Jump to content
Vägivaldur

Treenerid vastavad III

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Terve keha rutiinid (full body) vs. tükeldatud rutiinid (split routines)... Jälle!

Küsimus: Paljud treenerid propageerivad usinasti terve keha treenimist ühel treeningul korraga; teised jälle soovitavad alati keha „ära tükeldada“ ja splitte kasutada. Tundub, et see debatt on lõputu, millised on sinu seisukohad selles küsimuses?

Vastus: Minu seisukoht on selline, et ma leiaksin iga süsteemi puhul mingi puuduse ja täiustada annaks ehk igat süsteemi või lähenemist. Rääkides aga konkreetsemalt terve keha treenimisest ühel treeningul (edaspidi fullbod...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mõnikord teen splitti, mõnikord full.

eeliseks see, et kui mõni trenn on vahele jäänd, siis saab ühe trenniga järgi teha ja samas on ka piisavalt vaheldusrikas

saan kasutada ka nõrka ja tugevat trenni kehaosa kohta, kui kasutan mõlemat

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mõnikord teen splitti, mõnikord full.

eeliseks see, et kui mõni trenn on vahele jäänd, siis saab ühe trenniga järgi teha ja samas on ka piisavalt vaheldusrikas

saan kasutada ka nõrka ja tugevat trenni kehaosa kohta, kui kasutan mõlemat

ise teen üldiselt splitti aga mõnikord teen ka šokiteraapiaks fulli

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kavad päris salajased pole, siis millised need fullid välja näevad. Mis neis sisaldub?

Ise ei suuda kuidagi normaalset fulli koostada - õlg ja rind kipuvad üksteist segama, samuti kükk ja jõutõmme. Ja üldse: kui ikka kõike proovin teha, siis auru ei jätku piisavalt lõpuni.

Muudetud kasutaja Vägivaldur poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma kasutan oti tehtud kavasid, siitsamast

üldiselt ma fullis kükki ja jõutõmmet ei tee, need võtaks liiga läbi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks sa fullis tahad ntx kükki ja jõutõmmet ühele päevale panna? Ise tegin vahepeal pmst fulli, aga mul olid erinevad päevad ikkagi - ükskord rõhk rohkem siin, teinekord seal.

Praegu teeme Team Questi kangiga ringtreeningut 1x nädalas (ja siis +2 spetsiifilisi ringe) - too on ikka päris killer:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võibolla ma tahan kõiki häid asju korraga kokku panna, aga seda alati lihtsalt ei saa... :rolleyes:

vahepeal olen teinud sellist kergemat fulli:

aeroobne (ratas)

kangiga thruster (kükk kastile+õlaga surumine)

vastu kõhtu tõmbed (selg)

ülevedu

biits

triits

aeroobne (sõudmine)

Nii kerge tegelikult polegi, sest esimene harjutus on kogu keha koormav. Alaselg saab võibolla liiga vähe.

Viimase "fulli" tegin üldse sangpommiga - õlale võtt ja surumine üles kuni suutlikkuseni. Nii 5 seeriat. ;) Tõeliselt mõnus harjutus, kuna kogu keha jällegi töös - jalad, selg, õlg, triits, biits, käsivars, sõrmed.

Kui sul on sinu erinevad fullid kusagil kirja pandud, siis võiksid saata (kui siia panna ei taha). PM või mu maili tead sa ka. Samuti huvitaks, millised näevad välja Team Questi ringid ja sinu spets ringid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samuti huvitaks, millised näevad välja Team Questi ringid ja sinu spets ringid.

Jääme ootama tegijate treeningut :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Full.

Kleepisin siia n2iteks Ott Kiivikase toodud kava (ma laisk tydruk...), mida kasutaksin v2ikese muudatusega, nagu n2iteks

» Lamades surumine kangiga 3 x 8 - 10

» Lendamine trenazööril küljele (õlalihased) 3 x 8 - 10

» Pullover ( ületõmbed) lamades pingil hantliga 3 x 8 - 10

Pulloveri ma j2taksin 2ra Selle asemel laia haardega allat6mbed

» Allasurumised plokil 3 x 8 - 10

» Küünarvarte kõverdamine seistes hantlitega 3 x 8 - 10

» Jalapress 3 x 8 - 10

» Jalgade kõverdamine kõhuli trenazööril 3 x 8 - 10

» Säärtele seistes trenazööril pöiale tõus 3 x 8 - 10

» Seljasirutajale keretõsted pukil 3 x 10 - 12

» Kõhulihastele keretõsted kõhupingil 3 x max

Full on juba oma iseloomult ikkagi sissejuhatav... Kui te olete olnud haige, puhkusel, vigastatud v6i yksk6ik mis p6hjusel eemal olnud treeningutest.

Kui te jagate oma kava kaheks ei ole see enam full vaid kahene split. Aktsendiga yhele v6i teisele lihasele keskendudes full i ei soovita ma teha (nje ryba i nje mjaso...l2hete omadega rappa, tekivad mingid lemmiklihased. P2rast ei saa enam keegi aru, miks teil harmooniat ei ole).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jääme ootama tegijate treeningut :rolleyes:

Kellele külla minnakse? Couture? Henderson? Lindland? ;)

Full on juba oma iseloomult ikkagi sissejuhatav... Kui te olete olnud haige, puhkusel, vigastatud v6i yksk6ik mis p6hjusel eemal olnud treeningutest.

Kui te jagate oma kava kaheks ei ole see enam full vaid kahene split. Aktsendiga yhele v6i teisele lihasele keskendudes full i ei soovita ma teha (nje ryba i nje mjaso...l2hete omadega rappa, tekivad mingid lemmiklihased. P2rast ei saa enam keegi aru, miks teil harmooniat ei ole).

Mina teen korralikult jõudu ainult suvel (ühe 2-3 kuuse tsükli). Muul ajal teen muud trenni ja full on vägagi omal kohal, et vahepeal natuke kerele jõusaali meenutada. Kui oleksin kulturist või fitnessist, siis ilmselt treeniksin teisiti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma toon siin esile jälle selle, et MMA's on ka väga erinevaid lähenemisi seega asi individuaalne. Couture teeb ntx aint fulli, Ortizil seevastu oli vist 6-päeva splitt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ultimate kava - best from both worlds(filosoofiaid mida siin rakendatud on rohkemgi)

jagasin keha kaheks esikülg ja tagakülg, keha ülevalt alla vaadeldes saavad kõik segmendid iga trenn tehtud, agonist antagonist printsiibil. ntx E on rõhk rinnal, kuna triits ja õla esiosa niigi saavad koormust, siis õlavarrele on biitsa harjutus, ja õlale tõmbed, mis mõjuvad kesk -ja tagaosale. Jalga saab ka iga päev teehtud, kord reie esiosa, kord tagaosa, kordustega 20 seerias maksimaalselt stimuleerimaks testo eritumist kogu keha kasvuks. Baasharjutusi teen püramiidis max jõu kasvatamiseks. Kaksikseeriad kasvatavad käsi hästi, ennem harjutus nõrgema käteasendiga ja siis kohe tugevama haardega sama raskusega otsa.

kangiga lamades surumine 5 seeriat püramiidis

käsikutega tõmbed üles 3x10

käsikutega kaldpingil surumine 3x10

kangiga käsivarre kõverdused seistes 5 seeriat püramiidis

jõutõmme sirgete jalgadega 3x20

jalgade tõsted lamades 3x15

randmesirutused ja painutused(+10) 3x15 (kaksikseeriana)

K:

lõuatõmme 5 seeriat püramiidis lisaraskusega

käsikutega seistes surumine 5 seeriat püramiidis

seljatõmme 3x10

rööbaspuudel surumine 3x max

kükk 3x20

jalgade tõsted rippes 3x max

randmesirutused ja painutused(+10)3x15 (kaksikseeriana)

R:

rebimine 3 seeriat püramiidis

ületõmme 3x15

rinnalevõtt 3 seeriat püramiidis

istessetõus 3x15

käsivarre kõverdused pealt ja althaardega 4 seeriat püramiidis (kaksikseeriana)

käsivarre sirutused alt ja pealthaardega 4 seeriat püramiidis (kaksikseeriana)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×