Jump to content
matti

Mis on funktsionaalne treening?

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Kõneall olev temaatika on mulle endale juba ammu huvi pakkunud. Selles mõttes, et küll räägitakse, et funktsionaalne treening „seda ja teist“ või et see või teine harjutus on või ei ole funktsionaalsed, kuid mida see ikkagi tähendab? Arvan, et paljud, isegi selle fraasi väljaütlejad, ei tea, millest tegelikult räägivad.

Niisiis, mis on funktsionaalne treening ja millised harjutused võiksid olla funktsionaalse natuuriga???

Väljend „funktsionaalne treening“ või „treeningu funktsionaalsus“ on fitnessi ja spordiringkondades viimastel aegadel küllal...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea artikkel. Ise teen ainult neid harjutusi, mis omavad kasvõi mingisugust funktsionaalset toimet, harjutusi, kust saadav jõud on kasutatav ka teistel spordialadel või ka töös. Ei tee väga isoleerivaid harjutusi, ei näe mingit pointti.

Kui tähtsaks peate funktsionaalsust Teie ? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pean funktsionaalsust väga tähtsaks, aga arvan, et sellega on väga lihtne üle piiri minna, kus tegemist on lihtsalt ajaraiskamisega s.t. areng oleks suurem kui teha seda sporti, mitte "funktsionaalset jõutreeningut spordi jaoks".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pean samuti funktsionaalsust väga tähtsaks, teen trenni ainult vabade raskustega, väldin põhimõtteliselt masinaid ja eelistan harjutusi võimalusel teha püsti asendist. Näiteks püsti surumine istudes surumise asemel. Ma ei tegele ühegi konkreetse spordialaga võistlemise mõttes, nii et selles mõttes justkui poleks funktsionaalsus nii oluline. Aga samas kui juba jõusaalis trenni teha, siis miks mitte eelistada sellist treeningut mille potentsiaalne kasu erinevatel spordialadel ja ka tavaelus oleks suurem. Ühemõtteliselt ainult välimuse pärast treenida oleks justkui minema visata osa sellest mida treenides saavutada võiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×