Jump to content
antz

Võitluskunstid - faktid ja fiktsioon

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Võitluskunstid – faktid ja fiktsioon

Olen juba aastakese vaaginud küsimuse üle, milline võitluskunst töötab ning milline on realistlik. Võitluskunste liigitan võistlussportlikeks ja enesekaitsekõlbulisteks. Samas peab ka aduma, et mõned liigituvad mõlema liigi alla.

Selle artikli kirjutaja kritiseerimisel palun arvesse võtta, et olen püüdnud just enda pilgu läbi (MMA`ka pilgu ja MMA kontseptsiooni läbi) anda objektiivset infot selle kohta mis ja kuidas ning kas töötab.

Võitluskunstide puhul on tähtis end...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tekkis diskussioon selle kohta miks ma panin maadlusele madalama hinde kui BJJ-le ja samuti ka miks ma poksi pädevust ebapiisavaks pidasin.

Neile, kes tähelepanelikult ei lugenud artiklit siis kordan üle:

a) maadluse puhul on tegu mahaviimisega kus võitlus seiskub, sest PUUDUB oskus see "asend" realiseerida. Seetõttu on ka funktsionaalsus madalam kui BJJ puhul.

B) ma ise pooldan poksi aga ma tõden ka seda, et poksi suurim miinus on see, et unustatud on ALAKEHA, st jalalöökidega löömise või jalalöökide kaitsmise tehnika puudub, mistõttu neid "puid" maha raiuda on kergem kui kickpoksijat või siis muay thai fighterit.

:huh:

BJJ and Ground`n`pound

post-1289-1196754113_thumb.jpg

vs maadlus

post-1289-1196754126_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole tänavakakluses kordagi näinud, et keegi suudaks effektiivselt jalgu kasutada! Esiteks neil pole seda painduvust, teiseks neil pole plahvatuslikku jõudu ja kolmandaks neil pole tehnikat!

Või me räägime just nendest juhtumitest, kus vastane pole tavaline ennast täis kukk, vaid on mingi võistluskunsti oskaja???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pole tänavakakluses kordagi näinud, et keegi suudaks effektiivselt jalgu kasutada! Esiteks neil pole seda painduvust, teiseks neil pole plahvatuslikku jõudu ja kolmandaks neil pole tehnikat!

Või me räägime just nendest juhtumitest, kus vastane pole tavaline ennast täis kukk, vaid on mingi võistluskunsti oskaja???

vabanda aga palju Sa neid näinud oled siis?! B) St kas sa jalalöögi motoorikaga oled kursis? et jalalöök on vähemalt 2 korda tugevam kui su käelöök. Mina selle eest olen näinud korduvalt kuidas jalgu alt ära raiutakse, rääkimata siis sinisest külgedest või K.O-dest

Me räägime reaalsusest ikka, mitte 9.klassi poiste nääklemisest kooli nurga taga..

Soovitan Sul tutvuda sellise teosega nagu "Fight Science" National Geographic poolt koostatud. @ SIIN

väike tsitaat ka Sulle "Among the results, scientists determine that Rutten's kick generates a force equivalent to a 35-mph car crash, and Couture's endurance is nearly 10 times better than that of the average person and his blows generate double the force of a heavyweight boxer's best punch"

i rest my case :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida see jala alt ära raiumine õieti tähendab?

kirvega raiud ära dumbass B)

ei tegelt low kickiga vms nii et tasakaal kaob ära ja oled laks pikali

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kirvega raiud ära dumbass B)

ei tegelt low kickiga vms nii et tasakaal kaob ära ja oled laks pikali

Jumal tänatud, seda kirveste, mõõkade ja matšeetedega vehkimist ma kõige rohkem kahtlustasingi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tekkis diskussioon selle kohta miks ma panin maadlusele madalama hinde kui BJJ-le ja samuti ka miks ma poksi pädevust ebapiisavaks pidasin.

Neile, kes tähelepanelikult ei lugenud artiklit siis kordan üle:

a) maadluse puhul on tegu mahaviimisega kus võitlus seiskub, sest PUUDUB oskus see "asend" realiseerida. Seetõttu on ka funktsionaalsus madalam kui BJJ puhul.

B) ma ise pooldan poksi aga ma tõden ka seda, et poksi suurim miinus on see, et unustatud on ALAKEHA, st jalalöökidega löömise või jalalöökide kaitsmise tehnika puudub, mistõttu neid "puid" maha raiuda on kergem kui kickpoksijat või siis muay thai fighterit.

:huh:

BJJ and Ground`n`pound

post-1289-1196754113_thumb.jpg

vs maadlus

post-1289-1196754126_thumb.jpg

Aga kui sa väljas asfaldil ikka maadluse heite teed ega siis ta hästi üles ju tõusta ei taha ;)

Ja kickboksijad vehivad millegi pärast väga palju jalgadega just näopiirkonda. nii , et see ei tee ka neile head. Muay thai kohta pole püsti võitluses halbu asju öelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui sa väljas asfaldil ikka maadluse heite teed ega siis ta hästi üles ju tõusta ei taha B)

Ja kickboksijad vehivad millegi pärast väga palju jalgadega just näopiirkonda. nii , et see ei tee ka neile head. Muay thai kohta pole püsti võitluses halbu asju öelda.

Sa ei tea millest sa räägid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MEE.. bas ja couture osalesid vist ka fight science saates sellel aastal?.. oskad sa äkki öelda, kust seda videot võiks leida?

see pidi tulema 2008 jaanuaris välja B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovitan Sul tutvuda sellise teosega nagu "Fight Science" National Geographic poolt koostatud. ble the force of a heavyweight boxer's best punch"

Ise olen näinud, ja väga meeldis. Selle poksija löök oli seal mingi 1005naela või midagi, löögi jõud mõõdeti ära. Isegi peenete võitluskunstide jalalöögist sai see mees tugevama rusikalöögi. Aga see oli poksija, kes oli kogu südamega tehnika taga kinni, aastaid juba tehnikat täiustanud.

Lisaks löökidele käsitleti seal ka erinevaid relvi, tõsi küll, mitte laskerelvi, vaid ikka lähivõitluse omi.

Muudetud kasutaja big poppa pump poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui rääkida võitluskunstidest tänaval. Siis ei tasuks unustada ka nende õppimisele kuluvat aega. Usun, et kick-box ja poks on ühed kõige kiiremini omandatavad võitluskunstid, nii et neist oleks ka juba mingit kasu tänaval. MMA on ka muidugi väga kõva. Olen ise tegelenud maadluse ja kick-boxiga ja korra proovinud ka MMA vennaga maadelda. Miinuseks oli see, et ma ei osanud oodata ta kägistamisi. Kui sain selja taha talle, siis heitsin. Tema aga asus kägistama. Aga sellest vast saaks kiirelt end lahti harjutatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma käisin kickboksijatega sparringut tegemas , ma tean , mida ma nägin ja tegin.

oeh.. ei jäta küll sellist muljet B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vabanda aga palju Sa neid näinud oled siis?! B) St kas sa jalalöögi motoorikaga oled kursis? et jalalöök on vähemalt 2 korda tugevam kui su käelöök. Mina selle eest olen näinud korduvalt kuidas jalgu alt ära raiutakse, rääkimata siis sinisest külgedest või K.O-dest

Me räägime reaalsusest ikka, mitte 9.klassi poiste nääklemisest kooli nurga taga..

Soovitan Sul tutvuda sellise teosega nagu "Fight Science" National Geographic poolt koostatud. @ SIIN

väike tsitaat ka Sulle "Among the results, scientists determine that Rutten's kick generates a force equivalent to a 35-mph car crash, and Couture's endurance is nearly 10 times better than that of the average person and his blows generate double the force of a heavyweight boxer's best punch"

i rest my case :huh:

Ma arvasin, et sa räägid 8.klassi poiste nääklemisest ja ma arvasin, et jalalöök on nõrgem kui käelöök:D. Irw:D

Sinu jutu järgi on Eestimaa täis neid vendi, kes seal "Fight Science-is" esinesid:P

Sa ikka saad aru, et need seal saates on elukutselised ja tipp-tasemel ja et eestis selliseid ei leidu. Teiseks sellisel tasemel tüüp ei lähe niisama tüli norima suvakaga.

Ja muideks see saade on discoverys jooksnud mõnisada korda juba.

Eesti on täis kukki ja vähesed on trenniga tegelenud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ka sarkasmi jaoks on vaja intelligentsust, vastasel juhul tuleb lamedalt välja :huh:

Mina ei räägi ei Eestist, ei Soomest, ei USA-st ega Albaaniast - ma räägin üldiselt.

Tüüpiline eestlasele kohane väiklus, et alati just eestlane peab olema teema keskmeks - a vot ei ole.

"Mat i v afrike mat"

muus osas ma ei vaevu isegi kommenteerima B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pole tänavakakluses kordagi näinud, et keegi suudaks effektiivselt jalgu kasutada! Esiteks neil pole seda painduvust, teiseks neil pole plahvatuslikku jõudu ja kolmandaks neil pole tehnikat!

Või me räägime just nendest juhtumitest, kus vastane pole tavaline ennast täis kukk, vaid on mingi võistluskunsti oskaja???

Nojah,samas võib ju öelda, et keegi ei oska ka käsi efektiivselt kasutada.See on "tänavakangelase" sügavalt oma viga, et ta kasuta kõiki võimalusi.Oma kogemustele tuginedes ütlen, et kõige kõvem sõna nii baari- kui ka tänavakonfliktides on pealöök, mis eeskujulikult sooritades ja hea õnne korral lõpetab konflikti juba eos, nii et käsi-jalgu käiku laskmata.Kuna tänavakonfliktides satub sulle ette pea 90% ette olematu oskustega, purjus ja verbaalselt üliagressiivne "kukk", lahendad sa pealöögiga olukorra sisuliselt käsi tõstmata.Muidugi ei ole see kaugeltki reegel ja tänaval on iga olukord erinev mis nõuab meeletult head enesekontrolli ja verbaalset "paika panemist".Viimase oskus on veel kõige parem oskus-see võimaldab lahendada olukord kellegile viga tegemata!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvasin, et sa räägid 8.klassi poiste nääklemisest ja ma arvasin, et jalalöök on nõrgem kui käelöök:D. Irw:D

Sinu jutu järgi on Eestimaa täis neid vendi, kes seal "Fight Science-is" esinesid:P

Sa ikka saad aru, et need seal saates on elukutselised ja tipp-tasemel ja et eestis selliseid ei leidu. Teiseks sellisel tasemel tüüp ei lähe niisama tüli norima suvakaga.

Ja muideks see saade on discoverys jooksnud mõnisada korda juba.

Eesti on täis kukki ja vähesed on trenniga tegelenud.

Sealt filmist võis järeldada, et ei ole vahet mis võitlusalaga tegeled, vaid oleneb kuidas sa treenid ennast (jrx ytles ka mlle nii B) )

Aa kui sa siin väidad et eestis keegi ei oska kakelda siis mis sa pablad? Vaata edasi televiisorit ja surfa netis ja kysi elu l6puni mida tegema peab, et peksa ei saaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma üritan siin selgeks teha, kui keegi satub tüli otsa, siis ta vastaseks on tavaliselt selline tüüp, kes ei hakka sulle jalaga näkku peksma, vaid hakkab kätega vehkima. Jalaga lüües teevad nad rohkem endale kahju, kui nad just sind maas ei löö. Järgmine tüüpiline olukord on selline, et mingi kamp tuleb niisama kallale.

Aga teie üritate mingit sellist situatsiooni ette kujutada, kus mõlemad vastased on oma võitluskunsti tipud.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma üritan siin selgeks teha, kui keegi satub tüli otsa, siis ta vastaseks on tavaliselt selline tüüp, kes ei hakka sulle jalaga näkku peksma, vaid hakkab kätega vehkima. Jalaga lüües teevad nad rohkem endale kahju, kui nad just sind maas ei löö. Järgmine tüüpiline olukord on selline, et mingi kamp tuleb niisama kallale.

Aga teie üritate mingit sellist situatsiooni ette kujutada, kus mõlemad vastased on oma võitluskunsti tipud.

õige jutt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×