tõkkejooks. Ega seda ilmaasjata kuninglikuks alaks ei nimetata.

Ma lihtsalt üritasin näidata, et ka rasked mehed teevad raskeid alasid, kusjuures ma olin ikka päris üllatunud et Hendrik ajalimiiti mahtus. Tõsine respekt mehele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×