Jump to content
chrisyt

Täielik algaja

Recommended Posts

Heihei
Kõige esimesena siis kõige lollim küsimus,algajatele kirjas,et ainult biitsa treenides ilma trenni  taustata pole mittemingit kasu,küsiks,et miks?
Endast siis veidi..olen vist tyypiline tänapäeva makaroonist noormees. kaalun 73kg,170+pikk ja kohe 19 aastat vana. Vaadates ymberingi siis häbi nagu pole ,enamus mingi sugused ,lihastes kutte on vähe,aga see kõigest minu arvamus.
Olen trenni teinud vahelduva eduga 3-4kuud ma pakuks , ylepäeviti tavaliselt,et päev jääks taastumiseks.
Pigem seda ei saa trenniks nimetada kuna raskused on samad olnud ja makroonile kohased,vahenditeks on mul korralik rinnalt surumisekang ja hantel,mõlemad regullitavate raskustega,pinki pole aga mõtlen selle soetamisele,kuna mingigi areng on vist toimunud mu kehaga ja see on motiveeriv.
jalad,selja ja rinna olen suht unarusse jätnud. Treenin siis tavaliselt on päevad kordamööda  ,biitsa ja triitsepsi päev,õlgade päev,vahel teen ka veidi trapse ja kükke lisaks. Traps on siis trapezius  mucle? ei oska öelda eestikeelset nime.
käte päeval teen 10kg hantliga 10x14-20 biitsa kõverdust ja triitsa peale igast kordust 10x. tavaliselt kätele teen ka 30kg surumiskangiga 5x5 juurde käte kõverdust.
õlgade päeval sammuti 10x10 10kg hantliga ette ja kõrvale ja siis kangiga standing military pressi.
peale esimest kuud täheldasin rohkem suutvust ja ilma yhtegi kordust petmata seeria lõpuni tegemist,seega toimus areng mingitlaadi vast ja nyyd siis olen täpselt sama raskuste ja harjutuste peale toppama jäänud ja mingit arengut pole.
trenni koguajaks tuleb mul tavaliselt 45m-tund seega pigem siin meeste sooja tegemisaeg,imelik ongi aga see ,et trenni lõpuks ma nagu alles lähen käima ja hakkab pihta trenn,aga yksinda trenni tehes on tunni möödudes juba miskipärast ``kopp ees`` ja mott kaob,yritan muuta motivatsiooni kadu.
kui ma nyyd toppama olen jäänud ja regulaarselt pigem vastupidavust treeninud siis miks iga trenn tundub jätkuvalt samasugune või isegi raskem kui viimati oli?

raskuste suurused piinlikud ,samamoodi ka harjutused aga vähemalt võtsin julguse kokku ja tulin siia abi otsima,äkki mul õnnestub veel oma keha muuta ja mitte jääda nagu iga teine minuvanuses tegelaseks.
Jääks siis nüüd selle juurde ,et kas keegi targem viitsiks mulle mingi kava koostada ? või noh leida aega 2minutit,et soovitada harjutusi mida teha,kuhu raskusteni peaksin jõudma ,nippe toitumisel,toidulisanditega jne? HArjutuste juurde ytlen nagu mainisin ,et pinki pole aga sooviks soetada. 
Internet infot täis,jah tean,aga eelistan küsida tegijatelt siin,kuna netis ka palju valeinfot.
Imelik ja segane jutt,kysimusi on veel palju tulemas.
Tänud ette kõigile,kes leiavad aja mitte naerda ja midagi soovitada,kõik on kuskilt ja kunagi alustanud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võime sulle siin ju kavasid soovitada, aga sulle endale kõige kasulikum oleks põhitõed selgeks teha ja vastavalt enda eesmärkidele/võimalustele plaan paika panna. Infot otsides jää ühe allika juurde, nt fitness.ee artiklid+foorum (Oti blogi)

 

Kui areng toppab, oled ületreeningus (võta puhkus) või treenid liiga väikese koormusega.

 

Saalis käimise võimalust sul pole nagu ma aru saan? 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jutt mul küll segane ja värki aga arvatavsti põhitõed on enamvähem selged ja plaan oligi nagu pühenduda rohkem kätele ,aga kiiresti sai selgeks,et nii unarusse jätta ei tohiks teisi lihaseid. Kuna mul pinki pole siis suhteliselt raske on treenida rinda,jalgu
saan kyll teha basic asju nagu floor pressi ja jalgadele kükke kangiga,aga sellega suhteliselt piirdub asi.
Kas just kava soovitada,aga pigem harjutusi juurde ,toitumises soovitusi ja toidulisanditega.
Pigem liiga väikse koormusega,toitumine kindlasti mõjutab ja vahelduva eduga trenni teinud,mitte koguaeg.
arvan nii kuna,mainisin ka,et peale kuud trenniga alustades,täheldasin ,et mul on neid harjutusi tunduvalt kergem sooritada kui alguses oli,näiteks õlga tehes suutsin ilusti tykkaega ka hoida raskust kõrval või ees endal.
ka lihasvalu ei teki enam nii tihti kui algul,kas ka vastupidavus trenniga peab tekkima lihasvalu või olengi täitsa tühja rapsinud selle aja kui asjad on nii?
 Peale kuud olekski võinud suurendada koormust ma arvan
 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saaks siis äkki vähemalt sellele vastuse ,et miks Kiivikas ütles,et algajad kes biitsale pühenduvad ei saavuta tavaliselt mitte mingit kasvu?
liiga palju koormust liiga järsku?
suur koormus peaks ju head tegema kui midagi teinud pole ja kui hiljem lihasvalu,õigest toitud siis ju asi kasvab?

Siit ka veel yks küsimus ,miks mu lihasvalu ei tule järgmine päev vaid ülejärgmine päev ,hommiku ärgates kui uue trenni päev ,jõuab alles kohale?
Enda ``trenniga`` alustades oli esimene kuu või kaks algul kõik ok ja järgmine päev tuli lihasvalu.
 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
20 hours ago, chrisyt said:

Saaks siis äkki vähemalt sellele vastuse ,et miks Kiivikas ütles,et algajad kes biitsale pühenduvad ei saavuta tavaliselt mitte mingit kasvu?
liiga palju koormust liiga järsku?
suur koormus peaks ju head tegema kui midagi teinud pole ja kui hiljem lihasvalu,õigest toitud siis ju asi kasvab?

Aga proovi kuu aega ainult suure koormusega biitsale pühendada ja vaata mis tulemus tuleb, vs tasakaalustatud targalt koostatud treeningkava, kus on sees baasharjutused (kükk, surumine, jõutõmme, lõuatõmbed jne) 

 

20 hours ago, chrisyt said:

Siit ka veel yks küsimus ,miks mu lihasvalu ei tule järgmine päev vaid ülejärgmine päev ,hommiku ärgates kui uue trenni päev ,jõuab alles kohale?
Enda ``trenniga`` alustades oli esimene kuu või kaks algul kõik ok ja järgmine päev tuli lihasvalu.
 

Ära selle lihasvaluga enda pead vaeva. See, et ülejärgmine päev tuleb, on normaalne. Ja kui lihased ei valuta, ei tähenda, et trenn mõttetu oli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei. Võid mu soovitust kuulda võtta, võid ka mitte - soovitan seda, mis töötas Megahästi minu peal (olin 19 aastaselt 192 cm ja 77 kg). Nii palju kui tookord uurisin, jõudis minuni teadmine, et algaja võiks rahumeeli keskenduda ainult vundamendi ladumisele. Selleks on kükk, jõutõmme, rinnalt surumine, lõuatõmbed. Heale vundamendile saad ehitada lõpuks nii võimsa maja, et sul endalgi hakkab peeglist vaadates tulevikus ila jooksma. Muidugi võib asju juurde teha, kuid need neli olgu sees No Matter What. Põhimõtteliselt tegin ma 6 kuud ainult neid asju ja usu või ära usu, aga arenesid ka need lihased, mida ma ei treeninud. Ma ei teinud biitsa, kuid mu biits arenes, ma ei teinud otseselt triitsa, kuid mu triits arenes nii, et ma ei uskunud, et nii saaks olla. Kirjeldatud baasharjutused treenivad peaaegu kõike ja areneb kogu keha ramm. Küll hiljem saab hakata spetsialiseeruma. Nagu hariduseski - vundament ja alles seejärel spetsialiseerud. 

 

Kui sa ütled, et sul ei ole võimalust neid nelja harjutust teha, siis see on vabandus, mida rohkem ära maini. Kui sul on kang, siis saad juba kolme neist harjutustest teha. Kui sa ütled, et lõuatõmbamiseks kohta ei ole, siis vaata veidi ringi, on piisavalt :)

 

Toidulisandeid ära praegu üldse puutu. Ma tean, et kiusatus on ning reklaamimaailm töötleb su aju päris efektiivselt. See on ülihea, et oled keskmisest palju julgem ning ei karda küsida, see on väga äge, et näitad ülesse täiskasvanulikkust asjade üle arutleda. Võta endale eesmärk näiteks iga päev 5 minutit juurde õppida. Kas sa suudaksid iga päev ühe pusletüki jagu infot juurde hankida, kas siit või mujalt? Pusletükid annavad sulle pika perioodi vältel palju täielikuma pildi. 

 

Palju sul raskuseid hantlile ja kangile on võimalik panna?

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 29.2.2020 at 16:35, naksitrall ütles:

Kas peaksin siis pühenduma full body workoutidele ehk terve keha treenima iga treening või jagan need baasharjutused päevadele ja igapäev keskendun yhele suuremale muskligrupile,ning valikuliselt peale  suure grupi treeninmist, kurnan veel väiksemat lihasgruppi?
Küsin kuna valikuid on nende baasharjutustega mitu,kas teha 1päev ülakeha (rinnalt surumine,lõuatõmbed) ja teine päev alakeha (kükki ja jalgadele harjutusi,ning selga) ,ning nii kordamööda või soovitategi teha kõiki harjutusi yks trenn.

 

 

Muudetud kasutaja chrisyt poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kasutaja naksitrall andis kõige mõistlikumat nõu. MIngi  triitsa ja biitsa eraldi treenimine on abiharjutused ja algaja ei vaja neid. Tee lõuatõmbeid, kangi tõmbeid, surumisi nii lamades kui püsti, kükk ja jõutõmme ja areng on okei kui taga on norm toitumine ja magamine. 

Trenn pole raketiteadus. Tänapäeval on 1000 erinevat masinat ja kava, et saaks klientidele midagi müüa lihtsalt. Elame materialistlikus maailmas. 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
22 tundi tagasi, Angelo ütles:

Kasutaja naksitrall andis kõige mõistlikumat nõu. MIngi  triitsa ja biitsa eraldi treenimine on abiharjutused ja algaja ei vaja neid. Tee lõuatõmbeid, kangi tõmbeid, surumisi nii lamades kui püsti, kükk ja jõutõmme ja areng on okei kui taga on norm toitumine ja magamine. 

Trenn pole raketiteadus. Tänapäeval on 1000 erinevat masinat ja kava, et saaks klientidele midagi müüa lihtsalt. Elame materialistlikus maailmas. 

Andis tõesti head nõu.
Proovin teha ülepäeviti full body workoute,kus sees kõik mis soovitas.
Kükk ja jõutõmme mõjuvad kõige paremini ütleks,tundub vähemalt. Rinnalt surumist teen põrandalt,kuna pinki pole aga kordused suurenevad juba ,ning pole enam nii raske ja võiks tõsta raskust,samas annab mängida ka haardega siinkohal,võtta kitsam,et triitsa rohkem treenida või laielmalt,et õlgadele survet anda rohkem,rinnalihased valusaks enam ei lähe ,seega olen kas vale asendi omandanud treenimisel või pean koormust tõstma.
Yleeilsest jõutõmbest oli kaks päeva selg niivõrd valus/kange,et liikudagi oli raske,veidi lugedes sain aru,et see on vale ,ning olen midaagi pigem vigastanud või ära tõmmanud kui nii on,õnneks täna juba parem ja  saan ilusti toimetada,aga tänasesse trenni veel jõutõmmet panna ei julge.
Alaseljaga on mul alati probleemid peale fyysiliselt rasket tööd olnud,sellest ka see valu nüüd ma arvan,selg on nõrk ja vajab trenni.

Olen küll jah algaja ja kõlab vägagi loogiliselt,et enne vundament alla ja siis hakata kätele jne spetsaliseeruma rohkem,seega praegu oleks vale kui jätaksin küki ,rinnatõmbe ja lõuatõmbed igasse ülepäeva trenni ja hakkaksin kava jagama nii,et ükspäev ülakeha ja järgmine päev alakeha,et ikkagi kõik lihased saaks ka eraldi trenni nädalas 3korda?

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled harjuma hakanud treeninguga. See , et jargmine paev lihad valus pole on okei. See uks muut, et kui lihas haige siis oli effektiivne. Kui puhkus, uni , toitumine paigas siis regulaarsel harrastajal ei jaagi lihased poletilikuliseks. Alaseljale void teha harjutust "good morning"

Rahulikult kergema raskusega. Netist leiad kuidad sooritada ( ntx youtubes jason blaha )

Kui rinda surud hoia kuunarnukid keha lahedal, ara aja kyynarnukke laiali ( 6la tervise suhtes hea)

Ise tegin 2x n2dalas :

Kykk (130 5x)

J6ur6mme( 190 1x)

L6ug/kangi t6mbed (+50 kg  enda kaal 90 1x l6ug)

Lamades sur (120)pausiga

Pysti sur ( 80 ilma j6nksuta)

Peale nende j6unumbtite saavutamist hakksdin spetsialiseeruma alles.

Aga muidu j6udu ja jarjepidevust :)

Muudetud kasutaja Angelo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin osad juba maininud seda, aga 3 suurt harjutust: kükk, jõutõmme ja rinnalt surumine. Kui on eesmärgiks saada lihaselisemaks, mitte olla peenete jalgade ja laia bitsuga.

Mulle endale meeldis alati alustada ühega 3-st, teha korralikult ja siis ühe lihase harjutused lõpus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×