Jump to content
daman

Pööraselt vale ja kirutud aeroobne treening

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Purustame aeroobse treeningu müüdi.

Jätame tühja jutu. Sel korral lükkame ümber ühe kõige tugevamini juurdunud müütidest. Kas teadsid, et pikaajaline aeroobne treening rasvapõletajana on üks kõigi aegade suurimaid valesid.

Mis tunne on? Kas silmad lähevad juba märjaks? Pole hullu. Võta taskurätt ja nuuska nina tühjaks. Me oleme vaevalt alustanud.

Ei sobi algajatele

Kui kohtad jõusaalis ülekaalulist inimest, siis on ta kindlasti parajasti higistamas stepperil, jooksulindil või velotrena¸ööril.

Vastalanud treenijale aeroobset treeningut täistuubitud treeningpla...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Kujuta ette inimest, kes ei ole treeninud juba aastaid, kellel on turjal 20 üleliigset kilo ning puuduvad õiged treeningjalanõud. Saada ta 20 minutilisele jooksuringile ning võin garanteerida, et paari treeningu pärast on ta end tõsiselt vigastanud"

Saada ta 20 minutisele rattaringile ja ta ei vigasta midagi. Saada ta ujuma ja ta ei vigasta midagi. Saada ta kepikõnnile ja ta ei vigasta midagi.

Muudetud kasutaja Rambo vend poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No hea artikkel muidugi, aga natuke autor siiski liialdas. Päris nii öelda, et aeroobne treening on kasutu, ka ei saa. Isegi rasva põletamiseks. Mina isiklikult olen piisavalt kilosid maha võtnud aeroobse treeninguga. Loomulikult ka vastava toitumisega. Usun, et ka enamus kulturiste on seda teinud nii varem kui ka praegu. Ma ei väida, et aeroobne treening on tõhusam kui HIIT. Olen intervalltreeninguid aerutamise trennis teinud küll ja küll. Aga öelda, et HIIT on ainuõige ja aeroobne on kasutu, see on juba liig.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

P6hiprobleemiks ei olnud ju vigastused.

Me k6ik tahame treeningutest positiivseid tulemusi. Artikkel k2sitles p6hiliselt rasvap6letusprotsesse ja ainevahetuse m6jutamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen nõus, et artikkel on ekstreemne. Ja minu meelest parimad programmid kombineerivad aeroobset ja HIITi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Kujuta ette inimest, kes ei ole treeninud juba aastaid, kellel on turjal 20 üleliigset kilo ning puuduvad õiged treeningjalanõud. Saada ta 20 minutilisele jooksuringile ning võin garanteerida, et paari treeningu pärast on ta end tõsiselt vigastanud"

Saada ta 20 minutisele rattaringile ja ta ei vigasta midagi. Saada ta ujuma ja ta ei vigasta midagi. Saada ta kepikõnnile ja ta ei vigasta midagi.

Tulemus v6ib olla suisa yllatav. :) Tema isukene paraneb veelgi ja sellega seoses ka ymberm66dud.

Te loete artiklit "ylerea"...

..."Uusim uurimus näitab siiski, et madala ja keskmise intensiivsusega tegevus, nagu käimine, aiatööd või golf, ei aita kuidagi ära hoida südame- ja veresoonkonnahaigusi. Nende haiguste eest aitavad pääseda hoopis kõrge intensiivsusega tegevused, nagu näiteks ehitamine, sörkjooks, ujumine, treppidest kõndimine ning plahvatuslikku jõudu nõudvad spordialad nagu tennis ja sulgpall."...

Eks ujumise ja ujumise vahel on ka vahe...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii umbes aasta tagasi vehkisin ka kõvasti aeroobset teha: jooks, spinning, tantsimine...peale jõusaali ja isegi peale jalapäeva no nii umbes tunnike kindlasti. Mitte muffigi ei olnud kasu!! Noh jah, kaal püsis küll paigal, juurde ei tulnud, aga lihast ka ei tulnud.

Praegu teen nädalas u 2-3 korda 15 minutit, oleneb enesetundest. Kõrge pulsiga loomulikult. Eile käisin rulluisutamas ka, aga ikka ajasin pulsi kõrgeks ja maksimumtempoga. Mõjub. Lihasmass kasvab, kusjuures söön muide mitu korda rohkem kui aasta tagasi. Ja rõivanumber (alumine ots) on nr võrra kahanenud (just eile käisin riideid ostmas) :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tulemus v6ib olla suisa yllatav. :) Tema isukene paraneb veelgi ja sellega seoses ka ymberm66dud.

Te loete artiklit "ylerea"...

..."Uusim uurimus näitab siiski, et madala ja keskmise intensiivsusega tegevus, nagu käimine, aiatööd või golf, ei aita kuidagi ära hoida südame- ja veresoonkonnahaigusi. Nende haiguste eest aitavad pääseda hoopis kõrge intensiivsusega tegevused, nagu näiteks ehitamine, sörkjooks, ujumine, treppidest kõndimine ning plahvatuslikku jõudu nõudvad spordialad nagu tennis ja sulgpall."...

Eks ujumise ja ujumise vahel on ka vahe...

............Tulemus v6ib olla suisa yllatav. :) Tema isukene paraneb veelgi ja sellega seoses ka ymberm66dud.............

Kaalus allavõtmiseks ei ole mitte ükski treening edukas kui eelnevalt ei ole inimene valmis oma toitumisharjumusi muutma. Omapead seda teha on alguses tõesti keeruline paljudele. Kuid iga treener peaks alustama justnimelt toitumise muutmisest oma "patsiendil". Seejärel on juba üsna ükskõik millist füüsiliselt aktiivset liigutust teha ja kaal hakkab langema. Kes tahavad oma lihaskonda paremasse seisundisse viia, neil peab jõusaalitreening olema nr 1. Aeroobne treening on ainult abistavaks vahendiks. Kasutu või suisa kahjulk ei ole see kindlasti mitte. Loomulikult võib asi kontrolli alt väljuda kui seda liiga palju teha. Kuid mis ühele on liig see ei pruugi olla seda teisele. Iga asi siin maailmas on vägagi individuaalne. Sellelaadset üldistav-hirmutavat artiklit ei peaks aga eeskujuks võtma. On kaks võimalust, kas pusite ise niikaua kuni saate selgeks kuidas miski TEIE organismile mõjub. Või tunduvalt lühem tee, et treener aitab TEIL leida just teiejaoks õige "teeraja" mida mööda oma eemägile lähemale liikuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii umbes aasta tagasi vehkisin ka kõvasti aeroobset teha: jooks, spinning, tantsimine...peale jõusaali ja isegi peale jalapäeva no nii umbes tunnike kindlasti. Mitte muffigi ei olnud kasu!! Noh jah, kaal püsis küll paigal, juurde ei tulnud, aga lihast ka ei tulnud.

Praegu teen nädalas u 2-3 korda 15 minutit, oleneb enesetundest. Kõrge pulsiga loomulikult. Eile käisin rulluisutamas ka, aga ikka ajasin pulsi kõrgeks ja maksimumtempoga. Mõjub. Lihasmass kasvab, kusjuures söön muide mitu korda rohkem kui aasta tagasi. Ja rõivanumber (alumine ots) on nr võrra kahanenud (just eile käisin riideid ostmas) :)

Ja mina olen võtnud 24 kilo alla ilma HIITita. Ju vist on individuaalne...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei saa nõustuda selle artikliga. Võtsin aeroobsega + toitumise jälgimisega alla 45 kilo, ilma mingite liigese- ega lihasvigastusteta. Selleks läks umbes 2 aastat ehk siis keskmiselt kaotasin kaalu 2 kilo kuus. Kui olin juba mitu aastat normaalkaalus olnud alustasin jõutreeninguga ja umbes 6 kuud peale seda tekkisid tõsised probleemid põlveliigestega, õlaliigesed raksuvad ja aeg-ajalt on probleeme ka küünarliigestega.

Muidugi ei väida ma, et minu kogemus oleks absoluutne tõde, aga mulle siiski tundub, et jõutreeningul on vigastuste tekkimise shanss kõvasti suurem kui aeroobset tehes

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei saa nõustuda selle artikliga. Võtsin aeroobsega + toitumise jälgimisega alla 45 kilo, ilma mingite liigese- ega lihasvigastusteta. Selleks läks umbes 2 aastat ehk siis keskmiselt kaotasin kaalu 2 kilo kuus. Kui olin juba mitu aastat normaalkaalus olnud alustasin jõutreeninguga ja umbes 6 kuud peale seda tekkisid tõsised probleemid põlveliigestega, õlaliigesed raksuvad ja aeg-ajalt on probleeme ka küünarliigestega.

Muidugi ei väida ma, et minu kogemus oleks absoluutne tõde, aga mulle siiski tundub, et jõutreeningul on vigastuste tekkimise shanss kõvasti suurem kui aeroobset tehes

Mnjah, ei oska öelda, aga juhul kui su toitmine peaks sama olema mis aeroobika ajal, siis keha ei saa võib - olla vajalike aineid kätte ja see paneb ka liigestele ja muule matsu :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on ju selge, ükskõik mis treeningmeetod ka ei ole - ükskord ammendab see ennast. Teisisõnu, esialgne tuntav mõju väheneb aegamööda. Seda võib võrrelda ükskõik millega - on see jõusaali kava, aeroobne treening või isegi toidusedel. Inimestel ongi üldjuhul see viga, et laskutakse harjumuste ohvriks - see on ju turvaline ega too kaasa negatiivseid ootamusi. Olen siin aastate jooksul ise ka ju laskunud äärmusest äärmusesse ja katsetanud kõikvõimalike süsteeme. Igal ühel omad head ja vead. Seega tuleks võtta alati kuldne kesktee, millega ei saa nii ämbrisse astuda. Mis puudutab nüüd aeroobset treeningut siis mina teeks nii üht- kui teistmoodi, olenemata sellest kas inimene tahab kaalu langetada või tõsta, on ta algaja või edasijõudnud. Ehk korra nädalas teeks kindlasti madalama pulsiga kuid pikemalt ning kaks korda nädalas lühemalt kuid intervallidega. Tavaharjutajale sellest täiesti piisab, et hoida oma süda vormis. Kehavormis hoidmiseks on vaja õiget toitumist. Kehakuju muutmiseks on vaja treenida raskustega. Kui neid kolme punkti järjepidevalt jälgida, siis võite end uhkelt tunda - olete terve, tugev, ilus, täiselujõus inimene.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mnjah.Artikli autor on vist mingi tje-eetolooog.Või mingi krdi kaalujälgija, :) Tore,et ma seda kenjaalset teost kolm aastat tagasi ei lugenud.Ilmselt siis ei olekski kaalu vähendama hakanud, B)

No milleks,kui sellega nii 'irmsad traumad kaasnevad,veel 'ullemad kui ülekaaluga, :lol:

Õnneks olin loll ja harimatu ja sain ballastist lahti.Täiesti valesti ja ebateaduslikult,nagu selgub.

Aga traumadest ei ole pääsenud.Ja need on tulnud kõik jõutrenniga.Mitte ükski aeroobsega ...

btw,HIITi ei eita kohe üldse mitte.Ja küsiks seoses sellega targemate käest ....

Olen seda ~6 nädalat teha proovinud veloergomeetriga.Tulemused on ... e-ee ... huvitavad ..., :o

maitea,kas ma teen midagi valesti - äkki keegi oskab nõu anda - a reie ümbermõõt on tõusnud selle ajaga 9cm, :)

Lihtsalt uskumatu.

Peabki nii olema või teen midagi väga valesti?

Ahjaa,kaal on mingi 1,5kg langenud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siia sobib see:

Laktaat ehk piimhape on täiesti ohutu organismis suhkrute ainevahetuses tekkiv saadus. See on aine, mis tekib lihastes anaeroobse ainevahetuse käigus. Lihastesse kogunedes takistab ainevahetust, on omamoodi kaitseks ülepingutuse eest.

Laktaati mõõdetakse millimoolides liitri kohta (mmol/l). Kehalisel koormusel treeningu ajal on vere laktaadisisaldus tavaliselt 2–10 mmol/l piires. Mida intensiivsem on koormus, seda kõrgem on vere laktaadisisaldus. Kui see on üle 4 mmol/l, tunneme, et koormus on läinud raskeks. Seda nimetatakse laktaatseks läveks. Kui mõõta pulsisagedust sellise laktaadisisalduse juures, saame nn anaeroobse läve pulsi. Sellest kiirema pulsiga treenimine on organismile suhteliselt tugeva mõjuga ja seda peab kasutama mõistlikus annuses. Spordis nimetatakse treenimist üle 4 mmol/ l laktaadiga anaeroobseks treeninguks, 4 ümber segatsoonis treenimiseks ja alla 4 aeroobseks treeninguks.

"Laktaat tekib lihastes ja kandub vereringe kaudu südamesse. "Laktaat toidab südant, aga pidurdab lihaste ainevahetust ja pidurdab seeläbi lihaste kasvu," selgitab professor Karu. "Vere kõrge laktaadisisaldus pole otseselt tervisele kahjulik. Kahjulikuks muutub see alles siis, kui pidevalt treenida üle oma võimete ehk teisisõnu seisundis, kus vere laktaadisisaldus on füüsilise pingutuse korral pidevalt kõrge. Selline seisund hakkab pikapeale südame peale." Pidevalt suure laktaaditasemega treenimine pole jõukohane ka tervele sportlasele. Tihti ja suure laktaadi hulgaga treenides ei jõua südamelihas piisavalt taastuda ja välja võib kujuneda südamelihase düstroofia ehk ainevahetuse häire, mis vajab pikaajalist ravi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teed tippu on erinevad ja üks ei pruugi teisest halvem olla. Artikkel võis paljudele õigetele asjadele tähelepanu juhtida, aga ta tegi seda minuarvates natuke liiga kategooriliselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pikaajaline tegevus kindlasti ammendub. Iga treeningu aluseks on organismi šokeerimine. Kui piisavalt kaua teha, siis kohandub organismi konkreetsele koormusele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
daemonium - reielihase kasv lihtsalt. Ons see sulle mittesoovitav?

Ma arvan, et imestama pani lihtsalt, et 9cm 6 nädala jooksul :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Madalal pulsisagedusel aeroobset treeningut tegin kõigil varaematel aastatel ja ei saa öelda, et see ei oleks toiminud, isegi 2003 aastal kui sai kõige teravam vorm tehtud tuli aeroobset ca 9 tundi nädalas. Kaalulanguse põhikriteeriumiks on siiski kalorite defitsiit, kui seda ei tekki, siis ei aita ka ükskõik milline aeroobne treening. Kokku tuli artilkis ca 1 tund aeroobset nädalas, seda ei ole ka minu arvates eriti palju. Ise teen praegugi ca 4 tundi nädalas ja ei saa öelda, et lihased kuhugi ära läheksid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täitsa imestama paneb.

Lõppude lõpuks ongi see et inimene ei teagi mis sorti treeningut siis lõpuks tarvis on.

Sest neid artikleid on palju erinevaid, üks artikkel räägib üht ja teine teist.

Varsti tuleb nagunii selle artikli vastand, et asi on hoopis vastupidi (või kuskil netis on kindlasti olemas selline artikkel mis räägib vastupidist).

Ise ütleks küll et aeroobne tegevust mõjub minu meelest suht hästi, just jooksmine, ma olen suht kiiresti kaalu kaotanud.

Mina teen nii edasi nagu teen, sest nende artiklite lugemine teeb täitsa kurvaks või tigedaks, alati on info selline, et mitte kunagi ei ole miski õige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teed tippu on erinevad ja üks ei pruugi teisest halvem olla. Artikkel võis paljudele õigetele asjadele tähelepanu juhtida, aga ta tegi seda minuarvates natuke liiga kategooriliselt.

Ameerika... K6ike tuleb myya agressiivselt.

Seal oli t2pselt 2ra jagatud. P6hiidee oli tabatav 8 klassi l6petajatele (ameeriklased kutsuvad seda kontingenti selliselt...). Seal on neid rasvunud inimesi sedav6rd palju (just madalama haridustasemega st ka madalama sissetulekuga), kes ei saa endale personaaltreenerit lubada. Hooti tuleb neil aga soov "maha v6tta" ja pildike on t6esti selline nagu artiklis kirjeldati. Mingi aeg tehakse aeroobset treeningut. N2hakse vaeva, et pulss pysiks aeroobses faasis jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina vaevlen juba pool aastat umbes 4 üleliigse kilo käes, mis ei taha kuidagi ära kaduda, ükskõik mida ma teen, aeroobset või anaeroobset, need viimased 4 kilo lihtsalt ei kao, rasvaprotsent on pregu mingi 12, eriti langeda ei taha, vahepeal langeb kaal mingi 2-3 kilo, siis tuleb jälle tagasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina vaevlen juba pool aastat umbes 4 üleliigse kilo käes, mis ei taha kuidagi ära kaduda, ükskõik mida ma teen, aeroobset või anaeroobset, need viimased 4 kilo lihtsalt ei kao, rasvaprotsent on pregu mingi 12, eriti langeda ei taha, vahepeal langeb kaal mingi 2-3 kilo, siis tuleb jälle tagasi.

Söö vähem. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

12 % rasva kehas on suht normaalne tegelt,talvel väga vajalik,hoiab sooja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
12 % rasva kehas on suht normaalne tegelt,talvel väga vajalik,hoiab sooja.

sooja annb kiire ainevahetus ja suur lihasmass. sööge mõõdukaid koguseid 5-6x päevas ja tehke jõusaalis trenni. lihased arenevad ja ainevahetus kiireneb. Rasvapolster iseenesest sooja küll ei anna. Paksud inimesed söövad lihtsalt rohkem kui vaja ja liigne eraldub osaliselt soojana. teeks need paksmaod trenni ka siis oleks sellisel söömisel vähe mõtet . jube on vaadata, teles mingi kalja reklaam , kolm jõmmi rüüpavad saunaääres istudes kalja. kaks neist paistavad üsna noored mehed aga välja näevad nagu ....... ei oskagi öelda, pole mehed, veelvähem naised. imelik, et teatud tegelased ei oma mingitki kriitilist meelt oma välimuse suhtes. sellised on muide veel kõige-kõige kõvemad mehed omastarust. selliste juhtlause on: "KÕIK MIS MEHEL JÄÄB ÜLESSEPOOLE VÖÖD ON RIND". Ma küsiks seepeale, et kus on neil see vöö??? kust algab alumine ja kust ülemine kehapool??? püksid on neil poole ###### peal , sest rihmast pükste peal kasu pole. tõesti, ma ei saa aru naistest kes selliste tolgustega ringi käivad. ok, mõned võivad ju iseloomult olla väga toredad, enamus selliseid on aga... andke andeks, nagu riidesse pandud nuumsead.

Natuke teemast välja läks aga loeme selle lihtsalt teema arenduseks. :)

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×