Jump to content
asdfghjkl

Vihjeid ... II osa ...

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Põhimõtteid, kuidas toituda, kui eesmärgiks on kaalu kasvatamine lihaste arvelt:

1. Parim vihje või nipp dieedi pidamise ja toitumise kohta on, et tunne oma toitumist, oma selle üle võimu, manipuleeri sellega, tunne toite, mida sööd. Kui te soovite oma keha ükskõik millises suunas „kujundada“ (kasvatada lihast, vähendada rasva arvelt kehakaalu), siis esimene asi, mida peaksite teadma ja tundma on toit, mida sööte või kavatsete süüa. Ükskõik, mida suhu panete...te peate teadma, mida te suhu panete. Te peate teadma, kui palju on toidus, mida sööte kaloreid, rasvu, süsiv...

--

Mida punkti nr 11 kohta arvate:

11. Umbes 1.5 tundi enne trenni sööge korralik täisväärtuslik toidukord, mis sisaldab küllaldaselt valkusid ja liitsüsivesikuid. Loomulikult tunnike või kolmveerand enne trenni võite varustada ennast veelgi mõne kerge treeningueelse lisandiga (kerge sheik), kuid valdav osa energiast peaks tulema sellest 1.5 tundi varem tarbitud toidukorrast.

Mulle tundub, et kui süia poolteist tundi enne trenni praad näiteks, siis on kõht enam kui täis, ja, mingit lisa sheiki küll veel enne trenni lisakütusena tarbida pole vaja ja ka pole isu selleks.

Kui näiteks kell 15 söödi tugev eine, siis kell 18 alustatud trenniks on lihased energiaga täidetud, ja osa toitu veel seedimata, kuna valgud ja rasvad seedivad kaua, näljatunnet ka pole, on just hea kerge tunne, ja saab tunni ajaga trenni sooritatud ja sheigi joodud ca 19:15, ning kell 20:00 tavasööki peale söödud. Või on nii, et ajavahemikul 18:30-19:30 jõutakse valgupuuduse tõttu märkimisväärselt lihast lõhkuda või, ja seetõttu selline (15:00, 19:15, 20:00) toidukorrad ei ole siiski head?

Või kuidas teie pooleteise-tunnise trennioote mõtet näete seal punktis 11, ja kuidas ise teete ja tunnete?

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

poolteist tundi enne trenni on normaalne süüa. Enne trenni võtaksin kerge sheigi, pärast rasket trenni kõvema. Tund peale sheigi tarbimist korralik toidukord.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise söön 45-60 minutit enne trenni algust, vahel veidi kauem. Menüüs siis peoga rosinaid, vaniljekohupiima 125g (vahel 200g), veidi riisi või paar banaani. Kastmeks mõlemale hapukoort. Kreatiin veel kõige lõppu. Trennis on energiat küllaga ja mingit ebamugavustunnet pole. Sellele söögile eelneb 2,5-3 tundi riis ja 4 praemuna koorekastmega. Tomat läheb ka peale ja leib võiga kõrvale.

Põhitoit on siis kõigepealt ja 45-60 minutit enne trenni tuleb väiksem söömine.

Minu teada pooldab ka Janar sellist söömist. Eks ta kommenteerib ise.

Muudetud kasutaja rinaldo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõned siis söövad 2.5h-3h korraliku eine enne trenni, mõned aga 1.5h enne trenni, mõlemad aga söövad enne trenni veel kerge eine, nagu siiani aru saan vastajatest.

Ma ise olen söönud minimaalselt 20min enne kui jõusaali ukse avan, toit on olnud väiksemas koguses ja kergemat laadi, mis trenni ajal tõenäoselt korra-kaks on kurgus maitset andnud tunda, kuid üldiselt seganud pole. Aga olen ka kell 15 tugevama lõuna söönud ja 18:00 trenni alustanud, mingit eelnevat vahepala võtmata, samuti on trenn normaalse tundega olnud. Ka nii, nagu artiklis kirjas olen teinud, kuid sel juhul poolteist tundi tagasi söödud eine on kergemat* võitu olnud.

Artiklis ei saagi aru, mida "pre-workout supplement"-i all mõeldakse, võib-olla tegu polegi tavatoiduga, vaid kindlasti kiirelt toimiva toidulisandiga:

#11. Eat a good well rounded meal containing plenty of protein and complex carbohydrates about 1.5 hours before your workout. You can supplement this with a small pre-workout meal or pre-workout supplement closer to your workout. But most of your energy is going to come from this meal so it’s very important.

Mis ennast mõtlema pani oli see, et kui ma korraliku eine teen, kus on korralikult liha, siis ma ei näe mõtet seda seedimata massi tunni-poole pärast valgusheigiga üle uputada, või kohupiimaga üle pudistada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sel juhul on juba 3 erinevat isikut, kes erinevalt kõik enne trenni söövad.

Võin pakuda lisaks veel enda poolt sellsie reshiimi:

15:00, 350gr sea kaelakarbonaadi, 20gr hapukoort, maitseaineid, 1 muna, 1 sibul

18:00-19:00, trenn

Nagu näha mingit vahepala pole, hea ekstreemne näidem inuarust. Artikli soovitustega aga erinevus olemas samuti, nagu teistel vastajatel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma isiklikult võtaks mingi banaani veel kella poole 5 ajal.

Sel kella-ajal on mul lihamaitse veel suus, ja kõht pungil, kuna rasvuda ja maohäireid ei soovi, siis banani ma ei võta. Küll aga musta kohvi enne trenni teinekord, ilma magustajata, või beeta-alaniini, kuid neid mõlemaid võtan nalja pärast niisama aeg-ajalt üldiseslt, neil mingit eesmärki pole minu mõtetes, võtan meelelahutuseks neid kahte, aga idee siis selles, et banaani ma ei sooviks kindlasti, kuna tugev söönud tunne on, ja, ei mõista, miks oleks mõtekas banaani võtta või sheiki.

Et jah, see punkt 11 pani mõtlema. Kellegil veel ideid, lisage lahkelt.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×