Jump to content
MoloM

Sinikad

Recommended Posts

Tere, kas keegi on kokku puutunud sellise asjaga, et peale trenni või üldiselt füüsilist pingutust tekivad ihule(erinevatesse kohtadesse, kõige sohkem reitele ja kätele) sinikad?? Millest võib olla tingitud ja kas midagi ka saab teha, et seda ei juhtuks??

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõltub...kui sa põrgatad 150 kg kangi rinnal ja siis on sinikad, siis vist midagi dramaatilist ei ole, aga kui teed kerge sörkjooksu ja pärast oled sinine, siis tasuks arsti poole pöörduda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pakuks kohe trombotsüütide ehk vereliistakute defitsiiti kehas..võib olla ajutine ja tingitud teatud ravimitest või kaasasündinud ja pidev. Ma ei ole loomulikult arst, niiet käi arstil ära ja lase vereproov teha, sealt on kohe näha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, kas keegi on kokku puutunud sellise asjaga, et peale trenni või üldiselt füüsilist pingutust tekivad ihule(erinevatesse kohtadesse, kõige sohkem reitele ja kätele) sinikad?? Millest võib olla tingitud ja kas midagi ka saab teha, et seda ei juhtuks??

Tänud!

Tõenäoliselt on suurim abi C- ja K-vitamiinist. Söö toorsalateid: kapsad, paprika, kurk, tomat... Ja ka puuviljad, mis ei ole inimesel vitamiinide arvelt liiga magusaks aretatud. K-vitamiin on rasvlahustuv, salatid pevad olema rasvaga tehtud, nt. 30% hapukoor.

Kui sinikad tulevad kergelt, siis on tihti ka probleemiks veritsevad igemed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõenäoliselt on suurim abi C- ja K-vitamiinist. Söö toorsalateid: kapsad, paprika, kurk, tomat... Ja ka puuviljad, mis ei ole inimesel vitamiinide arvelt liiga magusaks aretatud. K-vitamiin on rasvlahustuv, salatid pevad olema rasvaga tehtud, nt. 30% hapukoor.

Kui sinikad tulevad kergelt, siis on tihti ka probleemiks veritsevad igemed.

Kui igemed veritsevad siis tuleks hapukapsast süüa nagu mina olen kuulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui igemed veritsevad siis tuleks hapukapsast süüa nagu mina olen kuulnud.

Vanasti, kui veel ei teatud millepärast skorbuut tekkis, siis seostus see haigus eelkõige meremeestega. Pikkadel merereisidel tekkis tõsine C-vitamiini puudus mille üheks haigusnähuks oligi veritsevad igemed. Lõpuks, kui jõuti jälili mida skorbuut endast kujutab, hakkasidki meremehed tünnide viisi hapukapasast merele kaasa võtma. Polnud probleemi säilitamisega ja mehed said oma C-vitamiini kogused sealt kätte.

Muudetud kasutaja Toivo295 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ka sama asi sinikatega, seda just öelda ei saaks, et need peale trenni tuleksid, aga väga lihtsalt tekivad küll, isegi õrnast müksust aitab ja ära kaovad väga aeglaselt. Veri peaks korras olema, kevadel tehti just põhjalikud vereanalüüsid, sest mul oli mingi kole köhaviirus kallal. Muidu poleks midagi, aga ega need sinikad eriti ilusad vaadata pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi nimelt selles jah, et ma ei pea midagi müksama, näiteks oletame, et lendan hantliteda ja pärast käsivarrel väikesed sinised plekid! Käin vist arstil ära jah, nõme käia rannas ringi nagu peksasaanu :lol:

P.S. Igemed veritsevad ka jah.

Päikest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hematoomid tulevad ka veresoonte nõrkusest, mille vastu aitab B-vitamiin, endal sama probleem ja võtan kuuridena askorutiini, aitab küll, kui korralikult võtta, kuid jah, arst teab ikkagi paremini, millega sinu puhul tegemist on

Muudetud kasutaja Trix poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hematoomid tulevad ka veresoonte nõrkusest, mille vastu aitab B-vitamiin, endal sama probleem ja võtan kuuridena askorutiini, aitab küll, kui korralikult võtta, kuid jah, arst teab ikkagi paremini, millega sinu puhul tegemist on

Askorutiin on P-vitamiini ja C-vitamiini kompleks ikka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×