Jump to content
matti

Miks kütta ahju antiikmööbliga ... II osa

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Mis juhtub aga siis, kui te soovite kaalu alandada??? Siin olen väga selgel veendumusel, et eelnevalt antud kuni 2.2 g/kg kehakaalu kohta ei pruugi enam kehtida ja sõltuvalt kulturistist ning tema valmistumise iseloomust võib valgu kogus päris suureks minna. Numbrid ja teadus räägivad siin ka selget keelt ja suhteliselt üheselt toetavad minu veendumust. Midagi ei ole teha, enne võistlusi tuleb valgu tarbimist suurendada ja isegi selle hinnaga, et me põletame seda tarbitavat valku võib – olla ka energiaks. On tõsiasi, et paljalt toitainete ratsioonide nihutamisega võib ka pika peri...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea artikkel jahnii 1. kui 2. osa, aga minu arust hüppab lõppjäreldusel oma kogemuse põhjal üle selle, millele kirjandus viitab.

(tunnistan, et põhjalikult ei lugenud, niiet parandage kui ma eksin)

Mida ma mõtlen on see, et viidete põhjal võiks pigem arvata nö tavasportlasele/amatöörkehaehitajale 1,2-1,6 g valku/BMkg ja dieetijale siis SELLEST rohkem. Üle kahe tundub mulle aga juba raiskamine... ISEGI võistleva kulturisti jaoks.

Asi, mida artikkel üldse ei kajasta on nö tavaline kaalulangusdieet. Sellel eesmärgil võime ahju ka antiikmööbliga kütta, sest antiikmööbel põleb kauem ja annab vähem sooja ning palju süütevedelikku kulub;) Ehk siis valgud hoiavad kaua kõhu täis ning nende lõhustamiseks kulub ka omajagu energiat, seega dieedi koha pealt win.

Ma ei kujuta ette, mis keskmise "paleo" dieedi SV-valk-rasv suhe on, aga tõenäoliselt on valk-rasv (edit, näpukas) ikka põhiline, sest palju sa nendest ürgjuurikatest ikka kaloreid saad.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et mu töö oleks täiuslik, eks täiustan seda siinsamas:

Viimasel ajal on teostatud ka päris arvukalt uurimusi, kus püüti hinnata kõrge valgu sisaldusega dieedi mõju ülekaaluliste indiviidide keha koostisele samaaegse energiadefitsiidi tingimustes (Farnsworth jt, 2003; Foster jt, 2003; Johnston, 2004 Layman jt, 2003, 2005; McAuley jt, 2005; Noakes jt, 2005; Parker jt, 2002).

Kõikide uurimuste üsna ühene seisukoht on olnud, et kõrge valgusisaldusega dieet on olnud efektiivne ja valdav osa kaalust, mis kaotati, võeti alla just rasva arvelt. Oluliseks erinevuseks teiste dieetidega on samaaegne lihasmassi säilimine.

Veel on oluline lisada, et suure valgusisaldusega dieedil olnud vaatlusalused olid tunduvalt vähem ärrituvad ning tundsid vähem tühja kõhu tunnet (Johnston jt, 2004; Layman jt, 2003, 2005).

Ilmekalt ilustreerib suure valguratsiooni efekti kaalu kaotusele Laymani (Layman jt, 2005) eksperiment, kus 16 nädala jooksul uuriti kõrgema valgu ratsiooni (1.5 g/kg kohta) ja suhteliselt madala valgu ratsiooni (0.8 g/kg kohta) mõju kaalu kaotusele ülekaalulistel naistel (KMI 33 kg * m-2). Kõrgema valguratsiooniga katsealuste grupp pandi ka kergele kehalise treeningu reziimile. Viiel päeval nädalas tegelesid nad lihtsalt sportliku käimisega ning kahel päeval nädalas tehti juurde lisaks ka kerge jõusaalitreening. Nii üldine kaalukaotus, kui kaalukaotus rasva arvelt kõnelevad üsna ilemkalt kõrge valguratsiooni positiivsest efektist.

Tulemuseks oli, et kõrge valgusisaldusega dieedil olnud grupp kaotas keskmiselt 9.8 kg ja valdav osa ehk 96% kaalukaotusest tulenes rasva arvelt. Summaarne rasvaprotsendi vähenemine oli 6%.

Võrdlusena see grupp, kes manustas valku vähe ning füüsilise treeninguga ei tegelenud kaotas keskmiselt 7.8 kg, kusjuures ainult 64% sellest kaalukaotusest läks rasva arvele. Kokkuvõttes tähendab see seda, et kaotati ka 2.7 kg lihasmassi arvelt.

Seega järeldus eelnevast eksperimendist on see, et parim võimalus vähendamaks keha rasvaprotsenti samaaegse lihasmassi säilitamisega on kaloridefitsiit koos suurenenud valguratsioonide ja kehalise treeninguga (Phillips, 2006).

Kasutatud kirjandust pikas mahis ei vaevu praegu tõesti välja tooma!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kasutatud kirjandust pikas mahis ei vaevu praegu tõesti välja tooma!!!

Jah, aga ikkagi on kõrge valgu grupp katsetes antud juhul 1,5 ja üldiselt uuringutes 1,2 ja 2,0 vahel:) Tõendusmaterjal juhtude kohta, kus üle kahe läheb ning see õigustatud oleks on puudu. Siiski, kui me kirvega lööme siis dieediperioodiks saame sellise asja, et (lihtne näide)

Eeldame, et meil on kulturist, kes kaalub 100 kg ja valmistub võistlusteks, nt tema selle režiimi kulu päevas on 3500 ja tahab olla -500 kcal defitsiidil.

See teeb päevas 3000 kcal. Oletame et ta on 1/3; 1/3; 1/3 dieedil (suht radikaalselt väikese SV sisaldusega juba, eks? Siinsete foorumlaste enamuse arvates dieedina kindlasti toimiv?), see teeb 250 g valku 250 g süsivesikuid ja 112 g rasva päevas. Saame, et valku 2,5g /BMkg. AGA see on tõesti dieedijuhtum.

KUI me nüüd paneme sama kulturisti nö igapäevarežiimile - olgu selleks siis massi lisamine või lihtsalt vormi hoidmine, siis treeningkoormus kindlasti suureneb, aga isegi lihasmassi kasvatamiseks on mõistlik pigem SV arvu suurendada ning valgu hulka isegi vähendada (antiikmööbliga kütmine). Kõik kes on üritanud massi kasvatada, peaks teadma, et kõva trenniga seda massi ei tule muhvigi kui SV all hoida. Lisaks sellele, et igapäevane funktsioneerimine muutub väga ebainimlikuks...

Anyway... juba pikemat aega vastan inimestele, kes minu juurde tulevad (keskmine küsija on meessoost, vanuses 18-24, oma käe peal aasta-paar kangi tõstnud, nüüd teeb lisaks võitlussporti) küsimusega, et palju seda valku päevas ikka sööma peaks ja kas sheike on vaja, et sihtigu igapäevaselt sinna 1,2 ja 1,8g/BMkg kohta vahele and you'll be fine. Kui selle täis saamiseks tõesti on vaja sheiki (ja alla 80 kg inimesel enamasti ei ole kui ta natuke enda päevamenüüd planeerib), siis võid ju peale trenni võtta.

Võibolla on see selektiivne nägemine, aga kui ma alguses andsin seda nõu "kõhutunde" ja üsna väheste teadmiste põhjal, siis mida aega edasi ja teadmisi koguneb siit ja sealt, siis tundub, et mul vedas - s.t. kõhutunne ei valetanud.

Edit: ettepanek moderaatoritele: FIT'e anda välja mitte postituste arvu vaid sõnade arvu postituses eest:P

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×