Jump to content
MEE

MMA

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Milline on see uus spordiala mis Eestis üha enam tähelepanu saab ning 2006 aastal esimest korda Eesti päevavalgust nägi?

Jah, täpselt – tegu on võitluskunstiga MMA (Mixex Martial Arts, edaspidi MMA) Eestikeelse vastena on kasutatud „segatud võitluskunstid”, antud artikli autor eelistab terminit „ põimunud võitluskunst”. Artikli eesmärk on anda tagasihoidlikum ülevaade fitness.ee portaali külastajatele milline on see spordiala, mis on ületanud populaarsuselt Muay Thai ja Kickbox ning isegi Poksi Eestis.

Mixed martial arts ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sai "augu" ka foorumisse avatud kus võib siis teemat edasi arendada.

Toon kohe välja ka ühe paranduse terminoloogias. Nimelt mõlemad treenerid kasutavad ise MMA puhul terminit VABAVÕITLUS.

Artikli autor leiab, et MMA kui täispika sõnaühendite koosluse (oi mida ilus keeruline väljendus :rolleyes: ) mõtte edasiandmiseks oli vaja puust ja punaseks tõlkida. Seega MMA = Mixed Martial Arts , tõlkes "segatud võitluskunstid" , sisuliselt "põimunud võitluskunstid", enamlevinud kasutatava terminoloogia kohaselt "vabavõitlus" mida võib samastada ka Vale Tudoga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

väga hea ülevaate andev artikkel

endal jäi kahjuks tartus asuvatesse treeningutesse minemata tänu näpu liigese tõsisemale vigastusele

aga jään igaljuhul siis järgmisi kursuseid ootama :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väljavõte Võitluskunstid - faktid ja fiktsioon TEKSTIST: (Te soovite tänaval hakkama saada või oma peret kaitsta ja seda võimalikult efektiivselt siis ma ei oskaks muud soovitada kui võtke ette MMA. Ei saa alahinnata poksi ja muay thai ning kickpoksi panust enesekaitsel. Paraku peab tõdema aga, et kui puudub arusaam maas-ja püstivõitlusest kui täisfunktsionaalsest kaitsest siis endale või oma lähikondlastele turvalisust garanteerida on raske. Väidetakse, et 90% “löömadest” lõppeb maas..(libastumised, komistamised, löögittõttu kukkumised) seega maasvõitluse valdkonda mitte tunda oleks rumal.)

Kuna MMA põhineb minu arusaamade kohaselt vist paljuski maasvõitlusel, siis tänaval on selle kasutamine mõnikord komplitseeritud, sest tihti tullakse kallale mitte üksi, vaid mitmekesi. Sellisel juhul aga ei ole maasvõitlusega midagi peale hakata. Sellisel juhul peaksin ma parimaks just nimelt poksi, kuna poksi korral on tegemist käsivõitlusega ning jalad seisavad kindlalt maas ja seega on libastumisoht väiksem, kui kasutades kasvõi näiteks kickpoksi.

Kokkuvõtes on minu arvates ideaalne tänavakakleja heade maasvõitleja oskustega tugev poksija:-).

Sellega ei taha ma loomulikult öelda, et MMA ei oleks tõhus, kuna seal ju õpitaksegi maasvõitlust, poksi, jalgadega lööke jne jne. Loomulikult on MMA hea ja tõhus ja isegi väga tõhus, minagi olen huvitatud sinna trenni minekust ja loodan selle kevadel ette võtta, aga siiski pean tänaval tugevamaks poksijaid:-). Aga see on vaid minu arvamus......

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna MMA põhineb minu arusaamade kohaselt vist paljuski maasvõitlusel, siis tänaval on selle kasutamine mõnikord komplitseeritud, sest tihti tullakse kallale mitte üksi, vaid mitmekesi. Sellisel juhul aga ei ole maasvõitlusega midagi peale hakata. Sellisel juhul peaksin ma parimaks just nimelt poksi, kuna poksi korral on tegemist käsivõitlusega ning jalad seisavad kindlalt maas ja seega on libastumisoht väiksem, kui kasutades kasvõi näiteks kickpoksi.

Kokkuvõtes on minu arvates ideaalne tänavakakleja heade maasvõitleja oskustega tugev poksija:-).

Sellega ei taha ma loomulikult öelda, et MMA ei oleks tõhus, kuna seal ju õpitaksegi maasvõitlust, poksi, jalgadega lööke jne jne. Loomulikult on MMA hea ja tõhus ja isegi väga tõhus, minagi olen huvitatud sinna trenni minekust ja loodan selle kevadel ette võtta, aga siiski pean tänaval tugevamaks poksijaid:-). Aga see on vaid minu arvamus......

Tänud asjaliku arvamuse eest :) Tegelikult MMA ei baseeru maasvõitlusel, oleneb suuresti võitleja "taustast", st mis ta esimene stiil oli mida ta harrastas, rääkimata siis geneetilistest eeldustest :o Meie võistlevad MMA`kad on valdavalt maasvõitluse taustaga seega on ka selline mulje jäänud ehk..

Mis puutub poksi ja tänavat siis üldiselt olen ma nõus, tõin selle ka välja artiklis aga minu jaoks on mure see, et nad ei kannata jalalööke, st hea poksija annab neutraliseerida paari hea Muay Thai low-kickiga.

MMA koha pealt olen samal arvamusel, et kui tegi on 1vs2 siis tänaval ta nii hea ei ole. 1vs1 funktsioneerib aga hästi :o

Mina jääks arvamuse juurde, et hea "tänavavõitleja" on MMA-kas kes on saanud piisava väljaõppe nii Muay Thai`s, maadluses ja muidugi ka BJJ`s.

Aga selle üle ma juba mediteerin, et mida teha saaks või mida tehtud on selles valdkonnas, et MMA ka 1vs2 töötaks.

Aga ei, väga head tähelepanud Renku :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minu teada tegeleb MMA-ga ka Putin? :)

Putin kui vana kgbiit on tegelenud ilmselt palju samboga, mis algselt põhineb judol ja mille üks variatsioone (bojevoi sambo või kuidas iganes nimetada) on praktiliselt MMA. Talle ka muteada judos kõrged vööd omistatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pean renkuga nõustuma. Siiamaani omal kogemusel olen näinud kaklusi kas 1v3 või siis 1v1 ja pea kõik lõpevad püstijalu.

1v1 on mingi hetk küll nii, et püstijalu üritatakse käsi teisel väänata, aga pikali küll keegi ei kuku. Võib olla tõesti vihmase ilmaga või talvel on see kukkumise risk palju kõrgem. Muideks enamus töö aetakse rusikatega ära. Ehk siis kui sul kaitse tugev ja löögil kah jõud taga, siis peaks kõik korras olema. Teadmiseks, et enamus kaklusi on juba enne alustamist lõpenud, sest ohver jääb psüühiliselt alla ja laseb teisel lihtsalt end klobida:P

Ja ütle, mis sa tänaval hakkad peale liigese lukuga? Kui sa murrad teisel käe, siis arvatavasti oled sina see, kes saab mingise paragrahvi endale kaela!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklikust kogemusest tundub mulle üldse,et enamusel juhtudest piisab sellest kui teed esimesena tugeva ja ootamatu löögi ja sellega on ülbus otsas ka teisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja ütle, mis sa tänaval hakkad peale liigese lukuga? Kui sa murrad teisel käe, siis arvatavasti oled sina see, kes saab mingise paragrahvi endale kaela!

vaevalt sa niivõrd luku peale välja lähed, põhimõte oleks lihtsalt kasutada võimet suunata ja hoida oma vastast maas ja sealt siis tegutseda GNP-ga.. sest, et liigeseluku tap iseenesest midagi ei anna ja kedagi Chokema oleks väga veider hakata (kui just mitte near to death experience pole).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pean renkuga nõustuma. Siiamaani omal kogemusel olen näinud kaklusi kas 1v3 või siis 1v1 ja pea kõik lõpevad püstijalu.

1v1 on mingi hetk küll nii, et püstijalu üritatakse käsi teisel väänata, aga pikali küll keegi ei kuku. Võib olla tõesti vihmase ilmaga või talvel on see kukkumise risk palju kõrgem. Muideks enamus töö aetakse rusikatega ära. Ehk siis kui sul kaitse tugev ja löögil kah jõud taga, siis peaks kõik korras olema. Teadmiseks, et enamus kaklusi on juba enne alustamist lõpenud, sest ohver jääb psüühiliselt alla ja laseb teisel lihtsalt end klobida:P

Ja ütle, mis sa tänaval hakkad peale liigese lukuga? Kui sa murrad teisel käe, siis arvatavasti oled sina see, kes saab mingise paragrahvi endale kaela!

1 vs 1. nii palju kui ise olen kohanud ja kokku puutunud, siis kaklus püsib täpselt sellel tasemel millisel on kaklejad. tean palju juhtumeid, kus maadlejad järjest loobivad oma vastaseid - annab ju visata nii, et väga kiirelt uuesti püsti ei tuleks. maasvõitluse seisukohalt on oluline osata nii palju, et kui asi maha läheb, siis saada domineeriv positsioon v püsti. v üldse takistada mahaviimist. ise ma luid murda ei julgeks kui asi päris ekstreemne pole, aga piisaval määral sidemeid venitada küll, et jalg v käsi mõneks ajaks kasutuskõlbmatuks muutuks. trennis venitatakse lukke rahulikult peale (ohutus + oskustega vastane), aga tegeliku luku tegemine võib toimuda vajadusel väga kiiresti - aega ei võta kindlasti rohkem kui maadlusheide. kägistamisest - arvan, et see on üks parimaid võimalusi vastase neutraliseerimiseks ilma, et tekiks püsivaid kahjustusi. olen reaalselt näinud kuidas seda tänaval tehakse. samamoodi nagu olen näinud eesti tasemel väga head poksijat kakluses alla jäämas - viidi maha ning ground and pound - löödi pealtasendist ära. enda puhul - kui lööma peab ja võimalust on, siis eelistan püsida võimalikult palju clinchis ning sealt vastast töödelda - selles osas ka turvalisem, et kui kontakt olemas, siis vastasel raskem abivahendeid otsida (kui tunneb, et hakkab alla jääma).

1 vs mitu. oskusi maas vaja nii palju, et saada võimalusel püsti ning ennetavalt, et sind maha ei viidaks. püsti kasutaksin kombinatsiooni poksist/taipoksist ja maadlusest/clinchist - tuleb päris palju lükata kedagi kellelgi otsa, tõugata, kergemalt maha viia, et saaks kolmandaga tegeleda jne

minu isiklik arvamus on, et maadluse kasutusvõimalused tänaval on natuke laiemad kui artikli autori poolt toodud. nagu mainisin - see on minu arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pean renkuga nõustuma. Siiamaani omal kogemusel olen näinud kaklusi kas 1v3 või siis 1v1 ja pea kõik lõpevad püstijalu.

1v1 on mingi hetk küll nii, et püstijalu üritatakse käsi teisel väänata, aga pikali küll keegi ei kuku. Võib olla tõesti vihmase ilmaga või talvel on see kukkumise risk palju kõrgem. Muideks enamus töö aetakse rusikatega ära. Ehk siis kui sul kaitse tugev ja löögil kah jõud taga, siis peaks kõik korras olema. Teadmiseks, et enamus kaklusi on juba enne alustamist lõpenud, sest ohver jääb psüühiliselt alla ja laseb teisel lihtsalt end klobida:P

Ja ütle, mis sa tänaval hakkad peale liigese lukuga? Kui sa murrad teisel käe, siis arvatavasti oled sina see, kes saab mingise paragrahvi endale kaela!

paragrahvist ei ole mõtet mulle rääkida, riigikohus on asunud seisukohale, et hädakaitsepiire see ei ületa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minu isiklik arvamus on, et maadluse kasutusvõimalused tänaval on natuke laiemad kui artikli autori poolt toodud. nagu mainisin - see on minu arvamus.

ma olen nõus, et pädev maadleja võib nii mõndagi korda saata. Võttes aga keskmise maadleja kelle baasiks on ainult maadlus ja teised funktsioonid puuduvad siis ma kaldun arvama, et loobi palju tahad a raskeks läheb :)

üldiselt võib öelda, et nagu Sa isegi enne ütlesid: oleneb võitlejast ja tema tasemest. Lähtudes keskmise võitleja aspektist siis leian, et maadlus jääb tänaval problemaatiliseks. (MMA mainekad maadlejatest võitlejad Kerr, Randleman, Coleman - maha viivad küll a magama võib jääda vaadates nende ground-and-poundi )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks veidi offtopic küsimus, et kui tihti te MMA-d või üldse oma võitluskunsti enesekaitseks kasutanud olete?

ja kui tihti on tunda, et vastane on mingi võitluskunsti harrastaja?

kindlasti on ka mingi statistika selliste elementaarsete mitte-võitlustkunste-harrastava-kakleja kasutatavate võtete kohta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks veidi offtopic küsimus, et kui tihti te MMA-d või üldse oma võitluskunsti enesekaitseks kasutanud olete?

ja kui tihti on tunda, et vastane on mingi võitluskunsti harrastaja?

kindlasti on ka mingi statistika selliste elementaarsete mitte-võitlustkunste-harrastava-kakleja kasutatavate võtete kohta?

võitluskunstidega viljeleja tavaliselt ei roni jamadesse. Vähemalt mina pole pidanud küll juba paar aasta kellelegi üle küüru andma.

no tänavakakluse kohta statistikat pidada, st mida nad kasutavad siis ei jaguks paberist :o:D:D ja seda jumala tõsiselt... ise olen Kopli tänavatel üles kasvanud ja tead - irwe.. nii mõndagi nähtud/tehtud omal ajal :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma olen nõus, et pädev maadleja võib nii mõndagi korda saata. Võttes aga keskmise maadleja kelle baasiks on ainult maadlus ja teised funktsioonid puuduvad siis ma kaldun arvama, et loobi palju tahad a raskeks läheb :)

üldiselt võib öelda, et nagu Sa isegi enne ütlesid: oleneb võitlejast ja tema tasemest. Lähtudes keskmise võitleja aspektist siis leian, et maadlus jääb tänaval problemaatiliseks. (MMA mainekad maadlejatest võitlejad Kerr, Randleman, Coleman - maha viivad küll a magama võib jääda vaadates nende ground-and-poundi )

ma mõtlesin pigem niipidi, et minnakse õhukesele jääle ning loobitakse inimesi pea peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks veidi offtopic küsimus, et kui tihti te MMA-d või üldse oma võitluskunsti enesekaitseks kasutanud olete?

ja kui tihti on tunda, et vastane on mingi võitluskunsti harrastaja?

kindlasti on ka mingi statistika selliste elementaarsete mitte-võitlustkunste-harrastava-kakleja kasutatavate võtete kohta?

minu ainus vihasem kaklus jääb aega 3 aastat tagasi 1 vs 1. vastane oli minu pikune, kuid mingi 20 kg raskem. olukord lõppes minu kasuks (heide + põlved + küünarnukid). aru ei saanud, et vastane oleks mingi võitlusala harrastaja olnud, aga see 95 kg oli peamiselt lihas mitte rippuv pekk. mina olin natuke joogine, tema kõvasti rohkem.

kõik ülejäänu on jäänud kas jutu, kerge tõukamise v lihtsalt kinni võtmise ning üles tõstmise tasemele.

ülejäänud olukorrad on olnud inimestega vahetus tutvusringkonnas v suvalised tänaval nähtud rüselused / kakelungid.

mis peamiselt toimub on: wild swing (ehks siis antakse rusikatega suure kaarega kuidas jaksatakse), tiritakse riietest, lükatakse, tõugatakse, tehakse mingeid kummalisi jalalööke, haaratakse vastase pea kaenlasse ning üritatakse samal ajal kinni hoida ja taguda, flying knee, pealöögid, ... seda kraami ikka jagub

kel rohkem oskusi, siis nede poolt tehtu näeb välja suhteliselt sarnane sellega mida konkreetses trennis tehakse. v kui konkreetne trenn ei anna piisavalt tuge, siis minnakse üle tolle I ringi tehnikatele - swing + peast kinni hoidmine + ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kätega õlast ja peaga, lepituse pakkumine ja peaga, kaenlaalt peast kinni hoidmine ja teise käega uppereid, lõppeb tavaliselt selili kukkumisega. Nõustun eelmistega, päris palju kätega lendamist, suured kaarlöögid, mis healjuhul toimivad, või käest kinni hoidmine ja püütakse ühte pähe lüüa (löödav allakummardunud ja püüab eemale astuda) Need kõik sellised väheste trennikogemustega inimeste kaklused arvatavasti.

Samas nähtud ka 1 löögi kaklusi. Tulemuseks teine mees pikali nina katki ja vahest ka boonusena teadvuse kaotus. Ööelu tänavatel on kirju, samuti tasub ka teha silmad lahti klubide/pubide ees kella 1-3 paiku.

Olen siiamaani üsna edukalt eemale hoidnud, sest suurt võitjat sellest olukorrast üljuhul ei välju. Aga see ei tähenda, et ei peaks valmis olema või hinnata, mida võib juhtuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

KÕIK võitlused peaks olema aupärased - k.a tänavavõitlused

vastasel juhul EI OLE tegu Bushido teega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest füüsiline vägivald misiganes inimestevahelise probleemide lahendamise eesmärgil on üldse täiesti retarded. Võiks nagu evolutsiooniredelil ikka piisavalt kaugel olla B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×